مقام آمریکایی می گوید: آمریکا خروج نیروهای نظامی از افغانستان را آغاز کرده است

یک مقام آمریکایی می گوید: نیروهای ایالات متحده را آغاز کرده اند که خروج از افغانستان تحت اولین مرحله اولیه خروج نیروهای نظامی مورد نیاز تحت تازگی امضا ایالات متحده آمریکا-طالبان توافقنامه صلح.

رسمی که صحبت خواست نامش فاش نشود گفت: آسوشیتد پرس در تاریخ 9 مارس که صدها نفر از سربازان ایالات متحده در حال حاضر رفتن به خارج از افغانستان است.

او گفت که این سربازان در اصل به معنای ترک تحت یک چرخش طرح ایجاد شده قبل از امضای پیمان صلح در دوحه در فوریه 29.

با سلام مقابله با این حال این مقام گفت که خروج سربازان ایالات متحده نمی شود.

این بدان معناست که ایالات متحده در حال حاضر به طور موثر حرکت به جلو با یک اولیه کاهش نیروهای ایالات متحده در افغانستان از حدود 13,000 به 8,600 سربازان.

این برنامه بلند مدت برای ایالات متحده به خروج تمام نیروهای نظامی از افغانستان در مدت 14 ماه اگر شرایط امنیتی در حال ملاقات کرد.

اما سیاسی اختلاف بر سر نتایج رسمی افغانستان در سپتامبر سال 2019 انتخابات ریاست جمهوری را تهدید می کند به پیچیده واشنگتن را به تلاش برای حرکت به جلو در ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق و پایان دادن به افغانستان 18-سال جنگ.

افغانستان رقیب رهبران — رئیس جمهور اشرف غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله — شد هر یک از ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور در جدا موازی مراسم در مارس 9.

غنی شده اعلام رسمی برنده سپتامبر گذشته انتخابات است. اما عبدالله ادعا گسترده در انتخابات تقلب اصرار دارد که او افغانستان را رئيس جمهور مشروع.

او قول داده است به راه اندازی خود دولت است.

ایجاد موازی افغانستان دولت را تهدید به تضعیف بعدی کلید مراحل زیر قرارداد صلح و می تواند منجر به خشونت های جدید.

واشنگتن نیست گره خورده عقب نشینی ایالات متحده به ثبات سیاسی در افغانستان و یا هر نتیجه خاص از درون گفتوگوهای صلح افغانستان است که در حال برنامه ریزی برای شروع در مارس 10.

به جای آن بستگی به طالبان نشست تعهد خود را برای جلوگیری از “هر گروه یا فردی از جمله القاعده با استفاده از خاک افغانستان برای تهدید امنیت ایالات متحده و متحدان آن است.”

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper گفت: مارس 2 که او در حال حاضر تایید شده شروع ایالات متحده خروج است که برای هماهنگ شود توسط آمریکا و فرماندهان نظامی در افغانستان است.

Esper گفته این فرمانده ارشد ایالات متحده در کابل, General اسکات میلر خواهد شد توقف برداشت و ارزیابی شرایط هنگامی که نیروهای سطح پایین می رود به 8,600.

بر اساس گزارش AP, RFE/RL رادیو آزاد افغانستان یمن و dpa

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>