نیویورک-بر اساس مرکز حقوق بشر در ایران (کریسمس) می گوید هوش عوامل احضار ایران, روزنامه نگاران, با یورش به خانه های خود و مصادره تجهیزات خود را در مبارزات انتخاباتی را به سکوت و انتقاد از سیاست های دولت پیش از این ماه از انتخابات پارلمانی است.

حداقل 10 روزنامه نگاران قرار داده شده اند توسط بازوی اطلاعاتی از نخبگان سپاه (سپاه) بیش از دو هفته گذشته CHRI در بیانیه ای گفت: در 11 فوریه.

آن گفت: سرکوب شد و با هدف قرار دادن روزنامه نگاران — و فعالان — که حفظ فعال حساب های رسانه های اجتماعی. کسانی که هدف شامل مدافع حقوق بشر بهاره هدایت زندانی سیاسی پیشین که بازداشت شد در فوریه 10.

“Muzzling روزنامه نگاران بازداشت فعالان و رد صلاحیت نامزدهای مجلس نمی خواهد سکوت مخالفان در ایران به عنوان تظاهرات اخیر نشان داده اند” کریسمس, مدیر اجرایی, هادی عضویت گفت: در بیانیه ای در 11 فوریه.

سخت-خط شورای نگهبان رد صلاحیت هزاران نفر از نامزدها از در حال اجرا در فوریه 21, انتخابات پارلمانی است که در پی سرکوب مرگبار اعتراضات که فوران در سراسر ایران در راستای افزایش نارضایتی عمومی در سراسر کشور را متزلزل اقتصاد است.

بیش از 100 شهر ایران بودند را برای تظاهرات در ماه نوامبر پس از آنکه دولت اعلام کرد بنزین سهمیه بندی و افزایش قیمت.

ماه گذشته تیراندازی کردن از اوکراین jetliner ایران دفاع هوایی نیز منجر به روز از تظاهرات در شهرهاي ايران پس از مقامات اول رد هر گونه دخالت دولت در این حادثه.

CHRI به نقل از یک ناشناس خبرنگار در تهران عنوان کرد و گفت سپاه پاسداران است که یورش به خانه های روزنامه نگاران و مبارکی, کامپیوتر, همراه, کتاب, نوشته ها و پرس کارت شناسایی. این وسایل در حال بازگشت نیست “تا زمانی که آنها به نظر می رسد برای بازجویی به توضیح” پست های خود را در رسانه های اجتماعی.

“هر چیزی که displeases مقامات است که به عنوان فعالیت های جنایی استفاده می شود و به اتهامات مطبوعاتی” به گزارش خبرنگار.

“در برخی موارد عوامل تماس با سردبیران روزنامه ها به فشار خود به خبرنگاران برای جلوگیری از استفاده از رسانه های اجتماعی به انتقاد از جمهوری اسلامی در مورد همه چیز از مرگ و میر و بازداشت در ماه نوامبر سال 2019 تظاهرات در اوکراین به هواپیمای سرنگون شده توسط سپاه و انتخابات مجلس آینده” این روزنامه نگار اضافه شده است.

کریس گفت: ده ها تن از منتقدان از ایران و سیاست های دولت و یا مقامات شده اند و محکوم به زندان های طولانی شرایط در چند سال گذشته است.

حداقل هفت نفر از اعضای مطبوعات بودند تحت تعقیب برای انجام شغل خود را در سال گذشته با توجه به گروه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر

کفش اسپرت