با ویروس گرامی خاورمیانه سنت آمده به توقف ناگهانی

بغداد (AP) — تحت علامت “تنها” و قد بلند بطری ضد عفونی کننده توسط سمت خود Mazin هاشم, 54 بخواهند صفحاتی دوباره مرتب از زغال سنگ حرارت لوله های آب خارج مشهور خود را در کافه ای در بغداد است.

او قرار داده تا پلاکارد برای برآوردن اخیر دولت محدودیت در حرکت و تجمع که با هدف کاهش شیوع کروناویروس جدید. یک بار داخل, اما, ضخیم, سفید plumes معطر دود خفه هوا به عنوان بیش از یک دوجین مردان جوان whiled دور ساعت در سرپیچی از دستورات.

به عنوان همه گیر همچنان به گسترش دولتها در سراسر خاورمیانه در حال بستن در منطقه را گرامی سنت: هیچ عظیم تر مراسم عروسی و جشن. محدودیت در فروش qat خفیف گیاه مخدر جویده در گروه در یمن. بیشتر شب را صرف عمدتا توسط مردان در طب سنتی کافی شاپ در سراسر منطقه است. و مهمتر از همه استعمال دخانیات بیشتر از معشوق قلیان یا لوله آب در مکان های عمومی.

در منطقه ای که در آن زندگی است که اغلب سازمان یافته در اطراف بزرگ خانواده و جمعی از وعده های غذایی و قبیله ای قوانین اجتماعی فاصله می تواند مشکل باشد.

در عراق شیپور تماس صدا دو بار در روز برای یادآوری مردم به رعایت ممنوعیت تجمعات عمومی. اما تاثیر کمی در هاشم را shisha سالن خانه دوم تا 29 ساله مصطفی احمد که هر روز می آید به دیدار با دوستان و به دنبال آرامش را از یکنواختی زندگی داخلی.

حتی در ارتفاع عراق فرقه ای جنگ بود او به صرف هفت روز مستقیم در صفحه اصلی. او و دوستان خود را دودی شیشه در هاشم را به جای.

“طبیعی است برای ما به اینجا می آیند در طول زمان بحران گفت:” احمد. “تنها تفاوت این بار این است که ما از پلیس مخفی.”

نکات ایمنی در داد و ستد بسیاری در عراق اغلب پرواز در مواجهه با جهانی تجدید نظر توسط کارشناسان برای جلوگیری از تماس فیزیکی و نگه داشتن یک فاصله امن از دیگران است.

عراق احترام آیت الله العظمی علی سیستانی که در نظر است که توسط بسیاری از گفت: لازم بود برای جلوگیری از تکان خوردن دست در آغوش گرفتن و بوسیدن به جز زمانی که “اقدامات احتیاطی لازم” گرفته شد از جمله عقیم سازی ماسک و دستکش.

اما هاشم گفت: آشنایان خود را به طور معمول نادیده بگیرد و حتی این هشدارها. در عراق رسم است که برای گیاه یک بوسه بر هر گونه. است که چرا او را نگه می دارد بطری ضد عفونی کننده در این نزدیکی هست.

“هر گاه کسی به من خوشامد می گوید من به سرعت پاک کردن دست و صورت با آن,” او گفت:.

پایین خیابان از هاشم تونی Paulis, 60, گفت که او سعی در ترویج اجتماعی فاصله با یک پوستر در خارج از آرایشگاه درب. آن را یک “X” بیش از یک تصویر دو مرد تکیه به یک تبریک و یک پیام هشدار: “لطفا حد خودتان را به دست دادن و بوسه نیست با توجه به وضعیت دشوار است.”

تلاش بیهوده بود. “عراقی ها نمی ترسم از coronavirus اما آنها باید” او گفت:.

حداقل 40 نفر کشته شده در عراق از کروناویروس که باعث خفیف یا متوسط علائم در اکثر افراد است اما می تواند باعث بیماری شدید از جمله پنومونی و یا مرگ برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود.

چک کردن با یک کیلو (دو کیلو) پرتقال از محلی بقال در بغداد Karrada محله نجم عبدالله سعد 70 گفت: مقررات منع رفت و آمد بود و wreaking ویران در زندگی زناشویی.

“رفتن به دود قلیان هر شب من بود, فرار,” او گفت:.

قلیان-سیگار کشیدن نه تنها تفریح و سرگرمی را تحت تاثیر قرار.

در یمن است که در حال حاضر تحمل پنج سال از جنگ داخلی به جویدن qat است که فعالیت های روزانه به ارمغان می آورد که گروه با هم به تبادل شایعات و بحث است.

مقامات در یمن به شهر جنوبی عدن را ممنوع qat بازار برای جلوگیری از گسترش ویروس. با این حال فروشندگان را در بر داشت راه برای نگه داشتن آن فروش یا با کمک از مسلح جناح های کنترل شهر و یا حومه.

در شمال که در کنترل شورشیان حوثی مقامات گفتند آنها قصد حرکت شلوغ qat بازار به مناطق باز و ممنوعیت تجمع بیش از هشت نفر است.

این اقدامات ممکن است سخت به پیاده سازی به عنوان کشور مشغول بازارهای در تقریبا در هر شهر و شهرستان. در حدود ظهر هر روز برخی از 90 درصد از یمن مردان همگرا در بازارهای محلی به فروش qat با توجه به حوثی سلامت سخنگوی وزارت Youssef al-Hadhri. او گفت: بازار باز خواهد ماند پس از تبدیل شدن آنها به شلوغ تنها چند ساعت در روز است.

“این خطرناک نیست” او اصرار داشت با وجود نگرانی که شیوع می تواند به اثبات ویرانگر برای جهان عرب به فقیرترین کشور است.

لبنان بندر شهر صیدا در جنوب پایتخت بیروت است که عمدتا خالی از سکنه. آن را یک بار سرو با مردم هجوم آوردند به آن سنتی کافی شاپ که در آن مردان سالمند جمع آوری شده به دود سیگار و بازی کارت و تخته نرد. کسانی که بسته پس از دولت لبنان دستور داد یک مستند در هفته گذشته.

قاسم Bdeir یک ماهیگیر نشسته با یک گروه از دوستان نزدیک یک بخش از پورت بحث در مورد وضعیت هر یک نشسته یک متر فاصله از دیگر.

“ما برای دیدار در قهوه خانه پس از یک روز کار به بحث و کارت های بازی. در حال حاضر وجود ندارد و ما سرقت این چند لحظه به بحث و commiserate نشسته دور از هر یک از دیگر قبل از ما رفتن به خانه را قفل خودمان را,” او گفت:.

این ویروس همچنین طرح میتوانست به برنامه ریزی برای مراسم عروسی — اغلب عجیب در امور منطقه با صدها نفر از مدعوین.

در بیروت, بسام Makki از 42 سال صاحب یک فروشگاه طلا و جواهر بوده و در مراحل نهایی برنامه ریزی عروسی خود را هنگامی که همه گیر آغاز شده است. او و نامزد خود را در زمان از یک وام و برنامه ریزی یک جشن برای 130 نفر در یک هتل چهار ستاره در بیروت. حزب است که برنامه ریزی شده در آوریل 10, لغو شده است.

“من حدس می زنم آن را به معنای” او گفت: تلاش برای ارائه یک لبخند.

دیگران پیش رو فشرده مراسم عروسی است.

Rawan محمد یافت و باز کردن دستگاه از زمین های کشاورزی خارج از عراق در شهر مکانی برای عروسی خود را پس از اقلیم کردستان بسته عروسی سالن به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه است.

“ما گفت: هر کس در آغاز آنها می آیند به ما بگویید تبریک و گرفتن عکس اما بدون قیاس و یا در آغوش گرفتن” او گفت:.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان Zeina Karam در بیروت احمد Mantash در صیدا لبنان; مگی مایکل و سام Madgy در قاهره Ahmed al-Haj در صنعا, یمن; قاسم عبد زهرا در بغداد و سالار سلیم در آن کمک گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>