MUDZI زیمبابوه (AP) — زندگی به تنهایی در زیمبابوه خشک Mudzi منطقه Leah Tsiga بهترین دوست او است ، اما وقتی که می آید به مواد غذایی هر کدام به دنبال خود به خود و به 90 سال Tsiga اغلب می آید دوم بهترین.

حیله گر گربه سانان و ماسه در نزدیکی بوته برای موش و پرندگان و حشرات و کرم ها. همانطور که برای ضعیف Tsiga او گاهی اوقات می رود برای روز بدون یک وعده غذایی جامد به عنوان زیمبابوه است ویران شده توسط ترکیبی از خشکسالی و بحران اقتصادی است.

Tsiga خوردند فرنی شب گذشته سه وعده غذا در دو روز, او گفت:.

“من نزدیک یکی از همسایه ها که احساس ترحم برای من و به من داد یک کاسه mealie-غذا و مقداری شکر برای فرنی,” او گفت: آسوشیتد پرس نشسته در خارج از او دور چمن-کلبه کاهگلی.

او استفاده می شود برای کمک گرفتن از او سه فرزند اما آنها در حال مبارزه به پایان می رسد دیدار به دلیل زیمبابوه است با نرخ بیکاری بالا.

“همه آنها رفت و به هراره (پایتخت) به دنبال شغل” گفت: Tsiga. “آنها همچنین تلاش. بنابراین آن را فقط به من و گربه در اینجا,” او گفت:.

زیمبابوه است که در میان جمعیت ترین مواد غذایی نا امنی در کشور با بیش از نیمی از آن 15 میلیون نفر نیاز به کمک های غذایی, با توجه به U. N. s برنامه جهانی غذا.

خشکسالی شرح داده شده توسط کارشناسان به عنوان شدید ترین در دهه گذشته و بدتر با تغییر آب و هوا دیده می شود تعداد زیادی از کشاورزان مناطق روستایی قادر به رشد کافی مواد غذایی است.

ناتوان کننده بحران اقتصادی است که دیده می شود زیمبابوه تورم سالانه سنبله به 500% — دوم تنها به که در ونزوئلا — وضعیت را بدتر کرده و سمت چپ میلیون ها نفر از مردم از جان گذشته برای زنده ماندن است.

در Mudzi حدود 230 کیلومتر (143 مایل) در شمال شرقی حراره وضعیت palpably وخیم و آن را به خصوص آمار افراد مسن. ساخت تا حدود 4 درصد از زیمبابوه جمعیت آنها اغلب نادیده گرفته شده توسط اعضای خانواده نمی توانید به اندازه کافی پشتیبانی از دولت است و باید در حفظ و کشاورزی خود را به تکه های کوچک از زمین است. بسیاری از آنها متکی بر مواد غذایی بین المللی کمک کند.

راه رفتن با عصا ، 89 سال سوفیا Chatundumura گفت که او تا به حال به افزایش حدود 5 کیلومتری (3 مایل) برای رسیدن به نقطه ای که در آن کمک های غذایی توزیع شد چون نوه او دور بودند در مدرسه.

“من نمی توانم برای درخواست کمک از همسایگان من چرا که آنها نیز هیچ چیز” او گفت:.

بین المللی کمک های غذایی است که با هدف قرار دادن “آسیب پذیر ترین گروه ها و افراد مسن که ما انتظار داریم نیست به کار در مزارع و یا به اندازه کافی برداشت به آنها را در طول سال گفت:” هرگز Chituwu رسمی با چشم انداز جهانی, موسسه خیریه بین المللی است که در شرکت توزیع مواد غذایی. او افزود که بسیاری از افراد مسن در حال مراقبت از کودکان یتیم.

از 134,000 مردم در Mudzi منطقه بیش از نیمی از آنها در نیاز فوری به کمک های غذایی گفت: محلی منطقه مدیر رابرت Mzezewa اضافه کرد که بسیاری از افراد جوان باید متوسل به اغلب خشونت آمیز در مقیاس کوچک معدن طلا برای زنده ماندن.

این برنامه جهانی غذا کمک 3.5 میلیون نفر در سراسر یک بار موفق ملت با مواد غذایی تا آوریل هنگامی که مردم در حال انتظار برای برداشت محصول امسال گفت: Claire نویل یک افسر ارتباطات با سازمان است.

اما با فرض وجود خواهد داشت چیزی برای برداشت.

باران پراکنده شده اند در این سال و اصلی محصولات کشاورزی مانند ذرت و سورگوم در حال توقف و پژمردگی در سراسر منطقه چند کیلومتر (مایل) از موزامبیک کشور دیگری ضربه خشکسالی. بسیاری از مردم حتی نمی گیاه با توجه به نامنظم باران و بزرگ swathes از زمین دروغ آیش.

“این در حال تبدیل شدن به مشکل بستگی به باران این روزها. Mudzi تا به حال باران در دسامبر به دنبال ناگهانی طلسم خشک ماندگار 23 روز. باران بازگشت و به طور خلاصه در ماه ژانویه بود اما خیلی دیر برای محصولات کشاورزی و کشاورزان گفت:” گادفری Mboweni دولتی کشاورزی.

“به عنوان تغییرات آب و هوایی در حال گسترش است و زیمبابوه و در واقع همه از آفریقای جنوبی است یک مثال نخست از مردم رنج می برند بیشتر از تغییر آب و هوا” گفت: نویل که WFP افسر.

بسیاری از مغازه ها در این منطقه بسته شد در حالی که آن هنوز هم عامل بود فقط قطره ای از مشتریان به عنوان تعداد کمی از مردم پول برای خرید مواد غذایی, حتی زمانی که آنها در دسترس هستند در مغازه ها.

برنامه جهانی غذا می گوید که می خواهد به مقیاس کمک به رسیدن به بیش از 4 میلیون نفر در زیمبابوه اگر چه 7.7 میلیون نفر به آنها نیاز دارید. این سازمان می گوید: از آن نیاز به بیش از 200 میلیون دلار برای کمک های غذایی در زیمبابوه اما تا کنون مطرح شده فقط از نیمی از این مبلغ است.

نزدیک به 1000 نفر در تمام سنین با حضور در Nakiwa روستا در Mudzi برای دریافت ماهانه جیره غذایی. قبل از توزیع, مردم دعا کرد و سپس قرائت شعار برای هوشمند کشاورزی استراتژی آنها آموخته شده در کارگاه های آموزشی.

سالمندان شد لب دوستانه گفتگوی بورسی برای روشن کردن خلق و خوی در میان مردم نشسته بر روی سنگ و زیر سایه کوچک jatropha درختان برای فرار از گرمای سوزان.

“این است که یک مدل سازی نشان می دهد راه رفتن سریع تر شما دختران زد:” یک زن به سه مادربزرگ لنگش راه خود را به نقطه توزیع مواد غذایی. مردم پشت سر هم را در خنده قبل از پوشش پشت به جمع آوری جیره غذایی گاو نخود فرنگی (نخود چشم سیاه) ذرت, کنجاله و روغن های گیاهی.

افراد مسن و زنان نیز دست هایش را ruefully, پوشش, خود, خستگی بعد از پیاده روی چند کیلومتر (کیلومتر).

“وجود دارد بیش از حد گرسنگی در اینجا … من دیگر نمی تواند مقابله” یکی از آنها 61 سال طرقه Pawandiwa بعد گفت AP, شکستن چندین بار و مبارزه برای جلوگیری از اشک او.

پس از دریافت جیره غذایی Tsiga پیر زن با گربه به خانه بازگشت به طبخ sadza یک فرنی سفت ساخته شده از زمین ذرت که او دریافت کرده بود. برای رفتن با آن او پخته شده برگ از pigweed (amaranthus) و بامیه در حال رشد در میان متزلزل ارزن مرواریدی محصول در میدان کوچک.

“این است که نه سن است که کشتن من آن است که گرسنگی” گفت: Tsiga به عنوان گربه او را به ظاهر در یک معده پر خواب رضایتمندانه در این نزدیکی هست.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de