دیده بان هسته ای سازمان ملل رئیس دوباره خواسته های ایران اجازه می دهد بازرسان به سایت های

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) دوباره فشرده ایران برای ارائه به بازرسان با دسترسی به سایت های که در آن کشور به فکر ذخیره می شود و یا با استفاده از مواد هسته ای اعلام نشده.

مدیر کل آژانس بینالمللی انرژی اتمی Mariano Grossi به خبرنگاران در وین در تاریخ 15 ژوئن که برای بیش از چهار ماه ایران را رد کرده است آژانس دسترسی به مکان های که برای تقریبا یک سال “از آن است مشغول اساسی بحث برای روشن شدن سوالات ما مربوط به امکان اعلام نشده هسته ای و مواد هسته ای مربوط به فعالیت است.”

به نام او در ایران به همکاری بلافاصله و گفت که او ساخته شده است که این مورد با سطح بالا مقامات ایرانی.

“ما نیاز به این همکاری” Grossi گفت. “من متاسفم که در این مرحله ما باید این اختلاف نظر است.”

حتی اگر این دو سایت هستند نه به فکر بود و کلیدی ایران در فعالیت های جاری سازمان می گوید: از آن نیاز به می دانم که اگر در گذشته فعالیت های رفتن تقریبا دو دهه بوده است به درستی اعلام شده و همه مواد را به خود اختصاص داده است.

ایران مدعی است که آژانس هیچ پایه و اساس قانونی برای بازرسی از سایت های. فعالیت در دو سایت و یک سوم بوده است از اوایل 2000s قبل از ایران امضا 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان.

‘هیچ قانونی ابهامات’

Grossi ایران را رد کرد که درخواست برای دسترسی به, بود, بدون اساس قانونی وجود دارد گفت: “هیچ قانونی ابهامات.”

Grossi قبلا خواستار آن شدند که ایران توقف مسدود کردن تحقیقات خود را به سایت. او در ماه مارس گفت که ایران باید “همکاری بلافاصله و به طور کامل با آژانس است.”

یک گزارش منتشر شده در اوایل این ماه ارائه جزئیات بیشتر در مورد ایران مسدود کردن دسترسی به سایت. این گزارش همچنین گفت: در ایران به ادامه غنی سازی اورانیوم فراتر از محدودیت های تعیین شده توسط آن 2015 پیمان با قدرت های بزرگ.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت: در این گزارش که آن را به حال مشخص شد که یک سایت قرار گرفته بودند “گسترده مایع و سیما” در سال 2003 و 2004 و خواهد بود وجود دارد هیچ تأیید ارزش در بازرسی از آن.

آن گفت: ایران مسدود شده و دسترسی به این دو مکان که یکی از آنها بخشی از تخریب در سال 2004 و دیگر در آن سازمان مشاهده فعالیت های “سازگار با تلاش برای پاکسازی” تسهیلات از جولای سال 2019 به بعد.

ایران گفت که آژانس گزارش شد یک منبع از “عمیق تاسف و ناامیدی” و اشاره کرد که نمایش داده شد بر اساس “ساخته اطلاعات” از “هوش و خدمات.”

اسرائیل قبلا ادعا آن سرویس های اطلاعاتی کشف اطلاعات در مورد اتهام قبلی برنامه سلاح های هسته ای در ایران است.

کشورهای غربی ابراز نگرانی ایران و محرومیت از دسترسی به سایت های با ایالات متحده که به خصوص آوازی.

واشنگتن به طور یک جانبه خارج از ایران پیمان دو سال پیش.

با گزارش AP, AFP و dpa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de