اوکراین دادگاه در می یابد Lviv دانشجو به جرم آتش زدن RFE/RL خبرنگار ماشین

یک دادگاه اوکراین پیدا کرده است یک دانشجو به جرم آتش زدن یک RFE/RL خبرنگار ماشین, یک تصمیم گیری است که خبرگزاری جمهور گفت: به ارمغان می آورد دادستان و نزدیک به دستگیری این سازمان از عمد و جنایت.

یک دادگاه در غرب شهرستان از Lviv در 25 مه دست را به حالت تعلیق حکم پنج سال زندان با سه سال دوره مشروط شدن به Yakob Sarakhman برای تنظیم Halyna Tereshchuk خودرو به آتش کشیده در شب ژانویه 30.

19 ساله دانشجوی دانشگاه خود اعتراف گناه به دادگاه و توافق کردند به همکاری با دادستان Tereshchuk وکیل اولگ Mytsyk گفت.

پلیس ارائه نشده است انگیزه ای برای جنایت, اما بسیاری از خبرنگاران در اوکراین مورد حمله قرار گرفته اند و حتی کشته در طول سال به دلیل کار تحقیقی. اوکراین رتبه 96 از 180 کشور جهان در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

“این اعتقاد است که اولین گام مهم در برگزاری پاسخگو عاملان این نفرت و جنایت. حمله آتش سوزی نه تنها هدفمند RFE/RL همکار و وحشت خانواده اش بود اما نگران کننده تلاش برای ارعاب روزنامه نگاری مستقل در اوکراین” RFE/RL رئیس جمهور جیمی پرواز در بیانیه ای گفت. “من از مقامات اوکراین به شناسایی و تعقیب کسانی که دستور این حمله در علاوه بر این به فردی که آن را انجام.”

پلیس به نام دو مظنون دیگر در آتش سوزی: Mikhailo Cherdak یک پلیس محلی رسمی و وادیم Dmitrenko یک بیکار فرد با سابقه کیفری. Cherdak است در پنهان و محل نگهداری او در دست نیست در حالی که Dmitrenko تحت بازداشت خانگی است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de