Zelenskiy سال اول: او وعده تغییرات گسترده. چگونه او انجام شده است ؟

یک سال پیش یک بشاش ولدیمیر Zelenskiy قدم به ستاد به آهنگ تم محبوب تلویزیون طنزهای تلویزیونی که او در آن بازی یک اتفاقی جمهور. برف باران از تیر و جمعیت حامیان محمد مرسی در تشویق. او فقط برنده اوکراین انتخابات ریاست جمهوری انتخابات با 73 درصد آرا بزرگترین شمارش در تاریخ این کشور است.

لحظه ای که دستگیر شده است در یک slickly تولید 50 دقیقه ویدئو منتشر شده توسط دفتر او در آوریل 21, سالگرد انتخابات. بیشتر از یک روابط عمومی پف قطعه ای از یک فیلم مستند آن را گاهی اوقات شبیه طنزهای و می درخشد یک بی چون و چرا از نور در Zelenskiy سال اول ،

در سال اول پس از 42 سال کمدی بازیگر انتخابات شده است پر از فراز و نشیب و پیچ و خم با مقدار زیادی از نقد جدی بر او حاکم از ترکیبات و ناظران بین المللی نه به ذکر است یک آرایه از مخالفان.

Zelenskiy مواجه شده است و تعدادی از رسوایی و کشور خود شده است جعبه به مسائل اعم از استیضاح از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن-که ریشه تا حد زیادی از یک مکالمه تلفنی بین رهبران دو کشور در ماه ژوئیه سال 2019-و داونینگ از خطوط هوایی بین المللی اوکراین پرواز PS752 در ایران در ماه ژانویه است.

او همچنین به ارث برده مداوم جنگ با روسیه و حمایت از جدایی طلبان در شرق اوکراین مداوم فساد و نفوذ قدرتمند اوکراین الیگارشی در میان مسائل دیگر.

پس چگونه او انجام می شود تا کنون ؟

“این می توانست بدتر می گوید:” ولدیمیر Yermolenko رئیس سردبیر سایت خبری UkraineWorld و تجزیه و تحلیل مدیر در اینترنیوز اوکراین است. “Zelenskiy آمد به این پست کاملا آماده نشده و او را در مواجهه با چالش های بی سابقه ای.”

یک سال پس از اوکراین انتخاب سیاسی, تازه کار به رهبری کشور از 40 میلیون نفر, RFE/RL طول می کشد نگاهی به برخی از این چالش ها و چه کارشناسان معتقدند Zelenskiy است شانس: آیا او تحویل در مبارزات انتخاباتی خود وعده داده و او چگونه مدیریت بحران جاری در میان یورش coronavirus.

پایان دادن به جنگ

زمانی که او ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور در مارس 2019, Zelenskiy نیز به ارث برده نقش عالی فرمانده کل اوکراین نیروهای مسلح و سنگ زنی جنگ علیه روسیه و جدایی طلبان مورد حمایت که نگه داشتن بخشهایی از مناطق دونتسک و لوهانسک در آنچه که به عنوان شناخته شده Donbas. بیش از 13000 نفر کشته شده اند پس از جنگ آغاز شد و در مارس 2014.

یکی از Zelensky دو تا از وعده های اصلی بود که جنگ به پایان یک هدف است که نظرسنجی ها نشان داده اند اوکراین می خواهید برای دیدن بیشتر از هر چیز.

“او نشان داد که یک تمایل برای پایان دادن به جنگ. که چیز خوبی است” Yermolenko می گوید. “جهان را دیدم که آن را بیش از حد — که واقعی [میل] صلح در اوکراین و نه روسیه است.”

در طول Zelenskiy تصدی کیف و مقامات غربی می گویند روسیه در ادامه به قیف پول تجهیزات نظامی و مبارزان به شرق اوکراین است.

“اما Zelensky همچنین نشان داد بی ریایی فکر کردن-و یا وانمود که او فکر می کند — که پایان دادن به جنگ با روسیه است چیزی که آسان” و این که حسن نیت خواهد بود به اندازه کافی Yermolenko همچنان ادامه دارد. “او در حال حاضر می بیند که این مورد نیست.”

