ایالات متحده می گوید ایران همچنان به ‘قاچاق’ سلاح برای نجات در یمن

ارتش آمریکا می گوید ایران همچنان به ارسال “سلاح های پیشرفته” به یمن با سران شورشیان به عنوان بخشی از مبارزه خود را در برابر ایران در جنگ زده کشور است.

نظرات در فوریه 19 آمد فقط بیش از یک هفته پس از نیروی دریایی ایالات متحده کشف و ضبط سلاح های پیشرفته و سلاح اجزای اعتقاد به ایران “طراحی و تولید” در نظر گرفته شده برای شورشیان در یمن.

این دومین جمله توقیف لنج عروق که قایقرانی شد بدون پرچم, پس قبلی چنین حادثه در نوامبر 25.

وزیر خارجه ایران با تهیه عمدتا شیعه گوید شورشیان با سلاح های, با وجود شواهد نمایش داده شده توسط آمریکا و عربستان مقامات است که در آن می کند.

“این [آخرین] تشنج است که مطابق با یک الگوی تاریخی از ایران قاچاق سلاح های پیشرفته به روحانی تسلیت گفت در یمن” کاپیتان لایحه شهری از فرماندهی مرکزی ایالات متحده-که مسئول نیروهای ایالات متحده در شرق میانه — گفت: در یک جلسه مطبوعاتی در پنتاگون.

شهری گفت: واشنگتن معتقد است که ایران شده است ارائه سلاح به شورشیان Huthi برای پنج سال گذشته که او گفت: کمک کرده است ادامه درگیری مرگبار.

او نمایش داده می شود عکس هایی از کشف و ضبط سلاح و گفت: آنها آمدند از ایران و در نظر گرفته شده برای روحانی تسلیت گفت.

او گفت که ناو یو اس اس نورماندی در فوریه 9 یافت 150 “Dhelavieh,” ایرانی-نسخه ساخته شده از Kornet هیچ کمک ممنوع موشک هدایت شونده و ایران-طراحی و تولید surface-to-air missiles.

نوامبر تشنج شامل همان نوع از موشک ها همراه با تعداد زیادی از قطعات یدکی برای موشک های کروز ،

شهری گفت: کارشناسان ایالات متحده تا به حال “اعتماد به نفس بالا” سلاح “بودند که غیر قانونی و قاچاق به روحانی تسلیت گفت در یمن در خلاف های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه.”

ایران در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است که با حمایت عربستان سعودی رهبری ائتلاف نظامی شده است درگیر در یک جنگ طولانی با سران نیروها پس از 2014.

شورشیان را کشف و ضبط مقدار زیادی از این کشور در شمال غربی و پایتخت آن سانا در این جنگ که به کشته شدن بیش از 10 ، 000 نفر و ایجاد یک بشردوستانه کابوس در جهان عرب به فقیرترین کشور است.

بسیاری از مردم را به نام مبارزه با جنگ نیابتی بین مسلمان سنی عربستان سعودی و شیعیان به رهبری ایران است.

با گزارش AFP Stars & Stripes و نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید