آمریکا را تحسین کرد ‘پیشرفت واقعی در آزادی مذهبی در ازبکستان

واشنگتن — وزارت امور خارجه ایالات متحده می گوید آزادی مذهبی در ازبکستان همچنان به بهبود در حالی که ایران و چین باقی می ماند در میان بدترین کشورهای متخلف در جهان است.

“در بسیاری از نقاط جهان افراد بیشتر آشنا شدن با ظلم و ستم مذهبی از آزادی مذهبی” سام براون بک سفیر در بزرگ برای آزادی بین المللی مذهبی گفت: در 10 ژوئن پس از انتشار یک گزارش سالانه آزادی مذهبی.

ازبکستان حذف شد از “بدترین بدترین” لیست مجرمین از آزادی مذهبی در سال گذشته و در ادامه به گام های مثبت با وجود ادامه داشت.

“ما مستند هیچ حمله پلیس ثبت نشده مذهبی-گروه جلسات در طول سال 2019 در مقایسه با 114 چنین حملات در سال 2018 و 240 سال قبل از آن است. اینها گام های واقعی پیشرفت” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در یک کنفرانس خبری در واشنگتن است.

اما تاشکند باقی مانده در لیست سازمان دیده بان به این معنی هنوز هم وجود دارد “شدید” نقض آزادی مذهبی در آسیای مرکزی کشور است.

Pompeo گفت که در حالی که وجود دارد, بهبود در برخی از کشورها وجود دارد باقی مانده است “تاریکی بزرگ در بخشهایی از جهان که در آن مردم با ایمان هستند مورد آزار و اذیت و یا حق را به عبادت.”

در ایران این کشور را شیعیان مذهبی رهبران همچنان به سرکوب آزادی مذهبی و تبعیض علیه اقلیت ها به عنوان بخشی از یک در حال حاضر تلخ حقوق بشر.

دولت همچنان به اجرای افراد “محاربه با خدا” و در غیر این صورت آزار و اذیت کوچک اقلیت های مذهبی مانند بهایی ها و مسیحی تبدیل و سنی با توجه به 2019 گزارش آزادی بین المللی مذهبی.

در جای دیگر در کلمه Pompeo متهم چین از ادامه “یک دهه جنگ در ایمان” برای تقویت نگه دارید از حزب کمونیست بیش از همه جنبه های زندگی است.

چین گرد است تا بیش از 1 میلیون اویغور مسلمانان و دیگر گروه ها را به اردوگاه های کار اجباری در غرب استان سین کیانگ که در آن گزارش گفت: مجبور ناپدید شد همراه با, سیاسی, تلقین, شکنجه, سوء استفاده جنسی و کار اجباری.

در روسیه این گزارش گفت: دولت همچنان به اجرای ممنوعیت شاهدان یهوه به عنوان “افراط گرایان” با یورش به خانه ها و بازداشت مؤمنان و پرتاب برخی از به زندان.

مشابه درمان پرداخت شد در برابر ممنوع اسلامی سازمان حزب التحریر با بیش از 200 نفر زندانی برای خود اعتقادات مذهبی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de