Zelenskiy و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ملاقات چهره به چهره برای اولین بار در ماه دسامبر در پاریس. رهبران دو کشور مورد بحث و بررسی راه های بالقوه را جنگ به پایان رسید اما در مواضع خود باقی می ماند و دور از هم.

A separatist militant peers out a dugout on the front line with Ukrainian troops in the Donetsk region.


یک شبه نظامی جدایی طلب همسالان یک ستاره شرق در خط مقدم با نیروهای نظامی اوکراین در منطقه دونتسک.

با این وجود می گوید ولدیمیر Fesenko مدیر کیف مبتنی بر پنتا مرکز Zelenskiy پیدا کرده است راه را برای برخی از پیشرفت. نشست بین Zelenskiy و پوتین به تنهایی یک نشانه مثبت از “روند مذاکرات برای حل و فصل مناقشه در Donbas تا به حال شده است در یک بن بست برای سه سال است.”

او همچنین با اشاره به عمده سه زندانی مبادلات سربازان برداشت در سه مکان در خط بین دولت تحت کنترل و تجزیه طلب برگزار خاک و تکمیل حیاتی ملکی پل در خط مقدم شهر Stanytsya Luhanska.

Alyona Hetmanchuk مدیر جدید مرکز اروپا یک کیف اتاق فکر می گوید که “نکته اصلی” است نه آنچه Zelenskiy موفق به انجام این کار در مسئله جنگ اما آنچه در او نیست: “او نه رسیدن به صلح در شرایط” خواهد بود که غیر قابل قبول برای اکثر اوکراینی ها.

در سالگرد ویدئو Zelenskiy می گوید او “مطمئن است که ما را برای پایان دادن به این جنگ در طول دوره ریاست جمهوری” است و اگر او در حال حاضر تاکتیک نیست نتایج عملکرد او خواهد آنها را تغییر دهید.

خرد کردن فساد

در اوکراین ” لیست آرزو دوم برای پایان دادن به جنگ است با دیدن فساد مهر, نظر سنجی نشان می دهد. زمانی که Zelenskiy انتخاب شد او وعده داده شده “پیروزی بر فساد” — یک هدف است که او گفت: می توان به چالش کشیدن اما نظر گرفته شود ممکن است پس از تبدیل شدن به اولین رئیس جمهور را به نفع خود یک اکثریت پارلمانی در ماه جولای.

اوکراین تلاش کرده است در برابر تثبیت فساد است که خشک کشور را به خزانه پس از استقلال رانندگی کمک کرده و منجر به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991. به عنوان بخشی از این مبارزه Zelenskiy قول داد برای انجام یک جارو “د-oligarchization” از کشور است.

اما یک سال بعد از منتقدان می گویند نه اتفاق افتاده است — و یا حداقل نه به میزان وعده داده شده است.

“Zelenskiy انتظار بود برای نظارت سریع و گسترده بازداشت مقامات فاسد و سیاستمداران و همچنین به عنوان شناخته شده تجار” Fesenko می گوید. “اما اوکراین اجرای قانون و سیستم قضایی شده است بسیار آهسته و به اندازه کافی موثر نیست.”

“عدم وجود نتایج قابل توجهی در مبارزه با فساد باعث شده است که نارضایتی بزرگ [در میان اوکراین]” او می افزاید.

منتقدان نقطه به شلیک روسلان Ryaboshapka اولین دادستان کل تحت Zelenskiy به عنوان یک نقطه عمده ای از نگرانی. Ryaboshapka بود که عنوان مستقل فکر اصلاح طلب اخراج شد در اوایل ماه مارس و جایگزین Iryna Venediktova نزدیک Zelenskiy متحد کار می کرد که در مبارزات انتخاباتی خود.

در اولین هفته در دفتر Venediktova به دنبال اتهامات علیه رئیس جمهور سابق پترو پوروشنکو و Tetyana Chornovil برجسته و فعال سابق مجلس که از منتقدان ادعا می کنند با انگیزه های سیاسی.

Iryna Venediktova attends an extraordinary session of the Ukrainian parliament in Kyiv on March 17.


Iryna Venediktova حضور در یک جلسه فوق العاده پارلمان اوکراین در کیف در روز 17 مارس است.

