واشنگتن — ایالات متحده می گوید رهبری جدید در آسیای مرکزی و بهتر همکاری بین ایالتی در حال باز کردن فرصت های بیشتر برای واشنگتن به تعمیق روابط با منابع غنی منطقه است.

اصل معاون دستیار وزیر جنوبی و مرکزی وزارت امور خارجه و آلیس چاه گفت: در 5 فوریه که ایالات متحده خود را به روز رسانی استراتژی منطقه ای را به حساب پیشرفت های جدید در طول پنج سال گذشته.

“ما کاملا می بینیم که ما در عصر جدید و امکانات ولز گفت: یک روز پس از بازگشت از سفر به منطقه با وزیر خارجه مایک Pompeo.

دولت از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به دنبال گسترش ایالات متحده نفوذ در آسیای مرکزی — یک کلید زمین مسیر بین آسیا و اروپا پر از نفت و گاز سپرده — در بخشی به عنوان یک وزنه به رقبای جهانی روسیه و چین است.

دولت نیز با تکیه بر آسیای مرکزی برای حمایت از آن را به عنوان تلاش برای پایان دادن به نزدیک به دو دهه جنگ در کشور همسایه افغانستان است.

ازبکی جمهور Shavkat Mirziyoev که در زمان بیش از این منطقه بزرگترین کشور توسط جمعیت در سال 2016 خود “رویایی رهبری” به درایو داخلی اصلاحات و ایالتی همکاری چاه گفت.

پنج رهبران آسیای مرکزی – که همچنین شامل قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان و ترکمنستان — ملاقات خود را در سال 2018 به بحث در مورد همکاری برای اولین بار در یک دهه و به دنبال آن است که با یکی دیگر از نشست سال بعد یک توسعه چاه به نام مهم است.

“ما به سادگی دیده می شود تغییر در نگرش منطقه ای هویت” او گفت:.

لیزا کورتیس که نظارت مرکزی و امور جنوب آسیا در شورای امنیت کاخ سفید گفت: این interregional تحت همکاری “امر اتفاق نمی افتاد و پنج سال پیش است.”

به گفته مقامات ایالات متحده در حمایت از پروژه های است که کمک خواهد کرد که بافت منطقه محکم هم مانند تشکیل یک واحد برق شبکه. همچنین کار با این پنج کشور به استانداردسازی ویزا و روش های آداب و رسوم و پایین غیر تعرفه ای موانع تجاری برای افزایش مرزی روابط و کسب و کار.

آنها ابراز امیدواری برای صادرات برق آبی از تاجیکستان و قرقیزستان به افغانستان و پاکستان است که می تواند کمک به رشد اقتصادی و ثبات در افغانستان و آن را به عنوان بهبود از جنگ یک شعار کلیدی از استراتژی ایالات متحده آمریکا.
https://www.rferl.org/a/casa-1000-electricity-kyrgyz-tajiks-paksitan-afghanistan-security-/30236367.html

این مقامات ایالات متحده گفت: فراگیر اهداف واشنگتن استراتژی به سمت آسیای مرکزی باقی می ماند همان — برای اطمینان از این منطقه با ثبات و عاری از وابستگی به هر یک قدرت است.

چین نفوذ بر منطقه افزایش یافته است به عنوان پکن منابع مالی پروژه های زیربنایی است که کشورهای فقیر مانند تاجیکستان و قرقیزستان می تواند به مبارزه پرداخت. واشنگتن ارائه کمک به سازمان ملل برای تعیین اینکه آیا پروژه های زیربنایی به ارزش بار بدهی.

مقامات گفت: افزایش سرمایه گذاری خارجی در آسیای مرکزی خواهد شد بستگی دارد در سازمان ملل انجام اصلاحات بیشتر به تقویت حکومت قانون است.

کورتیس به نام رهبران برای بهبود آزادی های دموکراتیک با “فراگیر سیستم سیاسی از جمله انتخابات به طور منظم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de