ایالات متحده دیده بان هشدار از انتظار Coronavirus فاجعه در افغانستان

ناظر گزارش به کنگره ایالات متحده هشدار داده است که افغانستان به احتمال زیاد به صورت بهداشتی فاجعه در ماه های آینده در آورده با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

آوریل 30 گزارش توسط بازرس ویژه امریکا-کل برای بازسازی افغانستان (SIGAR) در اوج نگرانی که همه گیر می تواند از خط خارج متوقف شده صلح با میانجیگری ایالات متحده است.

گسترش COVID-19 بیماری ناشی از coronavirus است به طور قابل توجهی نهفته در افغانستان.

“افغانستان متعدد و در برخی موارد آسیب پذیری منحصر به فرد — یک ضعف سیستم مراقبت های بهداشتی گسترده سوء تغذیه مرزهاي گسترده داخلی جابه جایی مجاورت با ایران و درگیری های جاری — آن را به احتمال زیاد این کشور در مقابله با سلامت فاجعه در ماه های آینده” این گزارش نتیجه می گیرد.

این بیماری همه گیر را مجبور به بسته شدن گذرگاه های مرزی اخلال تجاری و بشردوستانه تحویل.

احسان که نظارت بر میلیاردها دلار صرف شده در افغانستان توسط ایالات متحده هشدار می دهد که افزایش قیمت مواد غذایی به احتمال زیاد به بدتر به عنوان بحران همچنان ادامه دارد.

افغانستان تایید کرده است حدود 2,200 coronavirus موارد و 64 مرگ و میر با توجه به اخبار محلی گزارش به نقل از افغانستان وزارت بهداشت.

طالبان و مبارزه با آمریکا نیروهای ائتلاف در افغانستان یک قرارداد امضا شده با واشنگتن در ماه فوریه — بالا بردن امیدوار است که رسمی مذاکرات صلح بین طالبان افغانستان و دولت مرکزی می تواند شروع به زودی.

طالبان متعهد به قطع روابط با تروریست ها و جلوگیری از تروریست ها با استفاده از قلمرو تحت کنترل خود برای راه اندازی حملات علیه ایالات متحده آمریکا و یا متحدان آن از جمله دولت افغانستان.

در ازای آن تضمین ایالات متحده توافق برای خروج تمام نیروهای خود را از افغانستان در ماه جولای 2021.

پس از امضای توافق طالبان را تشدید حملات نیروهای امنیتی افغان.

هفته گذشته طالبان را رد کرد و پیشنهاد توسط دولت افغانستان برای آتش بس در ماه رمضان.

آخرین SIGAR گزارش گفت: ائتلاف بین المللی کاهش یافته است به داده های در دسترس برای انتشار عمومی در مورد تعداد حملات طالبان راه اندازی شد در طول سه ماه اول سال 2020 است.

این اولین بار انتشار داده شده است برگزار شد, بازگشت پس از سال 2018 زمانی که احسان شروع به استفاده از این اطلاعات برای ردیابی سطح و مکان از خشونت در این گزارش گفت:.

احسان گفت: ائتلاف توجیه برگزاری این اطلاعات به دلیل آن است که در حال حاضر بخشی از داخلی دولت آمریکا مذاکرات در مذاکرات با طالبان است.

مذاکرات صلح قرار است شروع به پس از دولت افغانستان منتشر شده برخی از 5000 زندانیان طالبان از زندان.

در بازگشت طالبان نیز قرار است به انتشار حدود 1000 افغانستان به نیروهای نظامی و غیر نظامی کارکنان دولت برگزاری است.

به عنوان از آوریل 27 دولت افغانستان تا به حال آزاد حدود 500 طالبان زندانی در حالی که گروه های شبه نظامی منتشر شده بود حدود 60 از آن اسیران.

با گزارش رویترز AFP و dpa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de