شراب هفته: مراسم تست شراب در سن coronavirus

بسیاری از کسب و کار بزرگ و کوچک احساس بی سابقه ای نیش همه گیر و از wineries در سراسر کشور مستثنی هستند.

در اواسط ماه مارس از فراوانی احتیاط کالیفرنیا رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom دستور تعطیلی همه کارخانه شراب سازی اتاق مزه و تور کارخانه شراب سازی و رستوران ها تعطیل. مشابه حکم اجرا شده اند برای wineries در سی منطقه است.

در حالی که این بیماری همه گیر انجام داده است کمی به تاثیر واقعی تاکستان سمت کسب و کار — انگور فقط شروع سفر خود را به تولید میوه — آن را ویران کرده است شراب گردشگری و فروش.

تخمین زده می شود که صنعت شراب در کالیفرنیا به تنهایی از جمله شراب فروش و شراب مربوط به گردشگری کمک حدود 57 میلیارد دلار به اقتصاد کشور با توجه به 2015 گزارش شراب موسسه سیاست عمومی سازمان حمایت به نمایندگی از بیش از 1000 کالیفرنیا از wineries و وابسته و کسب و کار. علاوه بر این دولت کسب و کار شراب مسئول در مورد 325,000 شغل در کالیفرنیا و 786,000 سراسر کشور, لس آنجلس تایمز گزارش داد. که بسیاری از مشاغل است.

اکثر سازان و یا صاحبان کارخانه شراب سازی به این روزنامه گفت که آنها پشتیبانی بسته شدن اتاق مزه و توقف تورهای. برخی اشاره کرد و با خوش بینی است که آنها هنوز هم قادر به فروش بطری شراب در سایت و ادامه عملیات آب. و این نوع از چیزی که اتفاق می افتد.

از Wineries در سراسر کشور در حال پیدا کردن راه های خلاقانه برای گرفتن by. نه لزوما پر رونق اما باقی مانده.

برای مثال من دریافت چندین ایمیل به صورت روزانه از wineries که در حال برگزاری “مجازی چشیدن شراب.” در حال حاضر این مراسم تست می تواند طیف وسیعی از سادگی ارائه یک آنلاین وبینار که در آن مشترکین می توانید لحن در برای تماشای سازان و کارشناسان دیگر — باز بطری شراب خود و موم شاعرانه به آنها توصیف تفاوت های ظریف از رایحه و طعم آنها تشخیص در هر خر خر کردن و جرعه. در حالی که آن جذاب است که فناوری می تواند به ما اجازه دیدن و شنیدن این سخنرانی بدون smell-o-vision و طعم-o-rama, این یک بیت مثل نگاه کردن به یک صفحه نمایش پنجره های روشن و براق اشیاء اما ما مجاز به ورود به فروشگاه.

یکی دیگر از راه حل خلاق از wineries در حال proffering مجازی چشیدن شراب که شراب در حال حمل به طور مستقیم به شما و در زمان مقرر شما می توانید خود را باز شراب و شرکت در یک مزه کردن شراب رهبری کسی از کارخانه شراب سازی در راحتی از خانه خود را. در حالی که رمان آن ایجاد یک زن و شوهر از مشکلات است.

برای اولین بار شراب اطراف در طول حمل و نقل روند و می توانید چیزی به نام “بطری شوک” که می تواند به طور کلی طعم شراب (خوب دو یا سه روز استراحت قبل از باز کردن شراب است که معمولا بهترین درمان).

دوم همه ایالت ها اجازه می دهد شراب برای حمل به کشورهای خود را. من در حال حاضر ماندم, به در یوتا ایالتی است که مقررات بسیار سختگیرانه ممنوعیت شراب حمل و نقل.

در نهایت بیش از یک زن و شوهر از بطری است که بسیاری از شراب برای باز کردن و نمونه, به خصوص اگر شما در حال انفرادی. در حالی که شراب می تواند گذشته چند روز پس از باز کردن من فقط می توانید تصور کنید که کسی یا overindulges یا استفاده نشده شراب هدر رفته است. آن را احتمالا بهترین روش برای انجام این نوع از مذاقات اگر شما پناه در محل با دیگر شراب عاشقان. فقط گفت: …

بوتیک wineries — کسانی که تنها به فروش شراب به طور مستقیم به مصرف کنندگان یا از طریق لیست پستی و یا در کارخانه شراب سازی — در حال پیدا کردن آن سخت تر برای مدیریت کسب و کار به عنوان معمول است. با مردم پناه در محل وجود دارد نه به اندازه کافی نیروی کار در کارخانه شراب سازی به شراب خود را باشگاه سفارشات درب و هنوز بسیاری از مردم در حال توقف توسط کارخانه شراب سازی را انتخاب کنید تا آب گوجه فرنگی. بسیاری از کوچکتر از wineries تکیه بر کسب و کار عمده فروشی که در آن شراب خود می ریخت و در حوادث مانند مراسم عروسی و کنوانسیون. نیازی به گفتن آنها را به مبارزه با موجودی بیش از حد و کاهش درآمد.

بسیاری از wineries در حال ارائه “curbside” وانت. شما می توانید به سادگی تماس های آینده و یا به صورت آنلاین به محل سفارش خود را و سپس چرخش توسط کارخانه شراب سازی پاپ تنه خود را و خاموش شما بروید. در حالی که شما هنوز هم باید به لحاظ جسمی در ماشین خود را دریافت و ترک نسبی ایمنی منزل خود را, تماس با به حداقل رسیده است و شراب به دست آورد.

همه در همه, خبر خوب, اگر هر گونه وجود دارد این است که تولید هنوز هم ادامه خواهد داد. انگور رشد خواهد کرد و برداشت. و من نمی دانم اگر شما تا کنون بازدید از کارخانه شراب سازی, اما من می توانم به شما بگویم که آنها برخی از تمیزترین محیط شما تا به حال خواهد شد روبرو می شوند.

بنابراین با فرض این ویروس مزاحم است که هنوز هم wreaking ویران در پاییز و زمانی که کارخانه شراب سازی کارگران عمل فیزیکی فاصله و بهداشت مناسب تولید یک محصول جدید از شراب باید کسب و کار به عنوان معمول است. این فروش از شراب که خواهد بود یک چالش برای کل صنعت برای آینده قابل پیش بینی.

چالش های فراوان در این عادی اما با کمی صبر و کمی ابتکار و خلاقیت و تعهد به مسطح منحنی, همه ما می تواند بیشتر از آنچه ما نیاز داریم نه فقط همه آنچه ما می خواهیم ،

نوشیدنی خوب و ایمن ماندن!


گوش دادن و مشترک به “تاک مرد” پادکست در یک پادکست


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de