ازبکستان به نام روز جهانی حقوق بشر ائتلاف پنبه کمپین برای لغو یک تحریم ازبکستان پنبه و منسوجات با استناد به پیشرفت در از بین بردن بیگاری و اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus بیماری همه گیر.

در یک نامه سرگشاده به پنبه مبارزات انتخاباتی در مارس 15, Uzbek کار وزیر Nozim Khusanov گفت: Central کشور آسیایی مواجه شد یک “بی سابقه دو تهدید” به اقتصاد و بهداشت عمومی با توجه به گسترش رمان coronavirus و مستند اقدامات است.

دولت تخمین می زند که تا پایان تحریم ها که بیش از 260 پوشاک تولید کنندگان و خرده فروشان در حال حاضر دنبال می تواند دو برابر نساجی-صادرات به بازارهای غربی و ایجاد بسیار مورد نیاز شغل. خوش بینانه ارزیابی می آید که تقاضای جهانی برای پوشاک خراب شده است در کنار همه گیر و مارک لغو سفارشات در سراسر جهان بالا بردن سوال که آیا لغو تحریم خواهد تاثیر داشته باشد.

این تاشکند دولت می گوید که حدود 7000 شرکت ها استخدام بیش از 200 ، 000 کارگران که درآمد پشتیبانی از 1 میلیون نفر در کشور است. حدود 150000 نفر در این کشور در حال حاضر شغل خود را از دست داده و بیش از 140,000 کارگران مهاجر باید به خانه بازگشت و بدون منبع درآمد آن را می گوید.

“تصمیم خود را برای پایان دادن به پنبه تحریم محوری خواهد بود. ازبکستان بخش نساجی یکی از برجسته کشور, منابع استخدامی,” نامه متحده است.

گروه های حقوق راه اندازی کمپین تحریم در سال 2006 به نیروی ازبکستان برای از بین بردن یک دولت در حال اجرا-کنترل سیستم را وادار میلیون ها نفر از شهروندان به انتخاب پنبه و دیدار با برداشت سهمیه.

پس از به قدرت رسیدن در سال 2016 رئیس Shavkat Mirziyoev به تدریج معرفی قوانین به حذف کار اجباری و کار کودکان و ممنوع مقامات استانی از وادار کردن دانش آموزان و کارگران به انتخاب پنبه. ماه گذشته او امضا فرمان لغو حالت سیستم سهمیه بندی برای تولید پنبه.

اما گروه های جامعه مدنی از جمله ازبکی فروم برای حقوق بشر می گویند که در حالی که Mirziyoev گرفته, مثبت, مراحل, کار اجباری در پنبه بخش گسترده باقی مانده است و برخی از محصولات کشاورزی اصلاحات از نزدیک شبیه به سیستم های قدیمی است.

پنبه کمپین است که کار با ازبک دولت برای بهبود این بخش گفت: RFE/RL که تاشکند گرفته است “گام های قابل توجهی را” برای پایان دادن به کار اجباری و اجرای اصلاحات ساختاری.

“اما پیشرفت عقب مانده ، توانمند سازی جامعه مدنی از جمله ثبت نام مستقل و غیر دولتی و ایجاد فضا برای کارگران به سازماندهی مستقل” پنبه هماهنگ کننده کمپین آلیسون گیل گفت.

“ما مصرانه از دولت اجازه می دهد تا رایگان و پر جنب و جوش جامعه مدنی به توسعه کمک خواهد کرد که ترویج شفافیت و پاسخگویی و ایجاد یک آب و هوا برای سرمایه گذاری مسئول,” او اضافه شده است.

is.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im