به خوبی شناخته شده در چچن, وبلاگ نویس, زندگی در اختفا می گوید او با فرار از حمله

یک گروه حقوق بشر می گوید شناخته شده چچن وبلاگ نویس شده است حمله در آپارتمان خود را در یک کشور اروپایی که در آن او زندگی می کند در خفا آخرین حمله در اروپا بر منتقدان از رهبری روسیه در شمال قفقاز و منطقه است.

Tumso Abdurakhmanov استراحت بود در یک بیمارستان در فوریه 27 بعد از حمله با توجه به سوئد بر اساس Vayfond خیریه و حقوق بشر انجمن — یک سازمان غیر دولتی است که می گوید هدف آن حمایت از حقوق چچن و به دنبال عدالت برای چچن و دیگر گروه های قومی در روسیه در قفقاز شمالی منطقه که مورد آزار و اذیت “مذهبی و دلایل سیاسی.”

با توجه به Vayfond ضارب شکست را به Abdurakhmanov آپارتمان در اواخر فوریه 26 در حالی که او خواب بود و حمله او را با یک چکش. Abdurakhmanov در نهایت موفق به غلبه مهاجم و به نام پلیس.

Abdurakhmanov که مجبور به فرار به روسیه در قفقاز شمالی منطقه چچن چند سال پیش از ترس برای ایمنی خود را پس از تبدیل شدن به شناخته شده خود را برای انتقاد از کرملین حمایت مقامات در بومی منطقه ارسال شده در یک ویدیو در یوتیوب که در آن مهاجم اذعان می کند او از مسکو و می گوید که از او پرسیده شد که توسط یک فرد به نام Abdurakhman در چچن سرمایه گروزنی “برای ترساندن” Abdurakhmanov.

“چه کسی به شما ارسال می شود? که در آن شما می آیند؟” Abdurakhmanov می پرسد در تصویری که گرفته شده توسط یوتیوب چند ساعت پس از آن نوشته شده بود.

Abdurakhmanov پس از آن نشان می دهد یک چکش است که او می گوید مورد استفاده قرار گرفت در این حمله است.

به عنوان مرد زخمی بر روی زمین دراز او می گوید: در دانه دار تصویری که او از مسکو و “آنها مادر من است.”

پس از فرار چچن در سال 2015 32 ساله Abdurakhmanov ناموفق بوده است در تلاش خود را به پناهندگی در اروپا است.

او دو بار برای پرونده های پناهندگی در لهستان و پایین تبدیل شده است است هنگامی که در حال حاضر با وجود حمایت از فعالان حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل که به او هشدار داد که “در یک خطر بسیار واقعی از شکنجه و دیگر غیر انسانی یا اهانت آمیز درمان” اگر بازگشت به روسیه است.

Abdurakhmanov ادامه به انتقاد از قدیروف رژیم از خارج از کشور با تمرکز بر موارد نقض حقوق بشر و فساد در چچن عمدتا مسلمان منطقه در روسیه در قفقاز شمالی. خود را در کانال یوتیوب است بیش از 140,000 مشترکین.

Vayfond نمی گویند که در آن Abdurakhmanov شد و در حال حاضر زندگی می کنند و یا جایی که این حمله رخ داده است.

پیشتر در ماه فوریه او یکی از منابع با دادن اطلاعات دقیق در مورد کشتن یکی دیگر از تبعید وبلاگ نویس از چچن عمران علی اف در فرانسه.

در ماه اوت سال گذشته Zelimkhan Khangoshvili یک گرجی شهروند چچن منشاء ضرب گلوله کشته شد مرده در روز روشن در مرکز برلین. Khangoshvili مبارزه کرده بود در دومین جنگ چچن علیه نیروهای روسیه در اوایل 2000s.

این روزنامه نگاری تحقیقی گروه Bellingcat گفت: در اوایل این ماه که یک کاوشگر به Khangoshvili را قتل نشان داد که این حمله برنامه ریزی شده و سازمان یافته توسط روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB).

مورد برانگیخته سیاسی اختلاف بین برلین و مسکو — از جمله tit-for-tat اخراج دیپلمات-پس از آلمان اشاره کرد شواهد پیشنهاد دو دولت روسیه و یا مقامات در چچن به احتمال زیاد دستور قتل. مسکو با رد این اتهامات است.

یک مظنون که می خواهم سفر به آلمان در یک گذرنامه صادر شده به نام وادیم Sokolov بازداشت شده بود توسط پلیس در برلین در مدت کوتاهی پس از قتل است.

او در حال حاضر در محاکمه در یک دادگاه به اتهام قتل و سلاح نقض. در ماه دسامبر Bellingcat شناسایی شده او را به عنوان وادیم Krasikov — یک مرد نیز مشکوک در 2013 کشتار در مسکو از یک تاجر روسی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>