آمریکا میاد پاکستان برای زندانی های شبه نظامی متهم به حملات بمبئی

اسلام آباد – ایالات متحده ستایش پاکستان برای اسامی ادعایی متفکر حمله مرگبار سال 2008 حملات در هند شهر بمبئی به کل از 11 سال در دو تروریسم-تامین مالی موارد است.

این دادگاه ضد تروریستی در شرق شهر لاهور نیز جریمه حافظ سعید 30,000-روپیه ($194) در فوریه 12.

Co-متهم ملک ظفر اقبال یکی از سعید نزدیک دستیاران داده شد مشابه است.

سعید وکیل عمران گیل گفته بود که او گناهکار “بودن بخشی از یک ممنوع تروریستی ساز و برگ” و “داشتن غیر قانونی در اموال است.”

آلیس چاه بالا دیپلمات های ایالات متحده برای جنوب آسیا با استقبال از توسعهنوشتن در توییتر که این اعتقاد “حافظ سعید و کاردانی خود را یک گام مهم رو به جلو است.”

او گفت: این حرکت کمک خواهد کرد که نگه داشتن سعید را Lashkar-e-Taiba (اجازه), گروه شبه نظامی “پاسخگوی جنایات خود و برای پاکستان در ملاقات با تعهدات بین المللی برای مبارزه با تامین مالی تروریستی است.”

سعید دستگیر شد و در ماه ژوئیه سال گذشته و به اتهام جمع آوری کمک های مالی برای یک سازمان ممنوع. او التماس کرد گناه نیست.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مورد ستایش قرار داد سعید دستگیری در زمان — نوشتن در توییتر: “پس از ده سال جستجو به اصطلاح ‘مغز متفکر’ از بمبئی حملات تروریستی دستگیر شده در پاکستان است. فشار بزرگ شده است اعمال شده در طول دو سال گذشته او را پیدا کنید!”

سعید بنیانگذار اجازه, گروه شبه نظامی متهم توسط ایالات متحده و هند بمبئی محاصره است که در آن 160 نفر از جمله آمریکایی کشته شدند.

سعید را رد کرده است دخالت در بمبئی اما هند بارها نام خود را برای پیگرد قانونی.

خود را زندانی می آید که پاکستان چهره های بالقوه لیست سیاه توسط یک دنیا مالی ناظر — the Financial Action Task Force (FATF) — برای عدم جلوگیری از ترور تامین مالی است.

مقامات پاکستانی می گویند که آنها در حال کار برای دیدار با پاریس مبتنی بر FATF خواسته پیش از این سازمان جلسه عمومی در تاریخ 16 فوریه.

واشنگتن به مدت طولانی تحت فشار پاکستان به تلاش سعید که تعیین تروریستی توسط ایالات متحده و سازمان ملل متحد.

ایالات متحده ارائه پاداش 10 میلیون دلار برای اطلاعاتی که منجر به محکومیت سعید است که بارها و بارها بازداشت و آزاد شد و بیش از 10 سال گذشته است.

با گزارش توسط AFP

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر

کفش اسپرت