تاشکند — ازبکی جمهور Shavkat Mirziyoev سفر منطقه شرق فرغانه روز پس از نهفته های قومی ناآرامی های آب پز را دوباره و دوباره در نزدیکی منطقه Sokh exclave در همسایه قرقیزستان.

ازبکستان به دفتر ریاست جمهوری گفت: در تاریخ 5 ژوئن که Mirziyoev چپ تاشکند پایتخت برای فرغانه “آشنا با ادامه اصلاحات اقتصادی و اجتماعی و دستياران زندگی روزمره است.”

دفتر نگفت اگر Mirziyoev برای بازدید از طرح های مشکل Sokh exclave در قرقیزستان جنوبی منطقه بتکن.

درگیری میان قرقیزستان روستاییان و ساکنان exclave فوران در 31 ماه مه بیش از یک اختلاف در مورد مالکیت یک بهار واقع در منطقه است.

در تاریخ 1 ژوئن در حالی که آشنا شدن با پیامدهای درگیری های ازبکی نخست وزیر Abdulla Aripov گفت Sokh ساکنان که Mirzioyev خواهد بازدید از فرغانه منطقه نیز هست.

این Sokh دولت در منطقه گفت: پس از آن که 187 ساکنان محلی زخمی شدند در این درگیری 15 از آنها منتقل شده است توسط هلیکوپتر به فرغانه منطقه ای مرکزی, بیمارستان, در حالی که دیگران در حال درمان در Sokh بیمارستان منطقه.

قرقیزستان گفت: 25 از شهروندان مجروح شدند در این درگیری.

بسیاری از مناطق مرزی در آسیای مرکزی شده اند ناآرام پس از اتحاد جماهیر شوروی سقوط در سال 1991.

این وضعیت به ویژه پیچیده در نزدیکی متعدد exclaves در فرار دره فرغانه که در آن مرزهای ازبکستان ، قرقیزستان و تاجیکستان دیدار خواهد کرد.


Sokh یک چنین exclave یک گروه قومی تاجیک-جمعیت ازبک خاک در قرقیزستان را بتکن منطقه که در آن درگیری شده اند رایج برای سال.

تنش ها شده اند نیز بسیار بالا در هفته های اخیر در این منطقه نزدیک به یک تاجیک exclave به نام واروخ در قرقیزستان را بتکن منطقه و در نزدیکی اختلاف بخش از قرقیزستان و تاجیکستان مرز در هفته های اخیر به عنوان به خوبی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de