آمریکا و اتحادیه اروپا خوش آمدید برائت کامل از آذربایجان سیاستمدار مدافع حقوق

ایالات متحده و اتحادیه اروپا استقبال کرده اند برائت کامل در جمهوری آذربایجان از پیشرو مدافع حقوق بشر و رهبر مخالفان.

Ilqar محمداف رئیس جمهوری جایگزین حزب (واقعی) و رسول Cafarov برجسته مدافع حقوق بشر و عضو هیئت مدیره واقعی تبرئه شدند توسط آذربایجان دیوان عالی کشور در تاریخ 23 آوریل پس از گذراندن یک سال زندان به اتهام که آنها و حامیان آنها گفت: با انگیزه های سیاسی بود.

در استقبال از این اقدام سفارت آمریکا در باکو گفت: در بیانیه ای در تاریخ 24 آوریل که واشنگتن “به استقبال بیشتر گام های مثبت مانند پایان دادن به ارعاب و بازداشت روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی و اعضای مخالفان سیاسی که ورزش خود را به آزادی بیان است.”

“ما باز باقی می ماند برای ادامه گفت و گو و تعامل در این و دیگر مسائل به نفع هر دو ما مردم” بیانیه ای گفت:.

اتحادیه اروپا نیز با استقبال از تصمیم دادگاه برای تبرئه دو مردان و گفت که آن را “انتظار آذربایجان به زندگی می کنند تا به تعهدات بین المللی.”

Rasul Jafarov


رسول Jafarov

“این حکم که لبنان قبلی خود اعتقادات است خوش آمدید گام است که در نهایت به طور کامل پیاده سازی مربوطه تصمیمات دادگاه اروپایی حقوق بشر است. اتحادیه اروپا انتظار دارد که جمهوری آذربایجان به زندگی می کنند تا به تعهدات بین المللی و به ادامه اجرای باقی مانده گیری از دادگاه اروپایی حقوق بشر” اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت:.

محمداف که در خدمت بیش از پنج سال از هفت سال حبس مبارزه برای او برائت کامل خود را پس از آزادی در ماه اوت سال 2018 است.

او بازداشت شد و در فوریه 2013 به اتهام کمک به استوک ناآرامی در شهر Ismayilli شمال غربی باکو. او محکوم به هفت سال زندان در مارس 2014. محمداف و حامیان او اصرار داشت پرونده او با انگیزه های سیاسی.

Cafarov دستگیر شد و در اوت 2014 و در مارس 2015 او محکوم به 6 1/2 سال در زندان پس از یک دادگاه در باکو در بر داشت او را به جرم فرار از پرداخت مالیات غیر قانونی کارآفرینی و سوء استفاده از دفتر. او با رد این اتهامات گفت: آنها با انگیزه های سیاسی بود.

Cafarov اعطا شد اوایل انتشار در مارس 2016 و در کار خود برائت کامل از آن.

منتقدان رئیس جمهور آذربایجان الهام علی اف می گویند مقامات انرژی-غنی جنوب قفقاز وزارت امور خارجه اغلب زندان های مخالف خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی و بدون زمینه در تلاش برای ساکت کردن مخالفان است.

علی اف که حکومت جمهوری آذربایجان پس از مدت کوتاهی پیش از مرگ پدرش در سال 2003 را رد کرد انتقاد است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rutny.im