نیروی دریایی ایالات متحده به اجرا در دریای بارنتز برای اولین بار در دهه های روسیه را افزایش می دهد قابلیت های قطب شمال

چهار کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده و نیروی دریایی سلطنتی ناوچه وارد دریای بارنتز در شمال روسیه در مارس 4 به قطب شمال انجام عملیات پنتاگون گفت.

حرکت اولین بار است که نیروی دریایی ایالات متحده عروق سطحی وارد دریای بارنتز از اواسط 1980s.

می آید که روسیه در سال های اخیر گسترش یافته آن قابلیت های نظامی در قطب شمال یک منطقه آن را به عنوان دیدگاه ژئواستراتژیک آن ذخایر انرژی, دفاع, اهمیت, و به طور بالقوه سودآور شمالی مسیرهای حمل و نقل باز با توجه به تغییر آب و هوا.

چین نیز ردی از یک علاقه ادعا می شود یک “در نزدیکی قطب شمال ایالت” آن را به عنوان چشم کوتاهتر شمالی مسیرهای حمل و نقل به اروپا است.

“متحد و شریک نیروی دریایی باقی می ماند و باید مهارت در تمام محیط های عملیاتی برای اطمینان از ادامه امنیت و دسترسی به دریا” به نیروی دریایی ایالات متحده را 6th ناوگان گفت. “این امر به ویژه مهم در قطب شمال که در آن سخت آب و محیط زیست خواسته ثابت هوشیاری و عمل است.”

این وزارت دفاع روسیه اطلاع داده می شد پیش از این عملیات به “جلوگیری از سوء تفاهم های کاهش ریسک و جلوگیری از ناخواسته تشدید” نیروی دریایی ایالات متحده گفت.

روسیه ناوگان شمال که شامل جدید icebreakers و هسته ای-طراحی کشتی ها و زیردریایی است ردیابی کشتی های نیروی دریایی روسیه وزارت دفاع گفت.

ایالات متحده نیروی دریایی شامل سه Arleigh Burke-کلاس Aegis ناوشکن و حمایت از کشتی.

ناوشکن مسلح با موشک های کروز تاماهاوک و دریا مبتنی بر سیستم Aegis است که بخشی از ایالات متحده به رهبری ناتو بالستیک-سیستم دفاع موشکی طراحی شده برای محافظت از اروپا از یک حمله محدود از امثال ایران.

ناتو بالستیک-سیستم دفاع موشکی به مدت طولانی antagonized روسیه که ادعا می کند این طراحی شده است برای تغییر استراتژیک تعادل در برابر مسکو نیروهای هسته ای.

ایالات متحده و اسلحه کارشناسان می گویند بالستیک-سیستم دفاع موشکی را تغییر نخواهد استراتژیک تعادل است.

هفته گذشته دو تا از ایالات متحده, نیروی دریایی, ناوشکن, پشتیبانی, کشتی, آمریکا, زیردریایی, یک Poseidon هواپیمای شناسایی و سلطنتی بریتانیا و نیروی دریایی ناوچه انجام یک جنگ ضد زیردریایی ورزش در نروژی دریا در بالای دایره قطب شمال.

با گزارش AFP و اینترفاکس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de