ایالات متحده فرستاده می گوید کوزوو صربستان موافقت کاخ سفید نشست در اواخر ماه ژوئن

ایالات متحده فرستاده ویژه صربستان و کوزوو مذاکرات می گوید که او دریافت کرده است تعهدات از هر دو کشور برای دیدار در واشنگتن در 27 ژوئن برای مذاکره با هدف منجر به عادی سازی روابط.

نماینده ریچارد Grenell گفت: کوزوو و صربستان به حال متعهد به “به طور موقت توقف derecognition مبارزات انتخاباتی و به دنبال بین المللی عضویت” به منظور دیدار در کاخ سفید به تلاش برای از سرگیری مذاکرات که شده اند در انتظار برای بیش از یک سال است.

“اگر هر دو طرف ناراضی است که با 27 ژوئن بحث و سپس آنها را به بازگشت به وضعیت موجود پس از ترک واشنگتن” Grenell گفت در توییتر.

“همانطور که ما به طور مداوم گفت: ما اول باید برای پیشرفت در رشد اقتصاد. این تمرکز است.” او اضافه شده است.

نه دولت را تایید کرد Grenell اعلام, اما رئیس جمهور و نخست وزیر کوزوو با استقبال از دعوت.

“ایالات متحده رهبری و پشتیبانی همواره تعیین کننده برای آینده ای مرفه” کوزوو رئیس هاشم Thaci در توییتر نوشت.

نخست وزیر Avdullah هوتی توییتی که “ادامه این گفت و گو یک گام کلیدی برای عادی سازی روابط متقابل و به رسمیت شناختن!”

اتحادیه اروپا فرستاده ویژه به صربستان و کوزوو مذاکرات میروسلاو Lajcak انتظار می رود برای رسیدن به در پریشتینا در تاریخ 16 ژوئن شروع به بحث در مورد زمان و جزئیات دیگر از سرگیری گفت و گو Dinka Zivalj سخنگوی اتحادیه اروپا در کوزوو گفت: RFE/RL.

Zivalj گفت Lajcak شد و با توجه به پرواز از زوریخ اما پرواز خود را لغو شد.

هوتی از کوزوو مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) شد نخست وزیر در ژوئن 3 پس از برنده شدن در یک رای گیری در مجلس توسط یک تیغ نازک حاشیه.

سه روز بعد دولت جدید اوراق, تمام تحریم های تجاری علیه صربستان یک حرکت که باز درب به راه اندازی مجدد عادی مذاکرات بلگراد.

صربی جمهور Aleksandar Vucic استقبال پریشتینا را به حذف تمام موانع تجاری آن را “تصمیم خوب.”

این تعرفه اعمال شده در صربستان در نوامبر 2018 در آمد و در پاسخ به بلگراد دیپلماتیک کمپین برای تشویق برخی از 110 به علاوه کشورهایی که به رسمیت شناخته اند کوزوو پس از اعلام استقلال از صربستان در سال 2008 به عقب به موقعیت خود را.

تعرفه ها بوده است تا حدی برداشته اوایل سال جاری تحت سابق کوزوو نخست وزیر Albin Kurti رهبر چپ ملی Vetevendosje (خود مختاری) ،

ایالات متحده و اتحادیه اروپا تا به حال خواستار آن شدند که تنبیهی هزینه برداشته شود ،

Kurti متهم کرده است Grenell از عجله برای رسیدن به یک معامله با صربستان به نمره امتیاز سیاسی برای رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که به دنبال انتخاب مجدد در این سال است. او گفت: این توافق شامل یک “مبادله.”

Grenell است بارها و بارها با رد اتهامات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de