سریع نگاهی به

در سراسر رسانه های اجتماعی, نوشته های به دروغ ادعا می کنند برای نشان دادن یک تصویر از کاخ سفید در تاریکی — ظاهرا “برای اولین بار” در تاریخ — به تظاهرات و راهپیمایی در خارج در مه 31. اما این تصویر در واقع از سال 2014 و ویرایش شد به نظر می رسد تیره تر است.


داستان کامل

به عنوان معترضان علیه خشونت پلیس نشان داد در واشنگتن دی سی در اواخر شب در مه 31, چراغ, خارج از کاخ سفید رفت و تیره.

به زودی پس از یک عکس ظاهرا به تصویر می کشد صحنه رفت ویروسی نشان دادن تمام داخلی و تقریبا همه خارجی چراغ خاموش. تصویر شد و در نهایت به اشتراک گذاشته شده در توییتر با وزیر سابق امور خارجه هیلاری کلینتون درآمد تقریبا 45,000 رسانهها و 179,000 را دوست دارد. یک توییت تصویر از یک “ناشناس” به حساب آورد 176,000 را دوست دارد.

اما به طور گسترده ای گسترش عکس بود و در واقع گرفته شده از چند سال پیش. آسوشیتد پرس گزارش اولين عکس قدیمی بود و با استفاده از یک جستجوی معکوس تصویر ما در بر داشت همان عکس بر روی عکس سهام سایت Alamy مورخ 2014.

نزدیک مقايسه 2014 تصویر و نسخه در حال حاضر در گردش خون را نشان می دهد متمایز علائم است که به نظر می رسد در هر دو جمله یک علامت سفید رنگ در نزدیکی یک بوش (مرکز سمت چپ) و یک نور را انعکاس در یک وسیله نقلیه (در سمت راست خانه سفید).

این نسخه از تصویر به اشتراک گذاشته شده به تازگی در رسانه های اجتماعی شد همچنین ویرایش به تصویر حتی تیره تر با رواق چراغ و نور داخلی تاریک.

این دستکاری تصویر در زمان خاموش: یک الگوی رفتاری در Facebook به اشتراک گذاشته شده ده ها هزار بار از آن استفاده می شود — در کنار یک تصویر واقعی از مارس 31 رالی — این ادعا که برای “اولین بار در تاریخ این چراغ از کاخ سفید رفت و از رئیس جمهور گرفته شد به پناهگاه.”

در مورد پناهگاه های متعدد رسانه های خبری گزارش دادند که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گرفته شده بود به پناهگاه های زیرزمینی اعتراض مارس 29 — دو روز قبل از آن. مغلوب ساختن پیشی جستن خواسته شد تا در مورد آن گزارش در ژوئن 3 رادیو مصاحبه و گفت: او را به پناهگاه “در طول روز” برای “بازرسی” و این که “هیچ مشکلی” با معترضان در طول روز.

وجود تصاویر نمایش بیرونی چراغ خاموش در کاخ سفید در مه 31 در میان تظاهرات. یک تصویر به اشتراک گذاشته شده در توییتر با ایسنا کاخ سفید خبرنگار علامت Knoller نشان می دهد آنچه که او به عنوان “[e]xterior چراغ در WH خاموش فقط قبل از 11 شب.”

در میان ادعا می کند در مورد کاخ سفید, رفتن, تاریک, سی ان ان, خبرنگار در توییتر نوشت که بیرونی چراغ ها در واقع تبدیل کردن هر شب در اطراف آن زمان. “یکs کسی است که انجام بسیاری از اواخر شب زنده عکس های چراغ در کاخ سفید خاموش هر شب حدود 11 p. m.,” Kaitlan Collins نوشت.

که همچنین آنچه که کاخ سفید سخنگوی هوگان Gidley گفت. Gidley گفت نیوزویک که “[t]او در کاخ سفید چراغ بیرون رفتن در حدود 11 p. m. تقریبا هر شب” و چراغ که خاموش شد “هیچ چیز جدید است.”

معلوم نیست اگر هر یک از چراغ های اضافی را خاموش کرده بودند در اعتراض on May 31 که در غیر این صورت به طور معمول باقی می ماند. ما خواسته کاخ سفید در مورد آن و برای کسب اطلاعات بیشتر در روشنایی عملیات اما نمی شنوند.

ما نمی دانیم که این تصویر از کاخ سفید در نزدیکی تاریکی کامل است که به اشتراک گذاشته شده در سراسر رسانه های اجتماعی گرفته شده بود و نه در طول تظاهرات در مه 31 — و یا حتی در طول مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که برای ماده.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

کالینز Kaitlan (@kaitlancollins). “به عنوان کسی که انجام داده است بسیاری از اواخر شب زنده عکس های چراغ در کاخ سفید خاموش هر شب حدود 11 p. m.” توییتر. 1 Jun 2020.

دا سیلوا, شانتال. “کاخ سفید می گوید چراغ بیرون رفتن همان زمان تقریبا هر شب پس از مواجهه با انتقادات برای رفتن تیره اعتراض.” نیوزویک. 1 Jun 2020.

Knoller علامت (@markknoller). “بیرونی چراغ در WH خاموش فقط قبل از 11 شب به تظاهرات خود ادامه داد و در مجاورت.” توییتر. 31 مه سال 2020 است.

“رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در برایان Kilmeade نشان می دهد.” برایان Kilmeade نشان می دهد. فاکس نیوز رادیو. 3 Jun 2020.

Runck رابین. “کاخ سفید در واشنگتن در شب – تصویر ID: F6TDXJ.” Alamy عکس سهام. 9 Jul 2014.

“گاز اشک آور و آتش سوزی در خارج از کاخ سفید.” رادیو فردا. 1 Jun 2020.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de