ازبکی مقامات پرتاب کاوشگر به انفجار سد که باعث تخلیه توده

ازبکی مقامات در مارس 3 راه اندازی یک جنایتکار کاوشگر پس از یک تازه ساخته شده سد پشت سر هم باعث تخلیه ده ها هزار نفر از مردم از هر دو ازبکستان و همسایه قزاقستان.

سد Sardoba مخزن در شرق ازبکستان منطقه Sidaryoin پشت سر هم در اوایل مارس 1 و حداقل 70,000 مردم شده اند تخلیه در حالی که بیش از 50 نفر در بیمارستان بستری شدند.

بیش از 600 خانه در جنوب قزاقستان نیز آب گرفتگی شده است.

ازبکستان دادستان گفت: مه 3 است که یک فرد تا به حال باز شده است به “رسمی سهل انگاری” و نقض قوانین ساخت و ساز.

این Sardoba مخزن تکمیل شد در سال 2017 پس از هفت سال کار ساخت و ساز آغاز شد که تحت نظارت رئیس جمهور فعلی Shavkat Mirziyoev بود که نخست وزیر وقت.

Mirziyoev در مارس 1 پرواز به منطقه برای نظارت بر تخلیه و پاکسازی عمل است. این منطقه تا به حال تجربه قوی بادها و باران های سنگین قبل از فروپاشی سد.

مقامات در قزاقستان جنوبی ترکستان منطقه که در آن بیش از 5000 نفر شده اند تخلیه تا کنون را مورد انتقاد ازبکستان برای ارائه اطلاعات به موقع در مورد وضعیت کنترل سیل.

“ما باید یک کپی از مکاتبات ما با طرف ازبک که از (8 p. m. در مارس 1) وضعیت پایدار بود و هیچ مشکلی وجود دارد” گفت: ساکن Kalkamanov معاون فرماندار ترکستان منطقه ممکن است 2.

“آنها گفتند که نه یک قطره آب را در رسیدن به Maktaraal منطقه” او با اشاره به منطقه ای که در آن سیل رسید. “با این وجود آنچه اتفاق افتاده اتفاق افتاده است.”

قزاقستان مقامات می گویند که سیل ناشی از محصول آسیب به ارزش بیش از $400,000 — عمدتا به پنبه.

ازبکستان نیز امضا 23 میلیون دلار قرارداد با چین برای ساخت یک نیروگاه برق آبی در محل سد.

چینی ها در پروژه برق آبی تا به حال شده است برای تکمیل برنامه ریزی شده در سال 2022.

با گزارش RFE/RL را ازبکی خدمات و AFP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de