دولت آمریکا از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید: “خطرناک تهدیدهای تروریستی همچنان ادامه داشت” در سال 2019 حتی به ایران, دولت اسلامی (داعش) گروه های افراطی و القاعده دچار شکست.

در آن گزارش سالانه تروریسم صادر شده در ژوئن 24, وزارت امور خارجه همچنین گفت که supremacist حملات در حال افزایش است.

ایران که این گزارش را “بدترین کشور حامی تروریسم” و پروکسی در ادامه به “توطئه و ارتکاب حملات تروریستی در مقیاس جهانی است.”

تهران همچنین ادامه داد: اجازه می دهد تا یک القاعده “تسهیل شبکه” به کار در ایران “ارسال پول و جنگجویان به مناطق جنگی در افغانستان و سوریه و هنوز هم مجاز [القاعده] اعضای اقامت در کشور است.”

“در نهایت رژیم ایران همچنان به دامن زدن به خشونت هر دو به طور مستقیم و از طریق پروکسی, در, بحرین, عراق و لبنان و سوریه و یمن” در این گزارش اضافه شده است.

با وجود از دست دادن خاک در عراق و سوریه به عنوان به خوبی به عنوان رهبر آن این است که گروه افراطی “اقتباس برای ادامه مبارزه از شرکت های وابسته به آن در سراسر جهان و الهام بخش پیروان به ارتکاب حملات” با توجه به گزارش.

اما آن را نیز گفت که ایران است و القاعده جدی رنج می برد شکست سال گذشته از جمله قتل چند تن از رهبران و تحمیل “فلج کننده” تحریم ها علیه ایران را نخبگان سپاه تهران-حمایت لبنان Hizballah جنبش و حامیان و سرمایه داران از هر دو.

با توجه به وزارت خارجه حملات متعهد با اظهار نگرانی خاص هستند و “یک چالش جدی برای جامعه جهانی است.”

در این گزارش اشاره کرد متعدد از جمله حملات در سال 2019 از جمله در نیوزیلند, آلمان و ایالات متحده است.

با گزارش AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de