تصویری رسالت صربی کشیش ارتدوکس به عنوان نقاشی های دیواری اهداف مونته نگرو

پودگوریتسا-به عنوان سازه های عمومی در مونته نگرو بودند در حال پخش با قرمز و آبی و سفید راه راه از همسایه صربستان پرچم در اوایل این سال وجود دارد کمی شک و تردید در مورد خرابکاری’ انگیزه.

مونته نگرو دولت تا به حال فقط با عجله ستیز قانون جدید در ادیان و ایمان از طریق مجلس در زمان برای تعطیلات ارتدوکس و کلیسای ارتدکس صربستان است که عمدتا تحت سلطه زندگی دینی در میان Montenegrins برای یک قرن خشمگین بود.

بنابراین بیش از حد بسیاری از نرم افزار-صربی شهروندان مونته نگرو خود را — که تا به حال تنها اعلام استقلال از صربستان در سال 2006 — و ملی گرایان صرب در جای دیگر در بالکان.

از جمله مخالفان و مربوط به تظاهرات خیابانی ادامه داده اند در مونته نگرو.

صربی کلیسای ارتدوکس را Montenegrin شعبه و نرم افزار-حضور احزاب سیاسی توصیف این قانون به عنوان یک حمله در موقعیت خود را در Montenegrin جامعه و در صدها نفر از کلیساها و اموال دیگر منابع وجود دارد.

Montenegrin مسئولان مانند رئیس جمهور میلو Djukanovic که با توجه به صربی کلیسا و رهبری آن به شدت خصمانه به Montenegrin منافع ملی را رد کرد انتقاد حتی به عنوان آنها را از بیخ و بن عموم برای یک نقش بیشتری برای اغلب ناشناخته Montenegrin کلیسای ارتدوکس به وجود آمد که در 1990s.

در ضمن بزرگتر از اندازه صربی “سه رنگ” است ادامه داد: حضور در پایتخت پودگوریتسا و جوامع دیگر در مونته نگرو یک شاخه در اطراف 620,000 مردم در ساحل دریای آدریاتیک.

آب و برق ساختمان. در فوتبال-زمینه سفید. بر روی پل. و در ناتمام ساختمان های آجری.

نمایندگی از این سه رنگ به نظر می رسد افزایش در صربستان بیش از حد.

یک ساختمان در بلگراد شد slathered با قرمز و آبی و سفید راه راه و کلمات “سرپسکا اسپارت” برچسب غالبا با توجه به مونته نگرو توسط ملی گرایان صرب که در مخالفت با پودگوریتسا را رفراندوم و 2006 اعلام حاکمیت.


آن است که هنوز مشخص نیست که آیا نقاشی های دیواری است که بخشی از یک سازمان مبارزه با Montenegrin قانون که می تواند شامل ملی کردن صدها نفر از کلیساها و دیگر اماکن مقدس در حال حاضر کنترل شده توسط کلیسای ارتدکس صربستان.

مخالفان خود شامل صربی ملی احزاب در داخل و خارج از Montenegrin مجلس دیگر نرم افزار-حضور گروه ها و البته صربی کلیسای ارتدوکس و محلی آن در حال حاضر به Metropolitanate از مونته نگرو و شمالي.

بسیاری از مردم گمان صربی کلیسا است که در پشت این نقاشی های دیواری. اما شواهد تا کنون بوده است و ضمنی.

سه رنگ پرچم شده اند بخشی جدایی ناپذیر از تظاهرات به رهبری کلیسا. و افراد مراقب بزرگ سه رنگ-نقاشی دیواری در پودگوریتسا حومه که با پلیس درگیر شدند و در ژانویه شعار یک شعار است که اغلب تکرار شده در تظاهرات علیه قانون جدید “ما نمی دهد دور ما مقدس.”

اما یک ویدئو منتشر شده که به تازگی در رسانه های اجتماعی نکات در بیشتر نقش رسمی صربی ارتدوکس روحانیت و وفادار خود را.

در صربی-زبان کلیپ های که به اشتراک گذاشته شده و بازدید بیش از 11 ، 000 بار در یوتیوبیک دستی دوربین را نشان می دهد یک صربی کشیش ارتدوکس که تمایل به نمازگزاران در مونته نگرو رادومیر Nikcevic.

او به نظر می رسد به درخواست مخاطبان برای اهدای پول برای رنگ به منظور زینت اماکن عمومی در مونته نگرو با صربستان سه رنگ.

“ما باید برای ارائه این افراد جوان را با پول برای رنگ. آنها به من کلیسای جامعه هر روز از ما بخواهید برای 50 یا 100 لیتر در 100 لیتر رنگ 100 یورو” کشیش می گوید. “آنها رنگ قرمز و سفید و آبی در اطراف آنها-کل زمین های بازی-و ما آن را به آنها بدهد. و این که کلیسا آبی و سفید رنگ است که رنگ تاریخی مونته نگرو. ما باید به حمایت از آن.”

او می گوید: پول می رود از طریق “ما شهری” و مردم را تشویق به کمک به Gracanica صومعه در نزدیکی کوزوو که خود اعلام استقلال از صربستان در سال 2008.

تاریخ و محل Nikcevic درخواست تجدید نظر نامشخص است. تلاش RFE/RL در بالکان سرویس برای تماس با Nikcevic ناموفق بودند و دیگر صربی کشیش ارتدوکس کاهش یافته است به بحث در مورد این موضوع.

اثبات مالکیت

جدید Montenegrin قانون نیاز به نهادهای مذهبی به ارائه اثبات مالکیت از اموال خود را قبل از بحث برانگیز سال 1918 سیاسی حرکت می کند که در نهایت ساخته شده است مونته نگرو بخشی از صرب تحت سلطه پیشرو به یوگسلاوی پادشاهی صرب کروات و اسلوونی.

عدم نشان دادن چنین شواهد می تواند در نتیجه ملک در سوال اینکه ملی.

صربی کلیسا به فکر کنترل برخی از 700-800 این سایت اگر چه قانون به Montenegrin مقامات یک سال به کامپایل یک لیست از همه آنها را.

گاه به گاه تظاهرات در برابر قانون را ادامه داد: معمولا با برکت و رحمت و غالبا تحت رهبری صربی رهبران کلیسا. آورده است که هزاران و گاهی ده ها هزار نفر از این قانون منتقدان را به خیابان.

نمایندگان از Montenegrin دولت و صربی کلیسا در تاریخ 11 مارس برگزار شد دور دوم مذاکرات پس از این قانون به تصویب رسید و به قانون امضا شده در اواخر ماه دسامبر.

در اولین جلسه صربی کلیسا نمایندگان گزارش اصلاحات پیشنهاد شده برای قانون با هدف انتقال بار اثبات مالکیت به دولت است.

مقامات دولتی پیشنهاد کرده اند ممکن است وجود دارد اتاق را برای یک راه حل مورد قبول دو طرف. دو طرف در حال برنامه ریزی برای دیدار دوباره در مارس 17.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>