ویروسی در رسانه های اجتماعی پست های ارائه نادرست Coronavirus راهنمایی

سریع نگاهی به

پست در حال گردش نادرست و گمراه کننده راهنمایی در رسانه های اجتماعی — در برخی از موارد به اشتباه منسوب به دانشگاه استنفورد — در مورد چگونه مردم می توانند نظارت و جلوگیری از coronavirus.


داستان کامل

به عنوان ایالات متحده و کشورهای سراسر جهان کار به آدرس pandemic گسترش COVID-19 پست منتشر شده توسط دهها هزار نفر در Facebook, Instagram و توییتر تغذیه اطلاعات غلط به مردم در مورد چگونه برای جلوگیری از و خود آزمون برای این بیماری ناشی از رمان coronavirus.

پست با ارائه یک سری از قرار نکاتی در مورد ویروس مانند اشتباه در آموزش مردم برای نگه داشتن نفس خود را برای ارزیابی اینکه آیا آنها آلوده شده است و به دروغ نشان می دهد که مصرف آب می تواند کشتن ویروس. ادعاهای مشابه ترویج بودند در یک متن مبتنی بر تصویر ارسال شده در Instagram account بازیگر Debra Messing است که پس از حذف شده است. آنها همچنین به طور گسترده ای در تصاویر در توییتر.

پست ها در برخی موارد استناد “تایوان کارشناسان” یا “پزشک” و بسیاری از شروع به دروغ منابع در متن به “بیمارستان استنفورد هیئت مدیره است.” استنفورد مراقبت های بهداشتی است افشا و خنثی است که اسناد.

ما مشورت Krys Johnson, استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه تمپل که به نام پست “عمیقا نگران کننده است زیرا آنها را نادرست و خطرناک می کند.” او توصیه می شود مردم با مراجعه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری و یا سازمان بهداشت جهانی قبل از پخش ادعا توصیه های بهداشتی.

در اینجا به برخی از ادعاهای از این پست و به همین دلیل آنها نادرست:

ادعا می کنند:یک نفس عمیق بکشید و نگه داشتن نفس خود را برای بیش از 10 ثانیه. اگر شما آن ها با موفقیت کامل و بدون سرفه بدون ناراحتی خشکی یا سفتی و…. آن را ثابت می کند وجود ندارد و فیبروز در ریه ها در واقع نشان می دهد هیچ عفونت است.”

آمار: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان می دهد این است که یک تست بسیار معتبر برای COVID-19. چه چیزی بیشتر: “ما می دانیم که افراد آلوده به ویروس coronavirus نشان دادن علائم ظرف 14 روز و که این ویروس می تواند منجر به عوارض شدید” جانسون گفت: ما از طریق ایمیل “اما کسانی که در حال زجر تنفسی حاد (و نه قادر به تنفس) و شوک سپتیک (ویروس آلوده خود را به خون) نه فیبروز به عنوان ذکر شده در اینجا.”

CDC توصیه می کند به دنبال توصیه های پزشکی توسط تلفن اگر شما دچار علائم اصلی COVID-19 — تب و سرفه و تنگی نفس شده اند و در تماس با فرد مبتلا به این بیماری و یا به تازگی از سفر به یک منطقه تجربه گسترش ویروس.

ادعا می کنند:اگر شما یک آبریزش بینی و خلط شما باید یک سرماخوردگی … Coronavirus ذات الریه است سرفه خشک بدون آبریزش بینی.”

حقایق: در حالی که شایع ترین علایم COVID-19 “تب و خستگی و سرفه خشک” با توجه به برخی از بیماران باید “درد و درد و گرفتگی بینی و آبریزش بینی و گلو درد یا اسهال است.” برخی از کسانی که آلوده می شوند را نشان نمی دهد هر گونه علائم. همچنین, یک, که, گزارش, گفت که بر اساس بررسی بیش از 55 ، 000 تایید COVID-19 موارد 33 درصد خلط (خلط) تولید.

ادعا می کنند:هر کس باید اطمینان خود را در دهان و گلو و مرطوب هستند و هرگز خشک است. چند جرعه از آب هر 15 دقیقه حداقل. چرا ؟ حتی اگر ویروس به دهان خود را به نوشیدن آب یا دیگر مایعات را بشویید, آنها را از طریق گلو و معده است. هنگامی که وجود دارد شما اسید معده را کشتن تمام ویروس.”

حقایق: این است که شلیک این نظریه گفت که “[w]hile ماندن هیدراته با نوشیدن آب برای سلامت کلی مهم است از آن جلوگیری نمی کند coronavirus عفونت است.”