Zelenskiy نیز تلاش برای لرزش تاثیر Ihor Kolomoyskiy این سرمایه دار خیلی مهم که صاحب کانال تلویزیونی است که پخش سابق بازیگر محبوب طنزهای است و حداقل تا حدودی با اعتبار کمک به بالا بردن مشخصات خود را.

Kolomoyskiy مبارزه کرده است دندان و ناخن خود را ببینید سابق بانک PrivatBank به او بازگشت. دولت اوکراین ملی بانک در سال 2016 برای نجات آن از سقوط پس از رگولاتور یافت 5.5 میلیارد سوراخ در ترازنامه است.

در میان مثبت اقدامات ضد فساد Zelenskiy موفق به دستیابی به بازسازی مسئولیت کیفری به صورت غیر قانونی غنی سازی Fesenko می گوید. “تعدادی از تصمیم گیری های دیگر نیز گرفته شده برای مبارزه با فساد که برخی از آنها بسیار پوپولیستی. برای مثال پاداش پولی برای اطلاعات در مورد فساد,” او اضافه می کند.

Hetmanchuk می گوید که بسیاری از Zelenskiy هواداران انتظار برای دیدن “بیشتر عدالت” در مواردی که جرائم جدی شده است از جمله طولانی موارد مربوط به Euromaidan — تظاهرات که سوار مسکو-دوستانه رئیس جمهور ویکتور یانوکوویچ از قدرت در سال 2014 — و Donbas جنگ.

“اما Zelensky شکست خورده است,” او می گوید. “عدم حاکمیت قانون است که هنوز هم عمده چالش داخلی اوکراین, در حالی که کشور اصلی خارجی به چالش بکشد.”

Zelenskiy, Hetmanchuk می افزاید: “نگه داشته و برخی از” خود در مبارزه با فساد مربوط به وعده “مانند سلب [قانونگذاران’] ایمنی, اما قطعا کافی نیست.”

حقوق بشر

در حالی که رقیب که Zelenskiy قدرت محدود در حقوق بشر جبهه اوکسانا Pokalchuk, مدیر عفو بین الملل دفتر اوکراین می گوید: نفوذ سیاسی خود و این واقعیت که حزب دارای اکثریت در پارلمان باید در میان باشد. او و دیگر فعالان حقوق بشر نا امید شده توسط رئیس جمهور اقدامات در این جبهه.

“رئیس جمهور Zelenskiy می تواند ارائه لایحه تصویب کنوانسیون استانبول برای رسیدگی به خشونت علیه زنان و دختران” او توضیح می دهد. “در حالی که اوکراین ساخته شده است که فوق العاده پیشرفت بیش از چند سال گذشته در این زمان رویکرد هنوز هم می افتد کوتاه از ساختمان منسجم و انسان گرا سیستم با هدف حفاظت از بازماندگان داخلی و خشونت مبتنی بر جنسیت و جلوگیری از چنین خشونت در وهله اول است.”

مصونیت از مجازات برای نفرت انگیزه حملات علیه روزنامه نگاران و فعالان آن نیز یک موضوع در اوکراین نشده است خطاب توسط Zelenskiy, Pokalchuk می افزاید. “در حالی که رئیس جمهور ندارد قدرت برای اطمینان از موثر و تحقیقات و نقش خود را در تنظیم این دوره برای رسیدگی به این موضوع و محکوم کردن خشونت نباید عنوان.”

The release of film director Oleh Sentsov in a September 2019 prisoner swap was a victory, but one of few on the rights front.


انتشار فیلم توسط مدیر Sentsov در سپتامبر سال 2019 زندانی مبادله پیروزی بود اما یکی از چند در حقوق ،

Pokalchuk یادداشت های برخی از “جشن دستاوردهای” مانند انتشار فیلمساز توسط Sentsov و دیگر اوکراین برگزار شده توسط روسیه است.

اما “حقوق یک گروه معامله شد خاموش برای حقوق گروه دیگر زمانی که یک کشته در سقوط [Malaysia Airlines flight MH17] بود به دست روسیه و هنگامی که پنج سابق riot-افسران پلیس مظنون در قتل معترضان میدان اروپا بودند دست به روسیه و حمایت از جدایی طلبان در [اوکراین],” او می گوید.

