دو برجسته کنگره آمریکا باید خطاب به یک روحانی, نامه به تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان در مورد “ادامه داد: تهدید” و دیگر بدرفتاری RFE/RL روزنامه نگاران.

نمایندگان مجلس مصرانه از مقامات تاجیک به اجازه RFE/RL در عملیات “ادامه دارد.”

آوریل 16, نامه امضا شده توسط نماینده آدام شیف (دموکرات-کالیفرنیا) و نماینده استیو Chabot (جمهوری خواه-Ohio) یک پیگیری به قبلی تجدید نظر شده در اکتبر.

شیف و Chabot گفت: آنها می خواهم به تازگی آموخته است که بیشتر تهدیدات به خبرنگاران از RFE/RL تاجیک خدمات شناخته شده به عنوان Radio Ozodi.

آنها ذکر شده بیش از حد کوتاه پسوند مطبوعات اعتبار برای برخی از RFE/RL خبرنگاران و امتناع آشکار توسط مقامات به تمدید مطبوعات مجوز رسمی از دیگران است.

این قانونگذاران ایالات متحده همچنین ابراز نگرانی کرد که مقامات تاجیکستان قرار داده اند دیگر RFE/RL کارکنان “تحت بررسی است.”

“در این زمان از عدم قطعیت و بحران به عنوان ما با جهانی همه گیر, قابل اعتماد, قابل اعتماد و مستقل منابع اخبار در حتی بیشتر حق بیمه” شیف و Chabot نوشت.

فقط 10 از 18 RFE/RL روزنامه نگاران اعمال می شود که برای اعتباربخشی در فوریه اعطا شده است, اعتبار, این کنگره گفت.

این قانونگذاران ایالات متحده همچنین گفت که آنها “احساس خطر به شنیدن” که مقامات تاجیک قرار داده بود اعتبار هر دو اقدام رئیس دفتر و دفتر مدیر “تحت بررسی است.”

آنها گفتند: محرومیت از برنامه های کاربردی خود را “که در اصل نزدیک Radio Ozodi عملیات در تاجیکستان است.”

“امید ما این است که خود دولت را به اقدام سریع برای تجدید نظر در این تصمیم گیری و اجازه می دهد Radio Ozodi به ادامه آن کار مهم” نامه است.

معلوم بود در مارس 17, آیا ایران را در فرودگاه دیده بود این نامه است.

RFE/RL بودجه توسط کنگره ایالات متحده و نظارت توسط آژانس ایالات متحده برای رسانه های جهانی.

سازمان امنیت و همکاری در اروپا نماینده در رسانه ها, آزادی, هارلم Desir بود خواست مقامات تاجیک در سال 2019 به بررسی ادعاهای مقامات ارعاب خانواده از RFE/RL روزنامه نگار حمیرا بختيار به فشار خود برای بازگشت به اتحاد جماهیر شوروی سابق جمهوری.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران در اواخر اکتبر به نام ایران را در فرودگاه به اقدام فوری برای اطمینان حاصل شود که تاجیک روزنامه نگاران از جمله RFE/RL خبرنگاران مانند بختيار, می تواند کار شوند.

این گروه همچنین التماس تاجیک دولت برای اطمینان شهروندان به دسترسی به منابع مستقل از اطلاعات را پیش از انتخابات پارلمانی در ماه مارس که تحت سلطه ایران را در فرودگاه بین متحدان و یافت می شود محزون می خوانی غیر دموکراتیک توسط ناظران غربی.

گزارشگران بدون مرز (RSF) رتبه تاجیکستان 161st در میان 180 کشور جهان در آن 2019 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

رسانه ها و فعالان حقوق بشر هشدار داد که ایران را در فرودگاه “به طور فزاینده ای زیاده روی استبدادی او گرایش در نتیجه تهدید شکننده وحدت ملی” است که به کمک end تاجیکستان جنگ داخلی در سال 1997.

“ما درک نگرانی های خود را در مورد Radio Ozodi پوشش. مطبوعات آزاد و نتایج اغلب در پوشش است که سیاستگذاران را دوست ندارم” شیف و Chabot نوشت: در نامه خود. “این است که ماهیت مستقل روزنامه نگاری است.”

آنها اشاره کرد که تاجیکستان یک امضاء از سازمان ملل متحد میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که در نیروی از سال 1976.

آنها همچنین اشاره کرد که تاجیک قانون اساسی زبان است که “دفاع از آزادی های رسانه ها.” آنها ابراز امیدواری کرد که ایران را در فرودگاه “موافقت خواهد کرد که حفظ آزادی مطبوعات باقی مانده ضروری است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de