به همین ترتیب جانسون گفت که “moistness از دهان و گلو به چیزی برای انجام با این احتمال که شما توسعه بیماری و به سادگی نوشیدن آب به ‘شستشو’ مسیر دستگاه گوارش خود را نمی خواهد به شما جلوگیری از آلوده شدن و یا از بیمار شدن.” مصرف آب او افزود: “هیچ تاثیری روی ویروس به شما راه های هوایی و ریه ها; اگر شما تنفس در فرد آلوده به قطرات تنفسی ویروس خواهد سفر خود را از طریق راه های هوایی است.”

CDC مقامات توصیه مردم به پاک کردن دست های خود را اغلب برای حداقل 20 ثانیه — و یا استفاده از ضد عفونی کننده دست با حداقل 60% الکل به عنوان یک جایگزین — و اجتناب از دست زدن به چهره خود را و دهان. آنها همچنین نشان می دهد اجتماعی فاصله است که می تواند کمک به جلوگیری از گسترش ویروس.

ادعا می کنند:این ویروس جدید است مقاوم در برابر حرارت و کشته خواهد شد توسط یک متوسط فقط 26/27 درجه است.”

حقایق: آنچه که دقیقا این پست ارجاع نامشخص است. CDC میگوید این “هنوز رتبهدهی نشده است شناخته شده است که آیا آب و هوا و حرارت تاثیر گسترش COVID-19.” ما قبلا نوشته شده است در مورد چگونه آن را ناشناخته که آیا گرم شدن آب و هوا خواهد کمک به خلق و خوی شیوع.

که گفت: “هیچ دلیلی برای این باور است که این ویروس خواهد رفتار متفاوت در دماهای مختلف.” جانسون اشاره کرد که ایتالیا “ویژه زمستان معتدل و آنها را به حال گسترده انتقال COVID-19 بنابراین بعید است که درجه حرارت خارج را تحت تاثیر قرار این بیماری است.”

بیش از 125,000 مردم در سراسر جهان آلوده شده است coronavirus منجر به بیش از 4700 مرگ و میر. ما گزارش در بسیاری از دروغ و گمراه کننده در مورد اظهارات جدید کروناویروس. اگر شما به طور بالقوه نادرست یا گمراه کننده محتوا در گردش مورد COVID-19 ما ایمیل در [email protected]

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

Avril, تام. “Coronavirus را تعطیل مدارس و حوادث. در اینجا به همین دلیل است که کمک می کند در کوتاه مدت و بلند مدت است.” در Philadelphia Inquirer. 8 Mar سال 2020 است.

“Coronavirus COVID-19 جهانی موارد.” مرکز سیستم های علم و مهندسی دانشگاه جانز هاپکینز. دسترسی 27 Jan 2020.

“Coronavirus بیماری 2019 (COVID-19) | وضعیت گزارش – 51.” سازمان بهداشت جهانی. 11 Mar سال 2020 است.

جانسون Krys. استاديار اپيدميولوژی و آمار زيستی دانشگاه. ایمیل به FactCheck.org. 12 Mar سال 2020 است.

“گزارش WHO-چین ماموریت مشترک در Coronavirus بیماری 2019 (COVID-19).” سازمان بهداشت جهانی. 20 Feb 2020.

“مراحل برای جلوگیری از بیماری است.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. دیده Mar 12 سال 2020 است.

واینبرگ, Abigail. “وجود دارد یک Facebook Coronavirus پست رفتن ویروسی ادعا می شود از دانشگاه استنفورد. آن را باور ندارد.” مادر جونز. 11 Mar سال 2020 است.

“چه کسی مدیر کل باز بیانات در جلسه رسانه در COVID-19 – 11 مارس سال 2020 است.” سازمان بهداشت جهانی. 11 Mar سال 2020 است.

“چه کسی مدیر کل سخنان افتتاحیه در ماموریت توجیهی در COVID-19 – 12 مارس سال 2020 است.” سازمان بهداشت جهانی. 12 Mar سال 2020 است.

سازمان بهداشت جهانی غربی اقیانوس آرام (@WHOWPRO). “Q: آیا نوشیدن آب به کاهش گلو درد می کند این نیز محافظت در برابر 2019-nCoV عفونت است ؟ یک: در حالی که ماندن هیدراته با نوشیدن آب برای سلامت کلی مهم است از آن جلوگیری نمی کند coronavirus عفونت است.” bit.ly/COVID19Mythbus #COVID19 #KnowtheFacts.” توییتر. 26 Feb 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>