کارشناسان سازمان ملل متحد ‘شوکه’ بیش نوجوان بزهکار اعدام در ایران هشدار می دهند از بیشتر به آمده

سازمان ملل متحد حقوق کارشناسان می گویند آنها “شوکه” ایران اعدام یکی دیگر از نوجوانان مجرم در نقض قوانین بین المللی است.

شایان Saeedpour که 17 سال داشت در زمان محکومیت خود را برای یک مهلک چاقو سلاح سرد به دار آویخته شد در آوریل 21, گزارشگران ویژه سازمان ملل جاوید الرحمان و اگنس Callamard در بیانیه ای گفت.

آنها ابراز نگرانی ایران ممکن است به زودی انجام بیشتر اعدامها از جمله دیگر نوجوان بزهکار در پاسخ به اخیر زندان شورش.

“ما بارها و بارها خاطر نشان کرد دولت ایران و قوه قضائیه است که قوانین بین المللی حقوق بشر روشن است: استفاده از مجازات مرگ به کودک مجرم به شدت ممنوع است و آن عمل فاحش نقض حق زندگی” از کارشناسان سازمان ملل گفت.

Saeedpour بود محکوم به قتل و محکوم به مرگ در اکتبر 2018. ایران در دیوان عالی کشور تایید حکم اعدام را در سال 2019.

کارشناسان گفت: آنها نگران گزارش دادستان تشویق خانواده قربانی به درخواست مجازات اعدام. جامعه ایران یک خانواده مقتول می توانید درخواست ديه و عفو یک مجرم.

ایران یکی از کشورهای بدترین ضربه coronavirus با نزدیک به 5,300 مرگ و میر. در پاسخ به همه گیر در سراسر 100,000 زندانیان به طور موقت منتشر شده در ماه مارس است.

Saeedpour یکی از ده ها تن از زندانیانی که موفق به فرار از زندان بروجرد در اواخر ماه مارس در شورش بر گسترش رمان coronavirus. او rearrested در اطراف آوریل 3.

این کارشناسان سازمان ملل گفت: مقامات ایرانی ممکن است به تسریع اعدام اعدام زندانیان شکنجه زندانیان و انجام قتل های فراقضایی در برابر کسانی که در شورش.

“ما بسیار آشفته است که مقامات ایرانی در حال در واکنش به اعتراضات در زندان بیش از COVID-19 استفاده از شکنجه و بدرفتاری که نتایج فوق العاده قضایی قتل و یا از طریق اعدام” از کارشناسان سازمان ملل گفت.

سازمان عفو بین الملل گفت: مقامات ایرانی به نظر می رسد نزنی “برای جلوگیری از زندانیان دیگر از تلاش مشابه فرار از برنامه.”

به گفته سازمان عفو بین المللی اعدام و حداقل چهار مجرم نوجوان در سال 2019.

وجود معتقد به حداقل 90 مجرم نوجوان در انتظار اعدام در ایران است.

الرحمان است گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران است. Callamard است که گزارشگر ویژه در فراقضایی خلاصه فوری و خودسرانه.

این جفت ارز نمی صحبت می کنند از سازمان ملل متحد اما گزارش یافته های خود را به جهان بدن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de