“چه کسی آن را انجام خواهد داد اگر ما نمی?’ Belarusians گام تا به عنوان رئیس جمهور را COVID-19 تهدید

گرودنو بلاروس — کتاب جدید رونمایی, نمایشگاه برگزار می شود و بلاروس زبان تدریس می شود. در زمان عادی آن خواهد بود برخی از فعالیت ها و رویدادها در مرکز جامعه در گرودنو بلاروس — یک شهر نزدیک به مرز لهستانی و 280 کیلومتری غرب پایتخت مینسک است.

امروز اما داوطلبان دهان و بینی با پوشش ماسک نشستن در یک گروه در صندلی تاشو کنار هم قرار دادن پلاستیک صورت سپر.

این بخشی از سراسر کشور داوطلب تلاش برای کمک به بیمارستان ها و پزشکان است که در حال تلاش برای مقابله با گسترش coronavirus حتی به عنوان رئيس جمهور مستبد نقش آن را, منتقدان می گویند.

در گرودنو مرکز جامعه علاوه بر سپر داوطلبان دوخت محافظ ماسک و لباس.

به عنوان از آوریل 5, بلاروس با جمعیت برخی از 9.5 میلیون ثبت نام نزدیک به 17,500 coronavirus موارد و 103 مرگ و میر با توجه به داده ها از دانشگاه جانز هاپکینز — یکی از بالاترین سرانه میزان عفونت

مخالفان می گویند رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا در قدرت پس از سال 1994 که در حالت انکار او کاهش یافته است به موسسه اقدامات برای محدود کردن حرکت و تجمع توده به عنوان سازمان جهانی بهداشت (WHO) در اتحادیه اروپا و در حال حاضر سازمان ملل متحد خواسته اند.

در مارس 9, بلاروس تنظیم شده است برای برگزاری یک رژه نظامی به مناسبت 75 سال پس از شکست آلمان نازی در جنگ جهانی دوم در حالی که روسیه و کشورهای دیگر اوراق و یا کوچک کردن چنین طرح هایی به منظور حفاظت در برابر گسترش این ویروس.

در طول یک جلسه دولت در مارس 3, لوکاشنکا گفت که او نمی خواست به لغو این رژه به خاطر مردم “می گویند ما ترسیده بودند.”

هر کمی کمک می کند’

پزشکان شکایت کرده اند آنها مجهز به رسیدگی به بحران اما تعداد کمی جرات به صحبت می کنند آشکارا.

سر دکتر در یک بیمارستان در Vitsebsk یک شهر در نزدیکی مرز روسیه است که ضربه سخت coronavirus اخراج شد در 30 آوریل پس از او گله و شکایت از عدم دنده محافظ, وجود دارد, اگر چه بلاروس وزیر بهداشت را تکذیب کرد هر لینک.

در بلاروس که در آن کمی مدنی فعالیت خارج از نگاه دولت مجاز است مردم باید پیوست داوطلب کمپین راه اندازی شد تحت هشتگ #bycovid19. چهره سپر محافظ ماسک, پلاستیک, لباس, بیمارستان, تخت, تقسیم و بهداشتی, تشک تمام شده است معلوم شد در اینجا با بلاروس که انجام می دهند آن را به صورت رایگان — هر چند برخی از آنها شغل خود را از دست و درآمد کم و یا هیچ.

“ما نمی پرداخت اما هر کمی کمک می کند. حتی 10 دقیقه [از داوطلب زمان]” گفت: Vadzim Saranchukou که مختصات درایو در منطقه گرودنو که شامل یک کمپین crowdfunding است که به جمع آوری بیشتر از 4000 روبل ($1,830).

Volunteers have been supplying health workers with masks, gowns, and other protective equipment that they need.


داوطلبان تهیه شده اند سلامت کارگران با ماسک و لباس و سایر تجهیزات حفاظتی است که آنها نیاز دارند.

چگونه بسیاری از در گرودنو باید تن به تن در نامشخص است. یک تلگرام فروم اختصاص داده شده به تلاش بیش از 600 شرکت کنندگان است. جدا چت سایت اختصاص داده شده به گرد کردن رانندگان داوطلب به تعداد بیش از 70.

“که این داوطلبان? مردم عادی. این عالی” گفت: یکی از آنها که مانند دیگران نخواست نامش فاش شود در هنگام صحبت به تازگی به RFE/RL در بلاروس خدماتبرای ترس از عواقب.

در حالی که کسانی که ترجیح می دهم به نگه داشتن آن مخفی هماهنگ می گویند تمام فعالیت های خود را در حال بازی کردن با تمام بودجه و خرید مستند شده است.

بحث از اخراج

بیمارستان ها ممکن است فاقد تجهیزات حفاظتی در گرودنو, اما نه همه آنها مشتاق به عموم کمک بخواهید.

