جهان باید ‘کاهش قدرت’ روسیه ‘به شدت’ تحلیلگر سیاسی می گوید: نای

یکی از مهمترین آوازی قهرمانان جهانی “وابستگی متقابل” در امور بین المللی, Joseph Nye هشدار داده است که ایالات متحده و جهان باید روسیه را “بسیار جدی تر.”

Nye یک دانشمند علوم سیاسی که تاثیر به کمک شکل تفکر غربی در مرحله دوم جنگ سرد نیز عنوان این تصور که اروپا ممکن است مشتاق به میزان قابل توجهی افزایش روابط با روسیه و یا چین در هزینه اطلس روابط.

“من فکر می کنم که اساسا این اروپایی ها هستند که با جذب به چین, و من فکر می کنم اروپایی ها نیز هنوز ترس در مورد روسیه” نای سابق دین در دانشگاه هاروارد John F. Kennedy School دولت گفت: RFE/RL در بالکان خدمات گسترده مصاحبه on May 11.

“مطمئن اروپا است که در مرکز یک مبارزه بین در خارج از کشور, اما من آن را نمی بینم که چیزی نزدیک به شبیه این وضعیت در 1950s.”

Joseph Nye speaks during a symposium in Tokyo in October 2012.


جوزف نای در حال سخنرانی در یک کنفرانس در توکیو در ماه اکتبر 2012.

در نفوذ بین المللی در نور از زمان جهانی coronavirus همه گیر و دولت کنونی ایالات متحده را “امریکا برای اولین بار” را در دستور کار خود نای تاکید کرد موانع به رهبری روسیه در مورد این مسئله و گفت: او را دیدم هیچ “تغییر نسبی” در آمریکا-چینی تعادل است.

یکی از پدران نئولیبرالیسم در امور خارجی در 1970s نای است دیرین حمایت از “وابستگی متقابل” در صحنه بین المللی است.

ایده های او دیده شده است به عنوان چیزی شبیه به ساماندهی سیاست خارجی اصول تحت چندین دموکراتیک ریاست جمهوری ادارات و اغلب بر خلاف neorealism که بر نقش یک کشور قدرت نظامی برای به انجام رساندن اهداف در خارج از کشور.

Nye شده است سخت منتقد رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

او با ابداع واژه “قدرت هوشمند” از یک دهه پیش به استدلال می کنند برای بیشتر تکیه بر اطلاعات دقیق و فرهنگی و سیاسی استدلال برای تکمیل قدرت نظامی برای رسیدن به اهداف سیاست خارجی.

Nye گفت: RFE/RL به اعتقاد او “آمریکا قدرت نرم کاهش یافته است” پس 2015, زمانی که او معروف خواسته در عنوان یک کتاب آمریکایی قرن بیش از ؟

کاهش خطرناک

اما او استدلال کرد که مردم در لهستان و یا مرکزی دیگر کشورهای اروپایی خواهد به شما بگویم که آنها نمی تواند تصور کنید که در یک اتحاد با روسیه است.

نای ذکر کرد و ادامه داد اروپایی برای حمایت از ایالات متحده در تعامل و ناتو در, حضور, برای مثال. اما افزود که روسیه نمی توان نادیده گرفت. “من فکر می کنم روسیه است که باید بسیار جدی گرفته شود,” نای گفت.

او به نام روسیه “زوال دولت” موجب آن از دست دادن سالانه حدود 750,000 نفر از نیروی کار خود را در سال های اخیر و شکست آن “برای انطباق اقتصاد خود را به مدرن-تکنولوژی اقتصاد به عنوان یک انرژی مبتنی بر اقتصاد است.”

اما آن است که هنوز هم یک کشور پهناور با “افراد با استعداد” و یک زرادخانه هسته ای او اضافه شده است. “گاهی اوقات آن رو به کاهش است کشورهایی که خطرناک ترین, چرا که آنها بیشتر مایل به گرفتن خطرات” نای گفت. “بنابراین روسیه نباید سقوط به زیر رادار; این چیزی است که ما باید بیشتر از حد جدی است.”

این روابط غرب با مسکو شده اند تست شده توسط نظامی روسیه سرمایه گذاری — مهمتر از همه در میان آنها الحاق کریمه از اوکراین — آن را در جریان سرکوب مسالمت آمیز مخالفان و دیگر درک نقض حقوق و مشکوک روسیه ترور و اقدام به قتل در اروپا از جمله اتهامات تازه که اطلاعاتی روسیه عامل بود و به تازگی اعزام به پراگ با سم ricin درست.

اتحادیه اروپا در مسائل داخلی و نه خارجی

در ضمن چین قریب افزایش سرمایه گذاری و اعطای وام به اروپا و از جمله به خصوص مشتاق به اعضای اتحادیه اروپا در بالکان و برپا کرده در کمپین تبلیغاتی در کنار کمک های مالی و خرید و فروش لوازم پزشکی به اروپا مبارزه coronavirus پدید آمده است که از چین مرکزی و آلوده 4.8 میلیون نفر در سراسر جهان کشته و بیش از 315,000 به عنوان از آوریل 17.

