ایالات متحده آن را به نام اولین سفیر بلاروس در بیش از یک دهه در آخرین نشانه ای از گرم شدن روابط بین دو کشور.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد در مارس 20 او در نظر گرفته شده برای معرفی حرفه ای دیپلمات جولی Fisher, مدیرعامل اروپا به سفارت در مینسک است.

فیشر قبلا برگزار تکالیف در ناتو و در خدمت, در, روسیه, گرجستان و اوکراین. سنا باید اول تایید او قرار ملاقات اما معلوم نیست که جلسات برگزار خواهد شد که نمایندگان مجلس در حال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری همه گیر کوروناویروس و بعد از آن ضربه زدن به انتخابات دنباله.

ایالات متحده به یاد می آورد آن سفیر ایران در مینسک در سال 2008 زمانی که جمهور مستبد Alyaksandr لوکاشنکا دستور کاهش از ایالات متحده کارکنان دیپلماتیک در کشور است.

وخامت در روابط پس از واشنگتن در اعمال تحریم ها در واکنش به نقض حقوق بشر و سرکوب سیاسی در سراسر سال 2006 بلاروس انتخابات ریاست جمهوری. از آن پس هر دو کشور سفارتخانه ها ارائه شده است که در chargés d’affaires سطح.

در اولین سفر خود به بلاروس توسط یک دیپلمات های ایالات متحده از سال 1994 وزیر امور خارجه مایک Pompeo در فوریه ملاقات با لوکاشنکا در مینسک و گفت که ایالات متحده به دنبال روابط نزدیک تر با این کشور است.

ایجاد روابط حسنه بین آمریکا و بلاروس می آید به عنوان مینسک توازن سیاسی و اقتصادی تکیه بر همسایه روسیه با تمایل به تقویت روابط با غرب است.

در حالی که ایالات متحده می گوید بلاروس نیازی به انتخاب بین مسکو و واشنگتن Pompeo گفت: در ماه فوریه ایالات متحده “می خواهد برای کمک به بلاروس ساخت خود کشور مستقل.”

Pompeo همچنین گفت ایالات متحده همچنان به فشار برای حقوق بشر و اصلاحات در حالی که در حال توسعه روابط اقتصادی از جمله آمریکا صادرات نفت در یک زمان بلاروس بوده است در طولانی مدت قیمت گذاری مناقشه با روسیه است.

ردیف بیش از نفت می آید در میان گسترده تر اختلاف بین مسکو و مینسک که در آن لوکاشنکا متهم کرده است که کرملین تلاش برای فشار بلاروس به عمیق تر اتحادیه با روسیه است.

ایالات متحده آمریکا و بلاروس برای اولین بار اعلام کرد قصد دارد به تبادل سفرا در سپتامبر سال 2019 زمانی که مدیرعامل David Hale ملاقات با لوکاشنکا در مینسک است.

واشنگتن در یکی دیگر از تقویت روابط خود با بلاروس در ژانویه 31 حذف آن از لیست کشورهای تحت یک سفر بان کی مون پس از زودتر سیگنالینگ احتمالی آن ورود.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز کاسته تحریم بلاروس در سال 2016.

با گزارش توسط AFP

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im