سازمان ملل متحد می گوید عواقب باقی می ماند بیش از سه دهه پس از فاجعه چرنوبیل

سازمان ملل متحد می گوید مداوم و جدی عواقب طولانی مدت باقی می ماند بیش از 30 سال پس از انفجار و آتش سوزی در نیروگاه هسته ای چرنوبیل در اوکراین است.

هشدار در آمد که سازمان ملل متحد علائم بین المللی فاجعه چرنوبیل روز یادبود در آوریل 26, 34 سالگرد حادثه که گسترش رادیواکتیو ابر بر بخش های بزرگی از بلاروس ، اوکراین و روسیه است.

بیش از 1000 آتش نشان مشغول به کار بودند در آوریل 26 به سعی کنید برای قرار دادن brushfires و آتش سوزی جنگل ها شده اند که سوزاندن سه هفته گذشته در 30 کیلومتری منطقه ممنوعه در اطراف گیاه — افزایش نگرانی ها در مورد پتانسیل انتشار ذرات رادیو اکتیو در هوا.

آتش نشان در آوریل 26 شد و با تمرکز بر تلاش برای مهار آتش سوزی در دو منطقه جداگانه که در آن درختان و قلم مو در حال سوختن اوکراین دولت خدمات اورژانس گفت.

مقامات اوکراین باید نسبت دودی هوا در کیف در روز های اخیر به آتش سوزی در نزدیکی منطقه Zhytomyr اطمینان ساکنان که سطح تابش در پایتخت اوکراین در یک محدوده قابل قبول.

تابش زمینه در کیف است که “ثبات” و “مجاز تجاوز نمی کند ارزش” دولت خدمات اورژانس گفت: در آوریل 26.

سال 1986 راکتور بحران و انفجار چرنوبیل در نظر گرفته شده است بدترین فاجعه هسته ای غیر نظامی در طول تاریخ است. ده ها تن از مردم به ویژه آتش نشانان و دیگر اولین پاسخ دهندگان درگذشت به عنوان یک نتیجه مستقیم از فاجعه است.

رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy افتخار حافظه از کسانی که در معرض خطر زندگی خود را به کمک شامل تابش در سایت در ماه های پس از انفجار و آتش سوزی در نیروگاه هسته ای در سال 1986.

“در این روز ما تعظیم سر ما به برکت حافظه از این قهرمانان که ذخیره آینده از خطر تابش” Zelenskiy در بیانیه ای گفت برای سالگرد.

Zelenskiy همچنین با بیان “احترام عمیق” برای آتش نشانان و دیگران در حال حاضر در منطقه به “محافظت از این سرزمین از بلایای طبیعی است.”

مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه در ماه دسامبر سال 2016 تعیین مارس 26 به عنوان یک روز به رسمیت شناختن عواقب ناشی از فاجعه چرنوبیل.

بیانیه خود می گوید که در حالی که پیشرفت ساخته شده است “هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از کار است که باید انجام شود در منطقه تحت تاثیر قرار.”

سازمان ملل متحد می گوید از اتمام حبس ساختار بیش از راکتور بیشتر به شدت آسیب دیده در این حادثه نقطه عطف مهمی از 2019.

آن اشاره کرد که این پروژه دریافت شده بیش از 2 میلیارد دلار در بودجه از 45 دهنده سازمان ملل از طریق وجوه اداره شده توسط بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD). محدوده این پروژه از نظر همکاری های بین المللی یکی از بزرگترین تا کنون دیده در زمینه ایمنی هسته ای سازمان ملل متحد گفت.

سازمان ملل را دخالت در چرنوبیل بهبود تلاش قدمت آن به یک قطعنامه به تصویب رسید در سال 1990. سازمان ملل متحد همچنان به همکاری نزدیک با دولت بلاروس و روسیه و اوکراین به ارائه کمک های توسعه ای به جوامع تحت تاثیر این فاجعه است.

سازمان ملل در بیانیه ای در چرنوبیل روز یادبود اشاره نمی کند این آتش سوزی جنگل ها و brushfires شده اند که سوزاندن در منطقه ممنوعه به مدت سه هفته. بزرگترین چندین شعله خاموش شد هفته گذشته است. کوچکتر آتش سوزی همچنان به سوزاندن در منطقه قدرت است که administrates آن گفت: در تاریخ 24 آوریل.

تصویری نشان plumes از دود مواج از سوخته چشم انداز در اوایل این ماه هشدار فعالان محیط زیست که گفت: سوزاندن آلوده درختان و پوشش گیاهی می تواند با پراکنده کردن ذرات رادیو اکتیو.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) می گوید: افزایش سطح تابش اندازه گیری در این کشور بسیار کوچک بود و مطرح “بدون خطر برای سلامت انسان است.”

وین-بر اساس آژانس بینالمللی انرژی اتمی که در عمل به عنوان دیده بان هسته ای سازمان ملل گفت: آن را پایگاه خود ارزیابی بر روی داده های ارائه شده توسط اوکراین است.

شده اند وجود دارد “برخی از افزايش تابش” آژانس بینالمللی انرژی اتمی اضافه کرد: دولت هسته ای نظارتی بازرسی از اوکراین نشان داد غلظت مواد رادیواکتیو در هوا باقی مانده در زیر اوکراین در پرتو هنجارهای ایمنی.

با گزارش رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>