ازبکی وزارت دادگستری ثبت زندانیان و فعالان حقوق بشر در ایالات متحده مبتنی بر سازمان های غیر دولتی

تاشکند ازبکستان — را در وزارت دادگستری ثبت شده یک گروه حمایت از زندانیان حقوق و ایالات متحده بر اساس سازمان غیر دولتی است که با تمرکز بر فقر امداد.

یکی از زندانیان سیاسی سابق و فعال حقوق بشر اعظم Farmonov گفت: RFE/RL در مارس 12 که NGO Huquqiy Tayanch حقوقی (پایه) رسما ثبت شده در وزارت سه روز قبل پس از هشت ناموفق تلاش های قبلی.

“رک و پوست کنده صحبت من نداشت انتظار این اتفاق می افتد. من بسیار شگفت زده شد. آن زمان ما بیش از دو سال به ثبت نام” Farmonov گفت:, و اضافه کرد که سازمان او تمرکز خود را در دفاع از حقوق زندانیان در آسیای مرکزی کشور penitentiaries.

به گفته وی نه مردم بنیانگذاران این گروه و برخی از 100 نفر اعضای فعال.

در ضمن ازبکستان وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت: در 10 مارس که آن را نیز ثبت شده ایالات متحده مبتنی بر گروهو رحمت سپاه است که کمک می کند تا جوامع محلی مقابله با فقر و عواقب ناشی از درگیری و اثرات تغییر آب و هوا در بیش از 40 کشور جهان است.

رحمت سپاه آغاز به کار کرد و در ازبکستان در سال 1995 بود اما تعطیل در سال 2006 تحت یک موج فشار اعمال شده در سازمان های بین المللی توسط دولت در اواخر استبدادی رئیس جمهور اسلام کریموف پس از خونریزی در این کشور در شرق شهر اندیجان در مارس 13, 2005.

در اندیجان نیروهای امنیتی کشته نمرات — صدها نفر توسط برخی از حساب های — از مخالفان دولت و پس از آن تلاش برای سرپوش گذاشتن بر کشتار.

ازبکستان فعلی رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev در زمان قدرت پس از کریموف مرگ اعلام شد در ماه سپتامبر 2016. کریموف به حال حکومت ازبکستان با مشت آهنین پس قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991.

Mirziyoev گرفته و مراحل را به اجرای اصلاحات در ازبکستان — که در آن نقض حقوق شده بود گسترده تحت کریموف.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>