آتش سوزی بیش از یک هفته در اوکراین کمتر از یک کیلومتر از بین رفته نیروگاه هسته ای چرنوبیل اما خدمات اضطراری می گویند که وضعیت تحت کنترل است.

کارشناسان محیط زیست هشدار داده اند که آتش سوزی می تواند پرتاب خاکستر رادیواکتیو از سایت جهان بدترین حادثه هسته ای در سال 1986 تهدید ساکنان در نزدیکی مناطق و پایتخت کیف.

اوکراین در شرایط اضطراری خدمات گفت: در بیانیه مارس 13 که سطح تابش در منطقه کیف “تجاوز نمی کند طبیعی پس زمینه ارزش” و کسانی که در منطقه ممنوعه در اطراف نیروگاه هسته ای هستند “بدون تغییر.”

اما فعالان صلح سبز در روسیه هشدار داد که آتش فروزان از طریق منطقه ممنوعه بسیار بزرگتر از مقامات در کیف اعتراف و آتش سوزی در برخواهد داشت خطر تابش.

“آتش نزدیک شدن به یک هسته ای یا خطرناک تابش تسهیلات است همیشه در معرض خطر” گفت: رشید Alimov از پروژه های انرژی صلح سبز در روسیه است. “در این مورد ما به امید فردا باران میبارد.”

‘این منطقه به آتش کشیده’

تصاویر ماهواره ای از آژانس فضایی آمریکا ناسا آتش اطلاعات برای مدیریت منابع سیستم را نشان می دهد آتش سوزی رسیده اند حومه شهر رها شده از Pripyat بودند و فقط در خارج از توقف نیروگاه هسته ای.

چرنوبیل تور یاروسلاو Yemelianenko نوشتن در Facebook توصیف این وضعیت به عنوان مهم است.

“این منطقه به آتش کشیده است. مقامات محلی گزارش می دهید که همه چیز تحت کنترل است اما در واقع آتش به سرعت در حال گسترش به سرزمین های جدید,” او نوشت.

دولت خدمات اورژانس spokeswomen اولگا کوزاک گفت: آژانس خبری dpa که وضعیت “قطعا جدی اما تحت کنترل است.”

بادهای قوی در برگرفته شعله های آتش را مانع آتش نشانان که تشکیل داده اند firebreaks شامل گسترش و اجازه می دهد تجهیزات برای ورود به این منطقه است.

آتش سوزی آغاز شد و در مارس 3 در بخش غربی خالی از سکنه منطقه ممنوعه و گسترش به نزدیکی جنگل.

پلیس می گویند که شناسایی 27 ساله ساکن محلی مشکوک از شروع آتش. ساکن شد و به نقل از گفتن محققان که او تا به حال مجموعه ای از زباله و علف در آتش “برای سرگرم کننده است.”

تعدادی از مناطق اوکراین به تازگی گزارش brushfires میان خیلی شرایط خشک است.

با گزارش dpa, اینترفاکس و سلامت

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im