ازبکستان می گوید: از آن خواهد شد ‘آبزرور’ از روسیه به رهبری تجارت بلوک

ازبکستان می گوید آن را تبدیل به یک ناظر از روسیه به رهبری اتحادیه اقتصادی, قبل از تصمیم گیری که آیا آن می پیوندد یا نه تاشکند اعلام کرد در مارس 7.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EES) تاسیس شد توسط روسیه و متحدان بلاروس و قزاقستان در سال 2015. آن را پس از رشد شامل ارمنستان و قرقیزستان. یکی دیگر از شوروی سابق در جمهوری مولداوی است که یک ناظر.

بلوک با هدف اطمینان از جریان آزاد کالا و سرمایه در درون مرزهای آن اگر چه برخی از اعضای انتقاد و آن را برای اجازه دادن بیش از حد بسیاری از موارد استثنا به تجارت آزاد.

این EES شده است آشنائی ازبکستان پس از رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev به قدرت رسید در سال 2016 پس از مرگ رهبر دیرین اسلام کریم اف که حاکی از عدم تمایل برای پیوستن به.

ناظران می گویند ازبکی-روسی روابط گرم تحت Mirziyoev که به پایان رسیده سلف خود را isolationist سیاست و به دنبال افزایش سرمایه گذاری خارجی.

با جمعیت 34 میلیون ازبکستان به طور بالقوه می تواند تبدیل به دومین بازار مصرف در EES پس از روسیه است.

در خود دولت از آدرس اتحادیه به مجلس در تاریخ 24 ژانویه Mirziyoev گفت: دولت خود را “در حال مطالعه راه هایی برای همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا.”

Mirziyoev اشاره کرد که 80 درصد از ازبکستان محصولات از طریق تصویب EES عضو و قزاقستان و قرقیزستان و روسیه است.

“علاوه بر این,” او گفت: “همان کشورهایی هستند که مصرف کنندگان نهایی از 50 به 80 درصد از ازبکستان صادرات است.” او در ادامه برای اضافه کردن که “ادغام به معنی شرایط بهتر برای ما مهاجران در روسیه و قزاقستان است.”

بر اساس گزارش رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>