• 1.8 K

سریع نگاهی به

ویروسی الگوی رفتاری به دروغ ادعا می کند از سوی دیگر ، برنی ساندرز “پشتیبانی” ایران در بحران گروگانگیری سال 1979 و “متهم” گروگان “بودن جاسوسان سیا.” ساندرز بود که وابسته به یک حزب سیاسی که به انتقاد از سیاست آمریکا در ایران اما هیچ مدرکی وجود ندارد که او با بیان این اعتقادات.


داستان کامل

یک الگوی رفتاری در گردش در رسانه های اجتماعی شدن هزاران نفر از سهام دروغ می گوید که ایالت برنی ساندرز ورمونت بود سوسیالیستی حزب کارگران “رهبر” را که مخالف سیاست های آمریکا در سال 1979 ایران, بحران گروگان گیری.

این الگوی رفتاری شامل عکس های Sanders, جیمی کارتر رئیس جمهور و آیت الله خمینی, مذهبی و سیاسی, رهبر ایران از سال 1979 تا 1989. همراه با متن می گوید: “در سال 1979 در ایران در زمان 70 آمریکایی ها گروگان گیری 444 روز. اکثر امریکا, ایالات, اما یک سیاستمدار بود به تنهایی. سوسیالیست کارگران رهبر حزب برنی ساندرز پشتیبانی آیت الله خمینی در برابر آمریکا را محکوم کرد رئیس جمهور کارتر برای امپریالیسم و متهم گروگان بودن جاسوسان سیا.”

این الگوی رفتاری در ادامه می گویند: “این چه دموکرات رای دهندگان برای ایستادن ؟ برنی سندرز برای رئیس جمهور ؟ شاید در ایران. نه در آمریکا.”

ما می تواند پیدا کردن هیچ سابقه ای از ساندرز در حال حاضر حزب سوسیالیست دموکراتیک ریاست جمهوری ابتدایی مسابقه در نظر گرفتن چنین موضع در مورد بحران گروگانگیری.

از آن شده است به طور گسترده ای گزارش شده در طول سال از جمله توسط نیویورک تایمز در سال 1990 و واشنگتن پست در سال 2015 که ساندرز به عنوان انتخاب کننده سوسیالیستی حزب کارگران نامزد ریاست جمهوری اندرو قرقره در سال 1980 و توصیف خود را به عنوان یک “جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی است.” اما ساندرز بود نه یک عضو – اجازه دهید به تنهایی یک رهبر سوسیالیست حزب کارگران با توجه به سال 1981 اخبار حساب های ذکر شده در توسط افسانه متلاشیکننده سایت Snopes برای یک داستان در اوایل این ماه.

در حالی که او با حمایت SWP نامزدها در اوایل 1980s ساندرز اشاره کرد که او تا به حال برخی از تفاوت ها با این حزب است.

“اگر چه من نیستم در توافق با SWP در همه مسائل من به شدت حمایت این حزب را به تلاش برای تبدیل شدن به یک هسته برای یک ملی حزب کارگر که مبارزه برای منافع کم درآمد و کار مردم” ساندرز بیان شد که در یک Rutland هرالد روزانه داستان در جولای سال 1980.

در طول بحران گروگانگیری به SWP آیا انتقاد از دولت کارتر نوشتن در آن روزنامه که اقدامات دولت بودند “هجوم خواسته های اکثریت قریب به اتفاق مردم آمریکا” و “به شدت در تلاش برای بهره برداری از گروگان ها را به نفع خود حمایت مردمی برای آمریکا اقدام نظامی است.”

ما می تواند پیدا کردن شواهدی که ساندرز موافقت با آن موقعیت است. و نه وجود دارد شواهدی وجود دارد که ساندرز حمایت آیت الله را متهم کرد که رئیس جمهور کارتر از امپریالیسم و یا به نام گروگان سیا جاسوس.

