ایالات متحده می گوید: به تازگی ایجاد شده در سوئیس بر اساس بشردوستانه کانال تجارت تبدیل شده است کاملا کاربردی اجازه می دهد تا شرکت ها برای ارسال غذا و دارو و دیگر کالاهای حیاتی به ایران بدون نقض تحریم های ایالات متحده.

وزیر خزانه داری استیون Mnuchin در تاریخ 27 فوریه در بیانیه ای گفت که “انسان دوستانه سوئیس تجارت تنظیم (SHTA) کمک خواهد کرد که اطمینان حاصل شود که مسوولان همچنان به رسیدن به مردم ایران بدون انحراف توسط این رژیم است.”

اولین SHTA معاملات بودند انجام شده به عنوان یک آزمون در اواخر ماه ژانویه. Mnuchin گفت که یک مجوز در حال حاضر اعطا شده است برای تجارت فعالیت این معنی که سیستم به طور کامل عملیاتی است.

این سیستم تضمین می کند هیچ درآمد یا پرداخت منتقل شده به ایران که واشنگتن را متهم به سوء استفاده از چنین کانال برای فساد و ترویج تروریسم — تهران اتهامات را رد می کند.

انسانی کانال اعلام شد در 25 اکتبر و محدود بانک مرکزی ایران (CBI) نقش مهمی در تسهیل تجارت بشردوستانه به این دلیل که “CBI و مقامات ارشد آن را تسهیل قابل نقل و انتقال وجوه به سازمان های تروریستی” با توجه به وزارت خزانه داری.

این SHTA ساز اجازه می دهد تا آیتم هایی که معاف از موجود ایران تحریم صادر می شود از جمله محصولات کشاورزی, مواد غذایی, پزشکی و دستگاه های پزشکی.

تحریم های ایالات متحده بودند reimposed پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در مارس سال 2018 به طور یک جانبه خارج از 2015 بین المللی معامله بیش از برنامه هسته ای ایران.

ایران مواجه شدید کمبود کالا پس از آنها منجر به تظاهرات خیابانی و ناآرامی های خشونت آمیز.

پزشکی و دیگر کالاهای بشردوستانه بودند معاف از تحریم اما بسیاری از بانک های خارجی اجتناب از هر گونه معامله با تهران در میان ترس آنها خود را منوط به اقدامات تنبیهی.

برایان قلاب آمریکا و نماینده ویژه ایران در هفته گذشته گزارش قوی بهره از مواد غذایی و شرکت های دارویی در استفاده از سیستم.

سوئیس است که به لحاظ سیاسی خنثی است که کار خود را با ایالات متحده و مقامات ایرانی و تعیین بانک های سوئیس و شرکت سوئیسی برای کار در این طرح است.

سوئیس اقتصادی مورد تایید وزارت در بیانیه ای در تاریخ 27 فوریه که “مکانیسم پرداخت برای فعال کردن بشردوستانه کالا برای تحویل به ایران آمد.”

با گزارش Reuters, AP, AFP و dpa

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im