منصور هادی خواستار افغان برای پایان بن بست انتخابات به دست گرفتن ‘فرصت تاریخی” برای صلح

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد به نام افغانستان از رهبران خود را پایان دادن به بن بست بیش از یک مورد مناقشه انتخابات ریاست جمهوری و به دست گرفتن یک “فرصت تاریخی” برای صلح است.

صحبت به RFE/RL رادیو آزاد افغانستان توسط تلفن از کابل در مارس 12, خلیل زاد گفت: زمان آمده بود برای همه افغانها از جمله غربی مورد حمایت دولت کابل و طالبان به “دست در دست و یادگیری از وحشتناک درس” از چند دهه از جنگ است.

خلیل زاد سخنان آمده روز پس از رئیس جمهور اشرف غنی و اصلی خود را در انتخابات رقیب سابق رئیس اجرایی عبدالله عبدالله برگزار شد دو و رقابت افتتاح مراسم در مارس 9.

ماه گذشته غنی برنده اعلام شد از تلخی اختلاف تا 28 سپتامبر انتخابات بود که خدشه دار رای گیری بی نظمی تاریخی کم مردم در انتخابات و حملات. عبدالله به نام نتیجه یک “کودتا” و قول داد که برای ایجاد یک دولت موازی.

آخرین لحظه شاتل دیپلماسی توسط خلیل زاد موفق به حل و فصل اختلاف و جلوگیری از موازی inaugurations.

خلیل زاد گفت: RFE/RL که او امیدوار است از یک توافق “که مورد قبول هر دو طرف است.”

“این یک چیز بسیار بد است که دو دولت یا دو رئیس جمهور در افغانستان وجود دارد,” او گفت:. “شمار این یک خطر بزرگ نه تنها به روند صلح اما به آینده افغانستان است.”

خلیل زاد یک سفیر سابق ایالات متحده به افغانستان گفت: مقامات ایالات متحده شد “بسیار فعال” در تلاش برای میانجیگری توافق بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله روی “ایجاد یک کابینه است که به طور گسترده پذیرفته شده در افغانستان” که شامل عبدالله و متحدان خود را.

انتخابات اختلاف یکی از مسائل کلیدی است که مانع از شروع تزريق داخل افغانستان مذاکرات در مارس 10.

ناظران هشدار داده اند که این اختلاف می تواند فرود به خشونت و از خط خارج شدن یک درگیری بین ایالات متحده و طالبان با هدف پایان دادن به نزدیک به 19 سال جنگ.

به عنوان بخشی از این قرارداد مستقیم مذاکرات صلح بین غربی مورد حمایت دولت کابل و طالبان شد برنامه ریزی برای شروع در مارس 10. اما بحران سیاسی در کابل انداخته است این برنامه را به درهم و برهمی است.

خلیل زاد گفت: واشنگتن در تلاش بود برای شروع داخل افغانستان مذاکرات “را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است.”

این مذاکرات نیز به تاخیر افتاده است زیرا از طالبان خواست که کابل انتشار 5,000 از گروه های شبه نظامی مبارزان قبل از شروع مذاکرات است. غنی با صدور حکمی در تاریخ 11 مارس برای فاز آزادی زندانیان با شروع از 1500, یک پیشنهاد رد کرد.

‘گام های مثبت’

خلیل زاد گفت: فرمان دولت “درب باز برای پیشرفت در این مسئله” اشاره به امکان سازش.

انتخابات اختلاف بیشتر پیچیده دولت نامگذاری یک هیئت برای مذاکره با طالبان یک فرایند در حال حاضر فرو رفته در تاخیر و اختلافات.

اما خلیل زاد که در حال حاضر در کابل گفت: “گام های مثبت برداشته شده در جهت ایجاد یک فراگیر تیم به مذاکره با طالبان است.”

“من امیدوار هستم که این نهایی خواهد شد در روزهای آینده,” او گفت:.

خلیل زاد گفت: داخل افغانستان مذاکرات بیش از یک دائم آتش بس و قدرت های آرایش با طالبان شد کلید برای پایان دادن به جنگ است.

“این جنگ کشته شدن بیش از 100 افغانها هر هفته,” او گفت:. “گاهی اوقات, 700, 800 یا حتی 900 افغان کشته شده در هر ماه است. ما می خواهیم وجود دارد به صلح در افغانستان و جهان به احساس تهدید توسط افغانستان است.”

به عنوان بخشی از آن در مقابله با طالبان و ایالات متحده موافقت کرده است برای کاهش نیروهای خود را از حدود 12000 8,600 در 135 روز.

این برنامه بلند مدت برای ایالات متحده و متحدان ناتو به خروج تمام نیروهای ظرف 14 ماه.

خلیل زاد گفت: ایالات متحده تنها تکمیل کامل آن برداشت اگر طالبان برگزار شد تا پایان خود را از معامله.

بر اساس این توافق طالبان ساخته اند های مختلف امنیتی تعهدات و وعده داده شده برای برگزاری مذاکرات با دولت در کابل-که از آن تا کنون خودداری کرده است به انجام.

“اگر طالبان به عنوان مثال نمی پایبند به تعهدات خود پس از آن ایالات متحده آمریکا خواهد بود آزاد از تعهدات خود گفت:” خلیل زاد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>