ازبکی رئیس جمهور دستور لغو حالت پنبه سهمیه

رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev دستور لغو قدیمی دهه دولت سیستم سهمیه بندی برای محصولات پنبه یک تغییر عمده است که فعالان حقوق گفت: باید کمک به پایان دادن به ازبکستان دیرین مشکل با کار اجباری.

این حکمامضا شده توسط Mirziyoev در مارس 6, لغو سهمیه ابتدا در سال 2020 برای کشت و فروش پنبه.

سفارش نیز حذف تعهدات کشاورزان به مشارکت در تولید پنبه که کارشناسان می گویند باید به آنها انعطاف پذیری بیشتری به گیاه دیگر محصولات.

پنبه صادرات مدت طولانی است که یک منبع بزرگ درآمد برای ازبکستان کشش دهه به دوران اتحاد جماهیر شوروی زمانی که برنامه ریزان مرکزی دستور داد در مقیاس گسترده ای کشت پنبه به رغم این کشور گرم و خشک آب و هوا.

اما اجباری تولید سهمیه منجر به سوء استفاده های کارگری با بسیاری از ازبک ها مجبور بودن برای کمک به عقب شکستن کار و برداشت محصولات زراعی است. کودکان نیز مجبور به انتخاب پنبه.

یک ائتلاف بین المللی از گروه های حقوق شناخته شده به عنوان پنبه کمپین برای سال ها لابی ازبکی دولت به انجام بیشتر برای متوقف کردن کار اجباری. آن را نیز تحت فشار عمده پوشاک مارک برای جلوگیری از محصولات خود را از استفاده از پنبه برداشت با کار اجباری.

دولت آمریکا قبلا اعمال محدودیت در واردات از ازبکستان پنبه کالا.

لین Schweizfurz مدافع با Uzbek-آلمانی فروم در مورد حقوق بشر با استقبال از لغو حالت سیستم سهمیه بندی گفت: این امر به کشاورزان آزادی بیشتری به کشت محصولات کشاورزی خود را انتخاب.

اما او همچنین هشدار داد که ازبکستان سیستم ‘خوشه’ — یک سیستم با هدف ساخت کشور کشاورزی کارآمد تر و مدرن — می تواند در نهایت صدمه زدن به کشاورزان است.

این سازمان بین المللی کار همچنین جنبش تغییرخواستار آن را “تاریخی توسعه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>