ایالات متحده برای تحمیل ویزا ممنوعیت چینی با تکنولوژی شرکت های بیش فعال حقوق بشر در سین کیانگ در جای دیگر

ایالات متحده می گوید آن است که اعمال ممنوعیت سفر در کارکنان از فن آوری های غول پیکر هواوی و دیگر شرکت های چینی در واشنگتن متهم کرده است از تسهیل حقوق بشر نقض در سراسر جهان از جمله در چین در استان سین کیانگ.

در بیانیه ای در جولای 15, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo Huawei شرح داده شده به عنوان “بازوی [دیروز] و نظارت دولت است که بازرسان سیاسی مخالفان و را قادر می سازد تا توده اردوگاه های اقامت اجباری در سین کیانگ و قراردادی بردگی از جمعیت آن حمل می شود در سراسر چین است.”

به طور جداگانه وزیر امور خارجه به خبرنگاران گفت که Huawei کارمندان یافت می شود ارائه حمایت مادی به رژیم درگیر شدن در نقض حقوق بشر و نقض حقوق بشر در سطح جهانی” خواهد بود ضربه با تحریم.

آن است که روشن نیست که چگونه بسیاری از Huawei کارکنان تحت تاثیر قرار خواهد.

Pompeo گفت: در بیانیه خود که شرکت های مخابراتی در سراسر جهان “باید نظر خود را در توجه: اگر آنها در حال انجام کسب و کار با Huawei آنها انجام کسب و کار با حقوق بشر معتادان است.”

دولت از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به رهبری یک کمپین برای متقاعد کردن دولت های خارجی به نوار Huawei از پیشرفته شبکه های مخابراتی با این استدلال که این شرکت چینی را فراهم می کند یک دروازه برای پکن به جاسوسی و به طور بالقوه حمله کشورهای که با استفاده از تجهیزات آن است.

در 14 ژوئیه دولت بریتانیا گفت که Huawei تجهیزات باید پاکسازی به طور کامل از بریتانیا شبکه 5G تا پایان 2027 ادعا این شرکت به شمار تهدیدی برای امنیت ملی.

Huawei آن را انکار می کند جاسوسان برای پکن و واشنگتن را متهم به تلاش برای مانع رشد آن است.

Pompeo اعلام می آید در میان تشدید ایالات متحده در تلاش برای فشار چین بیش از تولید ناخالص نقض حقوق بشر گزارش شده در منطقه سین کیانگ که در آن پکن است که متهم از قرار دادن بیش از 1 میلیون Uyghurs و اعضای دیگر عمدتا مسلمان گروه های قومی در اردوگاه های اقامت اجباری و زندانها که از اوایل سال 2017 آنها را مورد آزار جسمی مشمول ایدئولوژیک نظم و انضباط و مجبور به محکوم کردن خود به دین و زبان.

چین می گوید: در اردوگاه های بازآموزی و مراکز آموزشی مورد نیاز برای مبارزه با تجزیه طلبان تروریسم و افراط گرایی است.

در جولای 9, واشنگتن تحریم ارشد مقامات چینی برای “وحشتناک و سیستماتیک” حقوق بشر در سین کیانگ.

ایالات متحده تحریم های تحمیل شده بود در میان بالا در حال حاضر تنش میان واشنگتن و پکن بیش از مسائل از جمله چین را از دست داده و coronavirus همه گیر و سفت از گرفتن آن در هنگ کنگ است.

با گزارش آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de