در مورد خواسته های اخیر روسیه و چین تلاش برای افزایش نفوذ خود در اروپا نای عنوان ایده که اتحادیه اروپا زده بود بیش از آن سنایی غزنوی.

انرژی خط لوله سیاست و اختلافات بر استفاده از فن آوری های چینی مانند هواوی 5G تجهیزات “هستند و نه نوع از مسائل است که شکستن اروپا از هم جدا است.”

“من بیشتر نگران اروپا را به خود پاسخ به coronavirus او گفت:” با استناد به تفاوت بیش از تامین مالی از COVID-19 بهبود تلاش.

نای پیشنهاد کرد که درک اختلافات داخلی در برخواهد داشت خطر بیشتری به اتحادیه اروپا بیش از هر مانور خارج از قدرت. “من امیدوارم که اروپایی ها را پیدا خواهد کرد راه هایی برای راه اندازی یک COVID بازیابی صندوق و کمک های اقتصادی به کشورهای [در اروپا] که با داشتن مشکلات بیشتر و از این که شما سعی می کنید برای گرفتن یک قوی تر از اروپا,” او گفت:.

“این منطقه است که نگرانی من بیشتر از رقابت بین روس ها و چینی ها و آمریکایی ها.”

در ضمن نای گفت: “چینی ها تلاش کرده اند به استفاده از پیشرفت اقتصادی به نفوذ بیشتری در اروپا…نگاهی به پاسخ اروپا به چینی نرم-قدرت ابتکار در مورد این بیماری همه گیر. آنها را خریداری نمی خیلی از چینی ها تبلیغ خط.”

‘تعاونی رقابت’

در پی توافق ایران برای شکستن یک yearslong جنگ تجاری با چین مغلوب ساختن پیشی جستن دولت متهم کرده است مقامات چینی از obfuscations و نهفته است که باید کمک به COVID-19 بیماری همه گیر — اگر نه صاف کردن آن را ناشی از آنجایی که آنها پیشنهاد کرده اند کشنده جدید کروناویروس شاید منتشر شده از یک آزمایشگاه در ووهان.

که مطرح است این شبح از بن بست در روابط دو جانبه که می تواند بلوک تقریبا تمام همکاری های برتر جهان قدرت اقتصادی.

نای متهم هر دو کشور چین و ایالات متحده آمریکا از درگیر شدن در “انکار” و “سرزنش تغییر” پس از coronavirus همه گیر شروع به درک ضربات برای هر دو کشور’ “قدرت نرم” را به عنوان به خوبی به عنوان اقتصاد خود را.

اما او گفت که او تا به حال احساس هر گونه “تغییر نسبی” در جهانی خود را تحت تاثیر قرار.

نای استدلال کرد که واشنگتن و پکن “نیاز به همکاری” به عنوان مثال در مورد مسائل مانند همه گیر و تغییر آب و هوا. او در توصیف کسانی که به مسائل زیست محیطی جهانی شدن” که همچنان با وجود کاهش می یابد “اقتصادی جهانی شدن است.”

“ایالات متحده و چین نمی تواند مقابله با این مسائل به تنهایی” او گفت:.

“بنابراین من فکر می کنم ما در حال رفتن به دیدن یک مخلوط وضعیت به جای یک جنگ سرد جدید من فکر می کنم شما در حال رفتن برای دیدن آنچه که من اسمش تعاونی رقابت — وجود خواهد داشت برخی از مناطق که در آن وجود خواهد داشت و رقابت و برخی از مناطق که در آن وجود خواهد داشت که به همکاری است.”

او اشاره کرد “بسیار عمیق تفاوت” بین این دو کشور از جمله مسائل ارضی مانند تایوان و “ایدئولوژیک اختلافات” مانند مجازات مخالفان و مجبور به اقامت اجباری صدها هزار نفر از Uyghurs یک اقلیت مسلمان در غرب چین است.

اما او را رد کرد و صحبت از هر 1950s به سبک آمریکا-اتحاد جماهیر شوروی جنگ سرد این زمان بین پکن و واشنگتن است.

“من فکر می کنم آنچه شما در حال رفتن برای دیدن در ایالات متحده-روابط چین است انتخابی واشدن اما در مجموع واشدن,” او گفت:.

نای و همکار آمریکایی تحصیلی رابرت Keohane تاسیس neoliberalist نظریه امور خارجه چهار دهه پیش با این استدلال که در حالی که قدرت نظامی و توازن قدرت باقی مانده مهم روابط بین الملل بودند که به طور فزاینده ای تبدیل به یک “وابستگی متقابل پیچیده” ساخته شده است که همکاری بیشتر احتمال دارد.

نای هشدار داده است از یک overreliance در برتری نظامی و استدلال برای یک استراتژی “قدرت هوشمند” است که در ترکیب “co-optive” و یا “قدرت نرم” (یک اصطلاح است که او ابداع کرد و در اواخر دهه 1980) و قدرت نظامی به عنوان یک راه برای نفوذ بین المللی.

نوشته شده توسط اندی Heil بر اساس مصاحبه دراگان Stavljanin

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de