ایالات متحده تحت تعقیب Dealmaker برای ونزوئلا مادورو از بازداشت در راه به ایران

یک کلمبیا تاجر متهم توسط مقامات ایالات متحده به عنوان رئیس شستن پول برای نیکولاس مادورو رژیم در ونزوئلا بازداشت شده است در جزیره آفریقایی الجزایر از اسکودوی کیپ ورد.

الکس ساب بازداشت شد on ژوئن 12 خود را به عنوان سن مارینو-ثبت نام جت ساخته شده از یک سوخت گیری توقف در کیپ ورد در راه خود را از کاراکاس به ایران.

وزارت دادگستری و سخنگوی نیکول ناواس Oxman گفت: ژوئن 13 ساب دستگیر شد در کیپ ورد در اینترپل قرمز توجه کنید.

Maria Dominguez ساب ایالات متحده مبتنی بر وکیل تایید دستگیری او.

ایالات متحده هیچ معاهده استرداد با اسکودوی کیپ ورد و آن را بلافاصله روشن نیست چه اتفاقی خواهد افتاد.

دولت آمریکا را متهم ساب بودن جلو برای یک شبکه گسترده ای از پول شویی و فساد در ونزوئلا از طریق پوسته شرکت در امارات متحده عربی و ترکیه و هنگ کنگ و پاناما و کلمبیا و مکزیک است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در ماه جولای سال 2019 تحت تعقیب ساب و یکی دیگر از تاجر برای رشوه دادن به مقامات ونزوئلا و انحراف برخی از 350 میلیون دلار به حساب های خارج از کشور.

وزارت خزانه داری ایالات متحده نیز تحریم ساب برای اجرای گسترده فساد شبکه برای کمک های غذایی برنامه که صف جیب مادورو رژیم است که نظارت فروپاشی اقتصادی این کشور نفت خیز.

مقامات ایالات متحده می گویند مواد غذایی طرح همچنین شامل ایرانیها stepchildren و همچنین 13 شرکت در کشورهای مختلف.

“ساب درگیر با مادورو خودی به اجرای گسترده فساد در مقیاس شبکه آنها callously استفاده می شود برای بهره برداری از ونزوئلا گرسنه جمعیت” وزیر خزانه داری استیون Mnuchin گفت: در ماه ژوئیه سال 2019 اعلام کرد. “آنها با استفاده از مواد غذایی به عنوان شکلی از کنترل اجتماعی به پاداش سیاسی حامیان و مخالفان در حالی که همه حفره ها صدها میلیون دلار از طریق تعدادی از طرح های جعلی.”

اخیرا ساب مشکوک است از درگیر شدن در کسب و کار نفت با کمک مادورو خرید سوخت و منابع از ایران در ازای طلا به منظور دور زدن تحریم های ایالات متحده در هر دو کشور.

در ایران فرستاده ونزوئلا چندین تانکر نفت که دولت ایالات متحده و اپوزیسیون ونزوئلا می گویند خریداری شد با طلا و توسط شرکت های پوسته کنترل ساب.

وزیر امور خارجه ونزوئلا Jorge Arreaza را محکوم کرد “خودسرانه و بازداشت غیر قانونی” از ساب که گفته بود که این اقدام از طرف دولت ونزوئلا برای تهیه دارو و لوازم دیگر برای کمک به این کشور در برابر این بیماری همه گیر کوروناویروس.

مخالفان ونزوئلا به رهبری خوان Guaido — است که به رسمیت شناخته شده توسط ده ها تن از کشورها از جمله ایالات متحده و ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور موقت — استقبال ساب بازداشت.

“کلمبیا, رئیس, Alex ساب اصلی برخی از دیکتاتوری; او موفق مات [دولت ونزوئلا شرکت نفت] PDVSA کسب و کار, طلا, غذا داد با ایران روابط با کارتل ها و محافظت ill-gotten پول از مادورو و [مادورو را] مژه ها Flores” خولیو بورخس یک از شهدای نزدیک به Guaido گفت: در توییتر.

“دستگیری یک ضربه سخت به ساختار نظام و این نشان می دهد که ونزوئلا تنها نیست و این است که هیچ آینده ای با ونزوئلا حتی برای کسانی که از او حمایت,” او گفت:.

با گزارش AFP از آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de