این ادعا در الگوی رفتاری ممکن است باعث یک ستون نظر در روزانه وحشکه انجام تیتر “زمانی که ايران زمان آمریکایی ها گروگان برنی حمایت مدافعان ایران.” ستون اشاره کرد که ساندرز صحبت در حمایت از قرقره در یک رویداد در سال 1980 در آن قرقره انتقاد کارتر دست زدن به بحران گروگانگیری و گفت: بسیاری از گروگان های جاسوس بودند. اما ستون ارائه هیچ مدرکی وجود ندارد که ساندرز تا کنون بیان شده و یا برگزار کسانی views.

در خواست اظهار نظر در مورد الگوی رفتاری یک سخنگوی ساندرز’ 2020 کمپین مورد اشاره ما به آن بیانیه برای Snopes داستان: “سناتور سندرز فکر نمی کنم گروگان جاسوس بودند و نه او حمایت خود را از اسارت. هر گونه پیشنهاد در غیر این صورت بی معنی است.”

اطلاعات غلط در مورد ایران و ایالات متحده به وجود آمد و در ماه های اخیر و پس از تشدید تنش بین دو کشور. در Jan. 3, سربازان آمریکایی با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای کشتن بالا ايراني هوش فرمانده ژنرال قاسم سلیمانی. بعد از چهار روز ایران شلیک موشک در نیروهای آمریکایی در پایگاه های آمریکا در عراق است.

در اوایل این ماه ساندرز پیوست 54 دیگر سناتور در تصویب یک جنگ قدرت وضوح است که محدود کردن رئیس جمهور توانایی شرکت در خصومت با ایران بدون کسب موافقت کنگره.

توسط Corey M. برمن

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان یافت در اینجا.

منابع

BBC. تاریخچه – چهره های تاریخی: آیت الله خمینی (1900-1989). دیده 20 Feb 2020.

بروک تام Vanden و جان Fritze, “پنتاگون: ایران راه اندازی شد ‘بیش از یک دوجین’ موشک در پایگاه های خود در عراق مسکن نیرو های” ایالات متحده آمریکا امروز. 7 Jan 2020.

ابی, آلن. “برلینگتون اداره مهاجرت ممکن است نقش سوسیالیستی کاوشگر” به برلینگتون مطبوعات آزاد. 21 مه 1981.

کینگزلی, رابرت. “سوسیالیست راه اندازی مبارزات انتخاباتی به نامزدها در انتخابات.” Rutland هرالد روزانه 11 جولای 1980.

MacGuill دن “آیا برنی ساندرز اکسپرس برای حمایت از ایران در ’79, گروگان, بحران؟” Snopes. 5 فوریه سال 2020 است.

نظامی. “تظاهرات می گویند:” نه جنگ علیه ایران!'” 30 نوامبر 1979.

نیویورک تایمز “سوسیالیستی پاکستان به کنگره خارجی است.” 12 نوامبر 1990.

مبارزات ما – حزب جزئیات. “سوسیالیستی کارگران است.” دیده 20 Feb 2020.

فیلیپس کهربا “برنی ساندرز: تا حدودی تمایلی سوسیالیستی است.” واشنگتن پست. 19 Oct 2015.

“قرقره به توضیح سوسیالیستی کت و شلوار در برابر FBI, CIA” به برلینگتون مطبوعات آزاد. 20 مارس 1981.

Radosh ” رونالد “زمانی که ايران زمان آمریکایی ها گروگان برنی حمایت مدافعان ایران.” Daily Beast, 17 Jan 2020.

رول تماس با 116 رایth Congress – 2nd جلسه. S. J. پژوهش. 68. Senate.gov. دیده 20 Feb 2020.

Simonson, جوزف. “برنی ساندرز مبارزه برای مارکسیستی حزب در دوران ریگان.” واشنگتن آزما, 30 مارس 2019.

ویلا Lissandra. “برنی ساندرز برنده دوباره در نوادا است. او می تواند متوقف شد؟” زمان. 23 Feb 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de