سیاست خارجی

Fesenko می گوید که وجود داشته اند “هیچ تغییر قابل توجهی در سیاست خارجی” در سال گذشته. “Zelenskiy حفظ طرفدار غرب و طرفدار اروپا در سیاست خارجی اوکراین” است که کنگره تعیین کرده بود او می گوید. “در همان زمان [Zelenskiy] شروع به توجه بیشتر به مذاکرات با روسیه است.”

در خصوص وی به مذاکرات با مسکو در پایان 2019 در ترانزیت گاز روسیه در اوکراین به اتحادیه اروپا است. “این اجازه خواهد داد که اوکراین برای دریافت حدود 2.5 میلیارد دلار در سال به عنوان یک حمل و نقل هزینه.” علاوه بر این روسیه موافقت به پرداخت اوکراین $2.9 میلیارد دلار بود که به دستور داوری استکهلم حاکم است.

شاید برجسته ترین در میان Zelenskiy بسیاری از سیاست خارجی چالش تحولات اطراف استیضاح توسط مجلس نمایندگان ایالات متحده از مغلوب ساختن پیشی جستن بود که تبرئه توسط آمریکا با اتهام سوء استفاده از قدرت و انسداد عدالت در فوریه.

Volodymyr Zelensky (left) and Donald Trump meet in New York on September 25, 2019.


ولدیمیر Zelensky (سمت چپ) و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دیدار در نیویورک در سپتامبر 25, 2019.

خواستار آن را “یک چالش بی سابقه” برای Zelenskiy و اوکراین Hetmanchuk می گوید: آن را تا به حال اثرات ماندگار در رابطه با واشنگتن است. “وجود دارد شک و تردید در کیف اگر ما هنوز هم می تواند با تکیه بر ایالات متحده به عنوان سیاسی ما متحد,” او می گوید.

Fesenko هر چند معتقد است که استیضاح, درام, تا به حال چند اثرات ماندگار در اوکراین است. رسوایی “تحت تاثیر سیاست آمریکا بیش از سیاست خارجی اوکراین” او می گوید: و به نقل از وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo سفر به اوکراین در ماه ژانویه به عنوان یک نشانه آن است که این دو کشور همچنان به لذت بردن از یک رابطه نزدیک.

شکستن سیستم

Zelenskiy قول داد برای شکستن اوکراین سیستم های قدیمی با استفاده از مغلوب ساختن پیشی جستن از کلمات خود — “تخلیه باتلاق” — در ماه جولای سال 2019 تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا.

بخشی از آن به معنای در آوردن چه Zelenskiy به نام “چهره های جدید.” بسیاری از آنها نزدیک شد دوستان شخصی و یا وفاداران بود که خدمت در مبارزات انتخاباتی خود. برخی از آنها جوان بودند تکنوکرات مانند نخست وزیر سابق Oleksiy Honcharuk. و دیگران مانند او رئیس سابق کارکنان آندری Bohdan بودند و در واقع مسن مواجه بود که تحت استخدام دولت های قبلی از جمله این که از یانوکوویچ.

در نهایت “چهره های جدید” شکست خورده و Zelenskiy اول دولت اخراج شد و جایگزین شده است.

Zelenskiy می گوید: در تصویری که او را حفظ خواهد ساخت پرسنل تغییرات در کابینه تا زمانی که اوکراین می شود “کامل دولت است.”

چگونه Zelenskiy ممکن است بازدید تاریخ هنوز شناخته می شود — او خدمت کرده است کمتر از یک پنجم از مدت ریاست جمهوری خود را. خیلی بستگی به آنچه که او قادر به انجام تا سال 2024 (او گفت که او قصد دارد برای قرار دادن تنها در خدمت یک دوره پنج ساله) ،

در حالی که محبوبیت او کاهش یافته است از تاریخی 70 درصد حمایت او یک بار لذت می برد, نظر سنجی هنوز هم خود را تایید امتیاز بالاتر از همه پیشینیان خود را.

“به طور کلی پس از سال اول خود را در دفتر Zelenskiy ظهور است به عنوان موثر ترین رئیس جمهور اوکراین,” Hetmanchuk می گوید. “اما او قطعا فاجعه است که بسیاری از مخالفان خود را پیش بینی و در حال تلاش برای به تصویر کشیدن او را به عنوان.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>