ایالات متحده فرستاده طالبان بحث در مورد روند صلح افغانستان در قطر

آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان زلمای خلیل زاد برگزار کرده است دور جدیدی از مذاکرات در قطر با طالبان سیاسی رئیس.

ملا عبدل غنی برادر یک سخنگوی طالبان گفت در توییتر در اواخر ژوئن 7 که خلیل زاد و برادر در مورد آزادی زندانیان و شروع از داخل افغانستان شد.

در ماه فوریه در ایالات متحده و طالبان امضا توافق نامه با هدف پایان دادن به 18 سال جنگ — طولانی ترین درگیری نظامی در تاریخ ایالات متحده است. معامله میسازد یک جدول زمانی برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان در ازای تعهدات امنیتی از طالبان.

همچنین تصریح می کند که کابل باید رایگان 5000 طالبان زندانی در حالی که شبه نظامیان به انتشار 1,000 اسیران — یک حرکت رود که منجر به داخل افغانستان مذاکرات است.

به طور جداگانه خلیل زاد در دیدار با رئیس ستاد ارتش پاکستان به طور کلی قمر جاوید Bajwa در ژوئن 7, سفارت ایالات متحده در اسلام آباد و ارتش پاکستان گفت.

هر دو جانب در مورد “مراحل مورد نیاز برای شروع از داخل افغانستان مذاکرات” سفارت گفت: در بیانیه ای در تاریخ 8 ژوئن.

پاکستان و افغانستان روابط تیره و تار برای سال. کابل طولانی را متهم به اسلام آباد ارائه پناهگاه امن برای طالبان است که راه اندازی حملات علیه بین المللی و نیروهای افغان.

پاکستان هفته گذشته منصوب جدید نماینده ویژه برای افغانستان در یک, تازه, پیشنهاد برای بهبود روابط دو جانبه.

محمد صادق خان که قبلا به عنوان سفیر پاکستان به افغانستان از سال 2008 تا 2014.

خان سخنگوی سابق وزارت امور خارجه را “نقش موثری در تقویت روابط” بین دو کشور همسایه با توجه به بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>