واشنگتن — وزارت امور خارجه ایالات متحده خواسته است که اختلافات بر سر افغانستان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری رسیدگی می شود با استفاده از قانون اساسی و از طرق قانونی و بدون “استفاده یا تهدید به خشونت است.”

نظرات در فوریه 25 دنبال اعلام یک هفته قبل توسط افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات که طولانی تاخیر نتایج از 28 سپتامبر انتخابات نشان داد که رئیس جمهور شده بود مجددا انتخاب.

ایالات متحده همچنین گفت: این استقبال تصمیم افغانستان به تاخیر غنی احمدزی در مراسم تحلیف خود را برای دوره دوم — گزارش دو هفته — اجازه می دهد تا زمان کافی برای دولت به توافق بر سر یک “چارچوب ملی” به صورت بالقوه در مذاکرات صلح با طالبان و گروه های شبه نظامی.

خروجی رئیس اجرایی عبدالله عبدالله گفته است که نتایج رسمی که او را در مقام دوم پشت سر غنی شد و در نتیجه از “سیستمیک و تقلب جدی در انتخابات بی نظمی” که انجام شد “در دستور رقیب تیم است.”

“به عنوان حق برندگان ما تصمیم به تشکیل یک حکومت فراگیر و تعامل با همه طرف به هدف فقط و منسجم نتیجه” عبدالله گفت: در فوریه 20, صدای جیر جیر.

گسترده اتهامات تقلب در افغانستان را در سال 2014 انتخابات ریاست جمهوری منجر به یک بحران سیاسی بین نامزدها غنی و عبدالله عبدالله ،

که بحران حل و فصل شد توسط آمریکا و میانجیگری قدرت های توافق که ایجاد شکننده حکومت وحدت ملی.

در زیر است که ایران غنی رئیس جمهور شد در حالی که یک دفتر جدید رئیس اجرایی ایجاد شده برای کشور ،

در فوریه 25 , بیانیهوزارت امور خارجه, سخنگوی مورگان Ortagus اشاره کرد که “نگرانی های مطرح شده در مورد روند انتخابات.”

“ما انتظار داریم که این نگرانی ها به کار گرفته می شود مطابق با قانون اساسی و مراحل قانونی,” او گفت:.

او اضافه کرد که “در حال حرکت رو به جلو ما در دولت جدید فراگیر و منعکس کننده آمال همه افغان ها” و این که همه بحث های سیاسی انجام می شود “به شیوه ای آرام و عاری از استفاده یا تهدید به خشونت است.”

Ortagus گفت که “زمان به تمرکز بر روی سیاست های انتخاباتی اما در گام برداشتن به سوی یک صلح پایدار پایان دادن به جنگ با طالبان و پیدا کردن یک فرمول برای حل و فصل سیاسی است که می تواند در خدمت منافع همه از این کشور به شهروندان از طریق داخل افغانستان مذاکرات ما انتظار آغاز خواهد شد در ماه مارس است.”

Ortagus همچنین گفت که ایالات متحده از ایشان تشکر دولت افغانستان برای تصمیم گیری به تعویق انداختن آن تحلیف ریاست جمهوری به اطمینان حاصل شود زمان کافی برای افغان ها به توافق بر سر یک “چارچوب ملی برای صلح است که به طور کامل نماینده جمهوری اسلامی افغانستان برای آماده سازی و سرب” مذاکرات با طالبان.

یک نماینده برای عبدالله به رویترز گفت که مراسم تحلیف خواهد بود به تعویق افتاد برای دو هفته اما غنی را کاهش یافته است به نظر.

Ortagus سخنان آمده در میان یک هفته “به طور موقت کاهش خشونت” توافق با ایالات متحده و طالبان و گروه های شبه نظامی است که به دنبال سرنگونی غربی مورد حمایت دولت در کابل.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: در تاریخ 25 فوریه که باید ترتیب مشاهده می شود واشنگتن تهیه شده بود به امضا مقابله با طالبان که منجر به کاهش در 13,000 نیروهای ایالات متحده در این کشور به صورت بی سابقه ای در مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان.

طالبان تا کنون حاضر به صحبت به طور مستقیم با دولت کابل خواستار آن دست نشانده قدرت های خارجی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im