“وجود دارد بیمارستان که در آن آنها می گویند که آنها به اندازه کافی [تجهیزات حفاظتی]. وجود مکان های دیگر که در آن مردم از ما بخواهید به ارائه چیزی” گفت: Saranchukou است که سر از گرودنو شعبه اپوزیسیون بلاروس جبهه ،

در طرف دیگر کشور Syarhey لازار رئیس Vitsebsk شهرداری بیمارستان شد را رد کرد و در آوریل 30, سه روز پس از یک مقاله نوشت و منتشر شد Tut.by بلاروس بزرگترین آنلاین اخبار خروجی. در آن او در توصیف شرایط کار در داخل به اصطلاح “کثیف منطقه” به overtaxed منطقه از بیمارستان که در آن مهم coronavirus بیماران درمان می شوند.

بلاروس وزارت بهداشت را تکذیب کرد لازار اخراج شد مربوط به این مقاله است.

پرسنل پزشکی در بلاروس پرداخت قیمت بالا برای مبارزه با کروناویروس با صدها نفر انقباض آن است. در مارس 17, وزیر بهداشت Uladzimer Karanik اشاره کرد و رقم 419. با توجه به تعداد توسط RFE/RL در بلاروس خدماتحداقل 12 پرسنل پزشکی باید درگذشت COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس اگر چه تعدادی است که می ترسید به بود بسیار بالاتر است.

Svyatlana Pinchuk (left) with other volunteers.


Svyatlana Pinchuk (سمت چپ) با سایر داوطلبان است.

در گرودنو, Svyatlana Pinchuk یک طراح مد است هماهنگی داوطلب تلاش برای دوختن ماسک محافظ با زنان از کار و دیگران با معلولیت و تبادل نظر در.

“اگر من آن را انجام نمی, که خواهد شد ؟ هنگامی که آن را برای پرداخت وجود دارد چند که علاقه مند هستند. من می خواهم شرمنده اگر من نشسته بود روی نیمکت و تماشای تلویزیون در چنین زمان” گفت: Pinchuk.

Yana Litvinchuk است همچنین دوخت اما نه ماسک. او را گرفته فوم و بخیه تکه ها با هم برای ایجاد كفپوش به عنوان موقت مواد ضد عفونی کننده دستگاه برای بیمارستان است.

‘اگر پزشکان می میرند که شما درمان ،

“کمک همیشه خوب است. بیشتر بهتر. اگر داوطلب می توانید انجام برخی از کار: چیزهای ساده مانند دوخت ماسک یا کمک 20 [بلاروس] روبل (8 دلار) چرا آن را انجام دهید ؟ پزشکان باید احساس کنند که از حمایت است که ما ارزش کار خود را. اگر ما به کمک یکدیگر چه از ما تبدیل شده؟” Litvinchuk گفت.

این پیام که توسط تکرار Ezha Hrihencha که مونتاژ چهره های پلاستیکی سپر و ایجاد تخت های بیمارستانی تقسیم.

“و چه کسی آن را انجام خواهد داد اگر ما نمی? اگر پزشکان مرگ, که در حال رفتن به درمان ما ؟ من یک کمی وقت آزاد. بیشتر من را بیشتر از آن می تواند کمک کند. من نمی گویم من بهترین است.”

Volunteers in Hrodna have been helping out medics and health-care facilities any way they can.


داوطلبان در گرودنو شده است برای کمک به پزشکان و مراقبت های بهداشتی و امکانات هر راه که آنها می توانند.

داوطلبان باید همچنین ایجاد و چاپ پوستر با اطلاعات عملی در سالم نگه داشتن و اجتناب از coronavirus.

صاحب مغازه Syarhey Verameyenka همچنین یک عضو اپوزیسیون بلاروس دموکراسی مسیحی حزب وجود دارد گفت: هیچ سوالی در مورد اینکه آیا در آن شرکت کنند.

“چرا مرد وجود دارد ؟ چرا او نفس کشیدن ؟ چرا حمایت خود را از میهن کشور و خانواده ؟ چون راه دیگه ای وجود نداره. این هم یک سوال از استقلال کشور ما به دلیل وجود یک تهدید واقعی برای وجود Belarusians,” Verameyenka گفت.

یک گرودنو مبتنی بر ماشین فروش وب سایت نیز رنده در راه اندازی یک کمپین crowdfunding است که مطرح شده و برخی از 5000 روبل (برخی از $2,000) در دو هفته برای کمک به امدادگران و آمبولانس واحد در منطقه گرودنو.

“ما متوجه شدم که اگر ما این منابع پس از آن ما هیچ حق اخلاقی به عضویت در جمع آوری کمک های مردمی برای کمک به پزشکان. آن را تقریبا می تواند یک جرم نیست, برای بهره برداری از این فرصت” توضیح Mikhal Kuntsevich ویرایشگر خودکار گرودنو سایت.

آیا این تلاش ها کمک به جلوگیری از بلاروس را ميزان عفونت سخت است برای تعیین. هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در بلاروس جوانا Kazana-Wisniowiecki در 28 آوریل صادر تازه درخواست تجدید نظر برای دولت به موسسه اجتماعی-فاصله اقدامات تاکید کرد که بلاروس را عفونت رای بود در حال حاضر رو به افزایش “نمایی” و اشاره کرد که در ماه مارس 26 کشور تا به حال فقط 86 موارد است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de