یک مرد اوکراینی به عنوان یک زندانی سیاسی محلی حقوق گروه های مطرح در کیف پس از اتمام 3 1/2 سال حکم زندان در روسیه-کنترل زندان به اتهام ساخت و حمل سلاح و مواد منفجره.

اخبار Oleksiy Stohniy انتشار اعلام شد در فوریه 19 حقوق بشر ombudswoman Lyudmyla Denisova.

“این همه سال ما شهروند نگه داشته شده است در شرایط غیر قابل تحمل در داخل مکان های حبس با حمله به کشور که تا حد زیادی تحت تاثیر خود وضعیت سلامت,” او گفت:. “من را به فوریت اقدامات لازم برای انجام مجرب معاینه پزشکی و ارائه مراقبت های پزشکی لازم است به Oleksiy.”

همسرش, اوکسانا Stohniy گفت: در Facebook که شوهر او منتشر شد در پایان ماه ژانویه اما خانواده نمی به اطلاع عموم واقعیت تا او با خیال راحت عبور از روسیه به اشغال کریمه به سرزمین اصلی اوکراین است.

“او است که در نهایت ، شوهر عزیز من و بهترین پدر برای ما [دو] دختران! ما منتظر خانواده به یکدیگر می پیوندند. ما هیجان زده!” او نوشت: در Facebook.

Oleksiy Stohniy دستگیر شد شب از ماه نوامبر 14-15, 2016 در حالی که در تلاش برای عبور از مرز اداری شبه جزیره کریمه اوکراین به سرزمین اصلی بخشی از این کشور در مسیر به کیف برای دختر خود را در روز تولد خود را با توجه به ،

روسیه به زور ضمیمه کریمه در مارس سال 2014 پس از بیمارستانها در حال تمام شدن اوکراین طرفدار کرملین رئیس جمهور ویکتور یانوکوویچ.

او و چند نفر دیگر از اوکراینی ها در ابتدا اتهام توسط مقامات روسی در کریمه با جاسوسی برای وزارت دفاع اوکراین و برنامه ریزی خرابکارانه عمل می کند.

او محکوم به اعدام در یک بسته-درب دادگاه در تاریخ 17 نوامبر 2017, برای ساخت سلاح و مواد منفجره. او صرف بخشی از حکم زندان خود در تبعیدگاه.

گروه هایی مانند خارکف, حقوق بشر, حمایت, گروه, کریمه, حقوق بشر, گروه و انجمن از بستگان کرملین زندانیان سیاسی در نظر گرفته اتهامات نادرست و تعیین شده Stohniy یک زندانی سیاسی.

Stohniy حال خدمت در ارتش اوکراین استعفا داد اما در سال 1997 به دلیل مسائل پزشکی اوکسانا Stohniy گفت: در یک کنفرانس خبری در کیف در ماه مه سال 2017.

در زمان دستگیری او Oleksiy Stohniy مشغول به کار بود به عنوان یک کارمند فروش در کریمه و شهر بندری سواستوپول.

اوکراین و سازمان های غیر دولتی گفت: در ماه گذشته است که روسیه هنوز هم دارای 96 زندانیان سیاسی بسیاری از آنها بازداشت شدند در کریمه از جمله 69 تاتارها کریمه.

دفتر رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy در بیانیه ای گفت: در اواخر ماه دسامبر که در آن مشغول به کار بود به سمت یک سوم زندانی مبادله با روسیه و در حال آماده سازی یک لیست جدید از زندانیان سیاسی از جمله Crimeans.

اوکراین و روسیه انجام دو زندانی معاوضه سال گذشته است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im