آزادی رسانه ها ناظران ابراز نگرانی کرده اند مورد اتهام و فشار مقامات در کوزوو در حال قرار دادن در KoSSev آنلاین, پورتال خبری مستقر در صرب-اکثر شهر های شمالی شمال کوزوو ،

روزنامه نگاران بازی “نقش کلیدی” در coronavirus بحران با ارائه “اطلاعات حیاتی” به نماینده در آزادی رسانه ها برای سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) هارلم Desir, در بیانیه ای گفت: در تاریخ 12 آوریل با استناد به دو حوادث اخیر مربوط به KoSSev.

“دسترسی به اطلاعات و رایگان در محیط کار هستند و بنابراین ضروری است و نیاز به تضمین در همه زمان ها” Desir اضافه شده است.

در آوریل 11, KoSSev را سردبیر تاتینا Lazarevic بود به طور خلاصه بازداشت به اتهام نقض مقررات منع رفت و آمد اعلام شده توسط مقامات برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس در کشور بالکان.

Lazarevic در راه او را به یک مرکز پزشکی در درمان بیماران مبتلا COVID-19 بیماری ناشی از ویروس و ارائه مطبوعات, اعتبار, اما پلیس او را برای بازجویی به گفته این روزنامه نگار.

Lazarevic در حال حاضر بنا به گزارش چهره دادرسی کیفری اگر چه کار روزنامه نگاران قرار بود معاف از مقررات منع رفت و آمد.

مرکز اروپایی برای مطبوعات و آزادی رسانه ها در آوریل 11 محکوم Lazarevic بازداشت و گفت: روزنامه نگاران “باید قادر به ادامه کار حتی در طول حکومت نظامی.”

در حادثه ای دیگر سر از ستاد بحران از شمال میتروویسا, Aleksandar Spiric به نام خارج از پورتال خبری در مارس 9 به صورت زنده جریان آنلاین کنفرانس مطبوعاتی توسط مقامات نظارت بر شیوع کروناویروس.

“در خصوص Spiric خواست پورتال نه به علت بی ثباتی نما, سیاسی, سوالات, اما به جای آن به کمک مقامات در مبارزه خود را در برابر COVID-19 همه گیر” با توجه به Desir.

انجمن روزنامه نگاران کوزوو در تاریخ 12 آوریل گفت که مانع روزنامه نگاران ” کار “است و فشار نه تنها در کار بلکه در آزادی بیان است.”

“این نیز خلاف قانون اساسی و قوانین کوزوو و همچنین کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر” به آن اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de