ازبکی ورزشی روزنامه نگاران پس از سرنگون بحرانی در هوا نظرات در مورد سد شکست

تاشکند — دو ازبکی ورزشی روزنامه نگاران را ترک کرده اند مواضع خود را پس از انتقاد از دولت-اجرای کانال تلویزیونی برای پوشش آن از پیامدهای ویرانگر سد شکست و پیش از آن در مارس که به کشته شدن حداقل چهار نفر و آواره ده ها هزار نفر از دیگران.

صحبت به شرط ناشناس ماندن رسمی ورزشی تلویزیون و رادیو گفت: RFE/RL در 25 مه که Bobur Akmalov سردبیر ورزشی تلویزیون و کانال مدیر کل Jamoliddin Bobojonov شده بود از کار اخراج شدند.

این مقام نیست به هر گونه اطلاعات بیشتر, اما نظرات خود را پس از گزارش رسانه های محلی گفت: دو شده بود رها از وظایف خود را پس از ارائه استعفای خود را در مارس 22.

یکی دیگر از تاشکند-بر اساس روزنامه نگار آشنا با این وضعیت گفت: RFE/RL که Akmalov و Bobojonov شده بود مجبور به استعفا برای ابراز نظرات خود را در فوتبال به همراه برنامه پخش توسط Oriat دونوع ایستگاه رادیویی در مارس 18.

در طول پخش در سوال Bobojonov و Akmalov که او نیز لنگر فوتبال به همراه برنامه در Oirat دونوع انتقاد دولتی ازبکستان 24 برای پوشش آن از Sardoba انفجار سد که آب گرفتگی چند روستاهای اطراف.

Bobojonov گفت: در حین پخش است که “بر روی کاغذ و در ازبکستان 24 TV, کانال, همه چیز عالی است” در ازبکستان “در حالی که زندگی واقعی چیزی است کاملا متفاوت است.”

“بعد از تماشای گزارش های ازبکستان 24, من تا به حال این تصور که مردم در Sardoba خوشحال بودند با فاجعه” Bobojonov می گوید خنده.

Akmalov موافق با Bobojonov و همچنین می خندد و گفت که گزارش ها در مورد رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev بازدید به این منطقه ضربه توسط سیل پس از انفجار سد شبیه گزارش ها از کره شمالی “که در آن مردم همیشه خوشحال نگاه بدون توجه به آنچه.”

در یک Facebook بیانیه Alisher Hojaev رئیس ازبکی ملی تلویزیون و رادیو شرکت (MTRK) متهم Akmalov و Bobojonov از “نقض شرکتی اخلاق و بی اساس و نادرست را با خود ندارد.”

در این بیانیه آمده بعد از حذف Facebook.

یک گروه به نام مردم را کنترل کرده است راه اندازی یک دادخواست در Facebook , حمایت از این دو روزنامه نگار و خواستار Hojaev استعفای.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de