وبلاگ نویس پاکستانی احمد Waqass Goraya فرار میهن خود و پس از او تهدید ربوده و شکنجه توسط مقامات.

اما حتی در اروپا که در آن او زندگی می کردند در تبعید برای دو سال Goraya ترس برای زندگی خود را.

در ماه فوریه او از لحاظ جسمی حمله دو مرد در خارج از خانه اش در هلند در شهر روتردام که در آن او زندگی می کند و با خانواده اش. از آن زمان به بعد او دریافت آنلاین تهدید به مرگ.

“من همیشه احساس می کنید در معرض خطر حمله و یا تبدیل شدن به قربانی شوم کمپین” Goraya گفت: RFE/RL توسط تلفن از هلند. “شما همیشه احساس می کنید که کسی که در حال انتظار برای شما در گوشه ای از یک خیابان است.”

لیبرال وبلاگ نویس است و نه به تنهایی.

در اروپا شده است وجود دارد اخیر موجی از حملات و آزار و اذیت در پاکستان روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان و فعالان شناخته شده آشکارا انتقاد مقامات بازگشت به خانه.

بسیاری از سرزنش قدرتمند ارتش پاکستان و خود را بدنام سازمان اطلاعات Inter-Services Intelligence ISI) را متهم کرده که این نهاد از تلاش برای سرکوب مخالفان است. نظامی به یک اندازه نقش در داخلی و خارجی در امور آسیای جنوبی کشور از حدود 220 میلیون.

انتقاد از ارتش شده است دیده می شود به عنوان یک خط قرمز برای رسانه ها با روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان در داخل پاکستان شکایت از تاکتیک ارعاب از جمله آدم ربایی, ضرب و شتم و حتی قتل اگر آنها عبور از آن خط.

‘ناپدید شدن اجباری’

پاکستان بی سابقه سرکوب مطبوعات را مجبور برجسته خبرنگاران به دنبال پناه در خارج از کشور. اما حتی در تبعید بسیاری از چهره قصاص.

آخرین مورد تبعید روزنامه نگار پاکستانی Sajid Hussain که گم شده در سوئد پس از 2 مارس. این ناپدید شدن خبرنگارکه زد یک روزنامه آنلاین در تبعید شده است در ارتباط با یک رایگان-رسانه ها ناظر به خود گزارش در مورد نقض حقوق بشر که توسط ارتش پاکستان.

حسین 39 فرار کرد و به تبعید در سال 2012 پس از گزارش نقض حقوق بشر در جنوب غربی استان بلوچستان است که گرفتار خشونت های فرقه ای اسلامگرا حملات شبه نظامیان و شورشیان جدایی طلب که منجر به هزاران تلفات از سال 2004.

او فرار کرد پاکستان پس از, پلیس محل اقامت خود را گرفتن کامپیوتر خود و بازجویی از اعضای خانواده و عوامل اطلاعاتی بازدید همکاران خود را. حسین برای اولین بار نقل مکان کرد و به امارات متحده عربی و سپس به عمان و اوگاندا قبل از اقامت در سوئد.

او ادامه داد: برای اجرای آنلاین, روزنامه بلوچستان بار از خارج از کشور. او تحت پوشش اتهام نقض حقوق بشر در بلوچستان توسط ارتش پاکستان از جمله اجرا ناپدید شدن, قتل های فراقضایی فعالان سیاسی و مشکوک به جدایی طلبان, بازداشت خودسرانه و شکنجه.

Pakistani journalist Sajid Hussain (file photo)


روزنامه نگار پاکستانی Sajid Hussain (عکس)

حسین خانواده از سوی مقامات سوئد را مورد بررسی و پیدا کردن حسین که رفت از دست رفته در سوئد, شهر اوپسالا.

Wajid بلوچ حسین برادر که در پاکستان گفت: RFE/RL که آن را “خیلی زود ما را به نقطه انگشتان دست در هر کسی که در حال حاضر” چرا که “ما نمی هر گونه شواهد است.”

“این است تا به مقامات سوئد برای پیدا کردن که ربوده ساجد,” بلوچ افزود که برادرش دریافت کرده بود تهدید به مرگ در حالی که مشغول به کار در پاکستان است.

حسین است از برجسته سیاسی در بلوچستان.

عمویش غلام محمد بلوچ بود کشته در سال 2011 در حالی که رهبری یک جنبش ملی.

گزارشگران بدون مرز (RSF) در پاریس مبتنی بر رسانه-آزادی دیده بان مظنون است که حسین ربوده شد “در دستور” ISI.

“با توجه به حملات اخیر و آزار و اذیت در برابر دیگر پاکستان روزنامه نگاران در اروپا و ما نمی توانیم نادیده گرفتن این احتمال که ناپدید شدن او مربوط به کار خود را” اریک Halkjaer رئیس جمهور RSF را سوئدی بخش گفت: در بیانیه ای در 30 مارس.

دانیل ارشد رئیس RSF آسیا-اقیانوس آرام میز گفت که “همه چیز نشان می دهد که این ناپدید شدن اجباری” اضافه “و اگر شما از خود بپرسید که آیا علاقه به خاموش کردن یک مخالف, روزنامه نگار, اولین واکنش را به استخبارات پاکستان خدمات است.”

بلوچستان بار “اغلب عبور از ‘خط قرمز’ اعمال شده توسط استقرار نظامی در اسلام آباد” با توجه به RSF.

هیچ کس شنیده است از حسین پس از او سوار یک قطار در استکهلم در مارس 2, محدود برای اوپسالا برخی 70 کیلومتری شمال پایتخت سوئد.

