مقامات ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان در حال آماده کردن خود برای دیدار در 29 فوریه در قطر به چه چیزی می تواند مهم ترین گام در عین حال نسبت به پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ — جنگ در افغانستان است.

بیش از 18 سال پس از جورج دبلیو بوش رئیس جمهور دستور بمب گذاری و حمله به افغانستان پس از 11 سپتامبر 2001 حملات تروریستی در ایالات متحده این مرحله برای یک توافق است که می تواند منجر به خروج نیروهای ایالات متحده و قرارداد صلح بین طالبان و غرب مورد حمایت دولت کابل.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در فوریه 28 گفت: وزیر امور خارجه مایک Pompeo شد در حال ارسال به نظارت بر امضای توافق با طالبان است.

پیش بینی شده ثبت خواهد آمد پس از یک هفته که در آن هر دو کشته و طالبان متعهد به کاهش خشونت است.

در زیر این طرح را امضا ایالات متحده آمریکا است که برای کاهش تعداد نیروهای نظامی در افغانستان به 8,600 از حدود 13000 است.

در بازگشت طالبان متعهد شده است که اجازه نمی افراط گرایان با استفاده از این کشور به عنوان یک مرحله بندی زمین برای حمله به ایالات متحده یا نیروهای ائتلاف و قول داد برای مذاکره با دولت کابل ،

طالبان تا کنون حاضر به صحبت به طور مستقیم به دولت افغانستان خواستار آن دست نشانده غرب است.

مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان هنوز هم می تواند دشوار با بسیاری از در کابل شک افراط گرایان’ صداقت و یا توانایی خود را برای کنترل همه گروه های شبه نظامی مبارزان.

آمریکا رهبری ائتلاف نیروهای اشغال افغانستان در سال 2001 به راندن طالبان از قدرت پس از این گروه حاضر به دست تروریستی القاعده اسامه بن لادن است.

پس از آن حدود 2,400 سربازان آمریکایی کشته شده اند در مبارزه همراه با دهها هزار نفر از سربازان افغان افراطی و مبارزان و غیرنظامیان است.

مغلوب ساختن پیشی جستن مبارزه کرد و بر تعهد کشیدن نیروهای آمریکایی از “جنگ بی پایان.” در فوریه 28, او خواست طرف متخاصم برای به دست گرفتن این فرصت را به صلح است.

“به زودی در جهت من, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo را شاهد امضای یک توافقنامه با نمایندگان طالبان در حالی که وزیر دفاع علامت Esper خواهد شد صدور یک اعلامیه مشترک با دولت افغانستان” مغلوب ساختن پیشی جستن در بیانیه ای گفت.

“اگر طالبان و دولت افغانستان زندگی می کنند تا به این تعهدات ما را قدرتمند مسیر رو به جلو برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و آوردن نیروهای ما صفحه اصلی” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

“این تعهدات نشان دهنده یک گام مهم به یک صلح پایدار در افغانستان از القاعده [دولت اسلامی] و دیگر گروه های تروریستی که به دنبال به ما آسیب” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

وی افزود که “در نهایت آن خواهد بود تا به مردم افغانستان به کار خود را در آینده است.”

“ما از این رو اصرار مردم افغانستان برای به دست گرفتن این فرصت برای صلح و آینده ای جدید برای کشور خود,” او اضافه شده است.

سخنگوی طالبان سهیل شاهین گفت: RFE/RL که این توافقنامه را امضا توسط ملا عبدل غنی برادر رهبر سیاسی.

یک معامله شده است قبل از.

در سپتامبر سال 2019 تهمت به طور ناگهانی به نام یک برنامه ریزی مراسم با طالبان در کمپ دیوید مریلند پس از یک سری از حملات طالبان. اما مذاکرات در نهایت از سر گرفته به رهبری آمریکا فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد در قطر که در آن طالبان به یک نمونه ،

با گزارش RFE/RL در افغانستان خدمات, رادیو, فتح, AFP, AP, Reuters و dpa

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im