ازبکی وزارت وعده به بررسی پلیس بازداشت روزنامه نگاران

تاشکند ازبکستان — را از وزارت کشور گرفته شده غیر معمول گام امیدوار کننده بررسی موقت بازداشت دو روزنامه نگاران مستقل و در حالی که آنها پوشش پس از یک انفجار سد که دهها هزار نفر از مردم از خانه های خود در سیردریو منطقه و همسایه قزاقستان.

وزارت گفت: در تلگرام که آن را “ارزیابی قانونی بودن” از اقدامات انجام شده توسط افسران در برگزاری این خبرنگاران در مارس 3.

“وزارت کشور همیشه باز برای رسانه ها و نه دخالت در عملیات” این وزارتخانه در بیانیه ای گفت:.

در این بیانیه آمد کمتر از دو ساعت پس از مستقل آنلاین اخبار سازمان انسان است.uz نوشته در تلگرام که پلیس بازداشت خود را خبرنگار Mavjuda Mirzaeva و فیلمبرداری در حالی که آنها در مصاحبه با ساکنان که به طور موقت قرار دارد در یک کالج در سرمایه های منطقه ای گلستان به دلیل تصادف.

در این ویدئو ارسال شده توسط بشر.uz مأموران اجرای قانون برخی از آنها در لباس شخصی زور فیلمبرداری که نامش اعلام نشده به یک مینی بوس در حالی که Mirzaeva فیلم وضعیت و خواسته های یک توضیح از یک افسر بازداشت.

افسر در نهایت می گوید: “شما حاضر به دنبال خواسته های قانونی” اما پاسخ نمی دهند به Mirzaeva درخواست برای روشن است که “قانونی خواسته” او و او فیلمبرداری حاضر به دنبال.

افسر سپس دستور یکی از همکاران خود را در داخل خودرو به “حذف تمام سوابق ویدئو پس از به دنبال از طریق آنها.”

تا زمانی که به تازگی وزارت کشور در حال بررسی چنین حادثه شده اند دیده می شود که غیر قابل تصور است.

تا سال 2016 ازبکستان بود زیر مشت آهن از رئیس جمهور اسلام کریموف که حکومت های آسیای مرکزی وزارت امور خارجه از قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 تا زمان مرگ خود در سال 2016.

پس از رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev در زمان بیش از بسیاری از زندانی های سیاسی اپوزیسیون و روزنامه نگاران و برخی از آنان برگزار شد برای تقریبا 20 سال منتشر شده است در حالی که وب سایت های که سانسور برای سال تبدیل شده اند در دسترس است.

هنوز watchdog گزارشگران بدون مرز گفت: در ارزیابی از آزادی مطبوعات در ازبکستان است که “جاده است که هنوز هم طولانی” برای این کشور “به طور کامل بازگرداندن آزادی مطبوعات بدون کثرت گرایی سیاسی و بدون عدالت برای دیکتاتوری را کرده است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de