ویروسی عکس را نشان نمی دهد شیف با خلاف کاران

  • 7.2 K

سریع نگاهی به

ویروسی پست در حال گسترش یک ادعای نادرست است که یک عکس را نشان می دهد تشکر. آدام شیف با “whistleblower.” عکس ارسال شده توسط شیف و نشان می دهد که خانواده و خود دختر و دوست پسر — که یک دانشجوی کالج است نه یک مقام اطلاعاتی.


داستان کامل

به عنوان استیضاح محاکمه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نزدیک شدن پایان آن کاربران رسانه های اجتماعی را مطرح ادعای دروغین و تلاش برای به تصویر کشیدن یک خانواده کراوات بین دموکرات در کنگره آدام شیف و خلاف کاران که شکایت منجر به استیضاح.

این الگوی رفتاری در حال حاضر در گردش باعث می شود بی اساس ادعا می کنند که یک مرد جوان دیده می شود در یک عکس با شیف خانواده است “‘whistleblower’ با نام مستعار Schiffs دختران دوست پسر.” شیف رئیس مجلس کمیته اطلاعات و سرب مدیر تعقیب استیضاح مورد قبل از مجلس سنا.

کسی که در عکس شناسایی شد توسط شیف — در رسانه های اجتماعی پست — خود را به عنوان دختر و دوست پسر. اما وجود دارد هیچ پایه و اساس این ادعا که او موسس و عضو جامعه اطلاعاتی که به صورت ناشناس ثبت یک شکایت در مورد تهمت تماس با رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelensky.

شیف به اشتراک گذاشته شده عکس در سوال خود تایید Twitter, Facebook و Instagram حساب در ماه نوامبر با این پیام: “مبارک از خانواده من به شماست! با حوا, الکسا و دوست پسر او اریک.”

فرد در عکس است در واقع در مقطع کارشناسی دانشجو مشغول به تحصیل ریاضیات FactCheck.org تایید و نه یک مقام دولتی.

موسس هویت نشده علنا تایید کرد اما برخی از رسانه ها را شناسایی کرده اند یک مقام اطلاعاتی با همین نام است که ادعا می شود این خلاف کاران — که آشکارا سوخت باطل. که رسمی نیست همان شخص نشان داده شده در عکس.

مشکوک ادعا در مورد شیف دختر دوست پسر ظاهر شد و تقریبا بلافاصله به عنوان یک آشکار شوخی پس از شیف ارسال شده عکس در ماه نوامبر. یک وب سایت به نام “Genesius تایمز” — که صورتحساب خود را به عنوان “قابل اطمینان ترین منبع خبر جعلی در این سیاره” — نیز parroted این ادعا ویرایش یک تصویر از شیف واقعی صدای جیر جیر آن را بخوانید: “دوست پسر خود را ‘Whistleblower’ اریک.'”

به عنوان الگوهای رفتاری را در روزهای اخیر یکی دیگر از انتشار است که ادعا می کند آن کار طنز است — اما که محتوای اغلب به عنوان منبع اطلاعات غلط — همچنین انتشار یک تیتر در Jan. 31 این ادعا که “آدام شیف دختر است که قدمت Whistleblower.”

قبلی رسانه های اجتماعی مضر را نیز به اشتباه متهم به نشان دادن عکس خلاف کاران از جمله برخی با مشخصات بالا دموکرات.

همانطور که ما توضیح داد که قبل از خبرچین مجاز تحت قانون فدرال به صورت ناشناس گزارش ادعا نادرست به بازرسان عمومی کنگره و سایر مقامات مسئول. در حالی که قانون تنها میله بازرسان عمومی و کارکنان خود از افشای هویت یک whistleblower وجود دارد حقوقی دیگر ملاحظات برای نامگذاری نیست شاکی — از آن می تواند به عنوان مثال مانع یک بررسی کنگره و یا منجر به اقدامات تلافی جویانه در برابر فدرال کارمند.

شیف و دیگران کار کرده اند برای محافظت از هویت whistleblower. رئیس دیوان عالی عدالت جان رابرتز جمهوری خواه منصوب به دادگاه خودداری کرد به خواندن یک سوال در استیضاح آزمایشی بود که فرستاده شده توسط حزب جمهوری خواه ایالت کنتاکی که شامل نام ادعا خلاف کاران.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

Elie, Eugene, et. al. “The Whistleblower شکایت جدول زمانی است.” FactCheck.org. 31 Jan 2020.

Elie یوجین. “پیامدهای قانونی از تفرج the Whistleblower.” FactCheck.org. 20 Nov 2019.

شیف آدم (@RepAdamSchiff). “مبارک از خانواده من به شماست! با حوا, الکسا و دوست پسر او اریک.” توییتر. 28 Nov 2019.

Totenberg, نینا. “رئیس دادگستری رابرتز هدایت Shoals از استیضاح محاکمه.” NPR. 31 Jan 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de