باراک اوباما رئیس Iranian News Agency محکوم مصاحبه شونده سخنان

کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ) می گوید: علی Motaghian, رئیس ایران semiofficial خبرگزاری ایسنا بوده است به اتهام انتشار مقاله ای به نقل از سابق ایران که با انتقاد تهران “خودسرانه” عملیات اطلاعاتی در اروپا است.

آن را بلافاصله روشن نیست چه حکم صادر کردن در مورد اینکه آیا Motaghian بود بازداشت و پس از محاکمه به اتهام “انتشار دروغ با هدف اخلال در عمومی” به CPJ گفت.

قوه قضائیه ایران را آژانس خبری Mizan گفت: Motaghian مواجه حکم اعم از دو ماه تا دو سال زندان و همچنین 74 ضربه شلاق و جریمه نقدی.

دادگاه پس از شکایت توسط شعبه اطلاعات ایران قدرتمند اسلامی سپاه پاسداران انقلاب) پس از ایسنا منتشر مصاحبه گسترده در ژانویه 2019 با علی Majedi ایران, سفیر سابق آلمان است.

Majedi به نظر می رسد به انتقاد برخی از ایران و عملیات اطلاعاتی در اروپا در طول مصاحبه.

Majedi نظرات به دنبال آلمان بازداشت وین مبتنی بر دیپلمات حجت الاسلام اسدالله اسدی که گفته دادستان متعلق به ایران در وزارت اطلاعات.

دادستان های آلمان را متهم اسدی از درگیر شدن در یک توطئه بمب گذاری در تجمع سالانه از ایران تبعید گروه سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین یا مجاهدین خلق) در کشور همسایه فرانسه و فراهم کردن مواد منفجره است.

“ما مواجه با یک مسئله در داخل کشور مانند خودسرانه عملیات” به نقل از ایسنا Majedi عنوان کرد و گفت. “ما می تواند انکار کند که هیچ نمونه از این اتفاق می افتد در خارج از کشور ؟ این عملیات آسیب اعتماد است.”

خبرنگار نوشت که داستان و Majedi داشت و نه گناه توسط تهران در رسانه های دادگاه در ماه گذشته CPJ گفت.

به خبرگزاری دانشجویان ایران در سال 1999 افتتاح و به اسمی مستقل اما-مانند دیگر semiofficial اخبار سازمان های — تحت یک مجوز از دولت است.

روزنامه نگاران در ایران صورت آزار و اذیت از مقامات و حتی زندانی شده است برای کار خود را. روزنامه نگاران خارجی به ویژه کسانی که با غرب روابط نیز زندانی شده اند.

با گزارش AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de