RSF گفت که با توجه به اطلاعات محرمانه آن به دست آمده بود پاکستان ISI نگه می دارد یک لیست از تبعید خبرنگاران.

‘ترس خود را تاکتیک’

Goraya یکی از کسانی که اعتقاد بر این بود در این فهرست است.

در ژانویه سال 2017 Goraya بود در میان پنج اجتماعی فعالان رسانه ای و وبلاگ نویسان که ناپدید شد در دو رویداد جداگانه در سراسر پاکستان است.

منتشر شده پس از چند هفته Goraya گفت که او تا به حال بازداشت شده توسط دولت نهاد با لینک کلیک کنید برای ارتش و شکنجه “فراتر از محدودیت.”

ارتش پاکستان این گزارش را تکذیب کرد, خود را دخالت.

Goraya گفت: او برگزار شد چرا که او یک طنز Facebook صفحه انتقادی از ارتش پاکستان را خفه بیش از سیاست در کشور است. پاکستان رد شده توسط ارتش برای نزدیک به نیمی از استقلال آن است.

در Facebook صفحه نیز با انتقاد از ارتش را به اتهام نقض حقوق بشر در بلوچستان.

استقرار نظامی “می خواهد برای کنترل فضای آنلاین گفت:” Goraya. “و زمانی که آنها می توانند کنترل آن, آنها توسل به چنین تاکتیک. ترس خود را از تاکتیک. به شما حمله یک فرد است و هر کس می شود می ترسم.”

‘دولت شدید ناامنی’

استیون ساقی آسیا هماهنگ کننده برنامه در کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ) گفت: RFE/RL که حملات اخیر در پاکستان روزنامه نگاران و فعالان حقوق زن در اروپا نشان می دهد که تبعید جامعه است “امن نیست” و اضافه کرد که این حوادث هستند “نگران کننده است.”

“قطعا استخبارات پاکستان خواهد بود ناراضی در مورد فعالیت های این افراد گفت:” اگر چه او اضافه شده بود که “هیچ مدرکی وجود ندارد که دقیقا در پشت این حملات است.”

یکی دیگر از پاکستان مخالف است که هدفمند است گل بخاری پاکستانی-انگلیسی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر که در بریتانیا.

او شده است از منتقدان ارتش پاکستان در رسانه های اجتماعی آن را متهم به دخالت در سیاست است.

Gul Bukhari (file photo)


گل بخاری (عکس)

بخاری ربوده شد و در ماه ژوئن سال 2018 از یک اردوگاه نظامی در شهر شرقی لاهور برگزار شد و برای چند ساعت توسط مردان ناشناخته قبل از اینکه آزاد شده است. ارتش پاکستان را رد دخالت در آدم ربایی که رخ داده است یک روز پس از نظامی هشدار داده بود که نظارت شهروندان که با انتقاد از دولت است.

در ماه فوریه مقامات پاکستانی خواستار آن شدند که بخاری به نظر می رسد در پاکستان برای بازجویی یا مقامات خواهد فایل تروریسم اتهامات علیه او. بخاری که در سمت چپ پاکستان در دسامبر سال 2018 گفت: او قصد بازگشت به میهن.

بخاری گفت: او گفته شد توسط روزنامه نگاران در لندن است که مقامات پاکستانی بودند در تلاش برای کشف آدرس خود در بریتانیا است که او مخفی نگه داشته است. او گفت که او می ترسید او می تواند حمله.

“مقامات پاکستانی باید متوقف تهدید گل بخاری و دیگر روزنامه نگاران و منتقدان برای صحبت کردن در خانه یا در خارج از کشور” باتلر گفت. “تهدید به اتهام یک روزنامه نگار با تروریسم و به مصادره اموال او بیش از رسانه های اجتماعی پست ها و یا مقالات منتشر شده پوچ است و تنها نشان می دهد دولت ناامنی شدید.”

خرد کردن مخالفت

پاکستان یکی از ترین در جهان-کشورهای خطرناک برای خبرنگاران.

نظامی, جامعه اطلاعاتی و نظامی وابسته به گروه های سیاسی شده اند مظنون در قتل 22 خبرنگاران در دهه گذشته است.

حملات و آزار و اذیت از تبعید پاکستان روزنامه نگاران آمده است که مطبوعات پاکستان می یابد خود را تحت فشار بی سابقه ای از مقامات.

در سه سال گذشته ده ها تن از برجسته خبرنگاران باید از کار اخراج شده و یا ترک کرده اند پس از تهدید; محبوب ترین کشور television channel, Geo TV, شده, مجبور کردن هوا به طور متناوب; مقامات مختل توزیع سحر پاکستان قدیمی ترین زبان روزنامه و پیشرو روزنامه شکایت کرده اند که رسانه ها به طور فزاینده ای در رد داستان انتقادی از ارتش و سازمان های اطلاعاتی.

در ماه مارس, حقوق بشر و رسانه-آزادی ناظران خواست پاکستان برای آزادی از بازداشت پیش از محاکمه مالک و سردبیر این کشور بزرگترین رسانه های مستقل ،

میر Shakilur الرحمان از Jang گروهی از روزنامه ها و ایستگاه های تلویزیونی دستگیر شد در لاهور در مارس 12 ملی پاسخگویی دفتر (NAB) در ارتباط با اتهام فرار از پرداخت مالیات در املاک و مستغلات خرید 34 سال پیش.

این رابط است که با انتقاد از دولت و ناب فعالیت های رد اتهامات علیه الرحمان و توصیف دستگیری او به عنوان “حمله به آزادی بیان است.”

پاکستان در رتبه 142 از 180 کشور جهان در RSF را 2019 جهان در فهرست آزادی مطبوعات سه مکان پایین تر از آن در سال 2018 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de