خشونت بازدید سوریه را در استان ادلب پیش از آتش بس و سپس ‘آرامش نسبی’

سوریه حقوق ناظر و فعالان گزارش “آرامش نسبی” در استان ادلب پس از آتش بس به توافق با رهبران ترکیه و روسیه به اثر رفت در نیمه شب اگر چه آنها گفت: خشونت ادامه داد: تا آغاز آتش بس.

بریتانیا مبتنی بر ناظر حقوق بشر سوریه گفت: در ساعات اولیه صبح از 6 مارس که محتاط آرامش حاکم بر عمده جبهه در ادلب.

یک فعال سیاسی که زندگی در شهرستان ادلب نیز گفت: آلمان dpa اخبار آژانس که وضعیت آرام در تمام جبهه ها در اطراف جنگ زده شهر.

مدت کوتاهی قبل از نیمه شب آتش بس در اثر این رصدخانه گزارش داد که حملات هوایی توسط هواپیماهای جنگی و توپخانه توسط متفقین نیروهای دولتی سوریه را هدف قرار داده بود ریف ادلب و مناطق در نزدیکی حماة.

آن گزارش داد که دو سرباز ترک کشته شده بودند در بمباران غرب شهر Saraqeb.

در اوایل مارس 6, ترکی, وزارت دفاع گفت: هواپیماهای بدون سرنشین خود را “خنثی” 21 نظامیان در حملات چند ساعت قبل از آتش بس در زمان اثر در اقدامی تلافی جویانه برای سربازانی که کشته شدند.

پس از شش ساعت مذاکره در مسکو در مارس 5, ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همتای ترکی رجب طیب اردوغان اعلام کرد که آنها تا به حال به توافق آتش بس برای شروع در نیمه شب برای شمال غربی استان ادلب به عنوان آنها به دنبال تنش های اخیر بیش از یک شعله ور شدن خشونت.

آتش بس به اجرا در امتداد موجود در خطوط نبرد و پیش بینی راه اندازی 12 کیلومتر-گسترده امنیتی راهرو امتداد بزرگراه M4. راهرو است که به طور مشترک توسط گشت روسیه و نیروهای ترکیه شروع در 15 مارس.

جلسه آمد در میان تنش ها در ادلب سوریه, آخرین دژ شورشی در هفته های اخیر به ترکیه حمله علیه نیروهای بشار اسد یک متحد نزدیک روسیه است.

قبلی آتش بس برای مقابله ادلب به سرعت از هم پاشید, با مسکو و آنکارا یکدیگر را متهم به عدم پایبندی به این توافقنامه است.

پس از دیدار با اردوغان در مسکو, پوتین ابراز امیدواری کرد که توافق جدید را “خدمت به عنوان یک مبنای خوبی برای پایان دادن به جنگ در ادلب د-تشدید تنش در منطقه و پایان دادن به درد و رنج از جمعیت غیر نظامی است.”

اردوغان گفت: ترکیه “حق مقابله به مثل با تمام قدرت خود در برابر هر گونه حمله” توسط نیروهای دولتی سوریه.

در فوریه 27, آنکارا, گزارش قتل 34 سرباز ترک در حمله هوایی سرزنش در سوریه است. که منجر به اقدامات تلافی جویانه و در مارس 1, ترکیه, کشته شدن 19 سربازان سوری در حملات هواپیماهای بدون سرنشین و شلیک دو دولت جنگنده.

ترکیه و روسیه — که برگشت طرف مخالف در این درگیری — اجتناب رویارویی مستقیم تا کنون, اما آخرین حوادث منجر شده بسیاری از ناظران ابراز نگرانی که ترکیه عضو ناتو و روسیه می تواند تبدیل شدن به درگیر در یک درگیری مسلحانه.

آنکارا می خواهد نیروهای اسد-که راه اندازی یک حمله در ادلب — به جلو و عقب در پشت خطوط توافق تحت 2018 مقابله با میانجیگری مسکو.

اردوغان در اواخر فوریه پوتین گفت که روسیه باید ایستاده کنار در سوریه به ترکیه اجازه مقابله با نیروهای دولتی سوریه به تنهایی.

اما مسکو که در حمایت از بشار اسد با مهم پشتیبانی هوایی در پنج سال گذشته گفت: دولت سوریه باید قادر به اعمال کنترل کامل بر این کشور که از هم پاشیده شده است و جنگ داخلی پس از سال 2011 است.

ایالات متحده ابراز پشتیبانی قوی برای آنکارا گفت که “ما ایستاده ایم با ما متحد ناتو” و خواستار آن شد که سوریه و روسیه پایان خود را “نفرت” توهین آمیز در یمن است.

با گزارش AFP, رویترز, اینترفاکس, dpa و AP

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>